Zemljiste / zemlja [outdoor]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Pimplarius

Aktivan Član
02.08.2009
226
705
93
Ma nevirujem da će se korijen ispod moći širiti , kao što sam rekao samo kamencici a ispod toga velika kamenja. Tako da računam da će se korijen zadržati samo u zemlji koju ja stavim. Hvala za hidrogen, tribat će mi tako nešto.
 
04.05.2012
178
169
43
39
Mene zanima druga stvar, pošto se vjerovatno sprema neki out.. Kolika je razlika ako stavim 50 i 70 litara zemlje, i da li je u outu overkill stavljat toliko kupovne zemlje? Okolna zemlja je neka polu-crvenica, ima svega i svacega, vjerovatno je malo kiselija radi prisutnosti borova, ali da li će neku značajnu razliku napravit da stavim cijelu vreću Potgronda ili da razgodim to po 50l po rupi?
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Sto vise kupovne moze biti samo bolje, jer je rastresitija i kvalitetnija, pa ce biti veci koren koji ce lakse disati, uzimati vodu i potrebne stvari iz zemljista i imati jako puno prostora, a kad je veliki koren velika je i biljka ;)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ma kakav najlon, kako možeš nešta neprirodno gurat u prirodu, odvratno. Malo se osvjesti na eko bazi i mani se tih sranja. Čak korijen koprive probije naijlon a kamoli nešt drugo. To su nebuloze onih koje zaboli kita za prirodom.
 
12.05.2016
1
0
1
47
Nov sam u ovim stvarima u vezi uzgoja,molim vas da mi kazete kad bi bilo najbolje poceti sa sadnjom feminiziranog sjemenja,mijesto radnje obala suncani otok.Jel moze u zemlju koju kupis u ducanu i u nekakve vece posude,i sto trebam dodati koja gnjojiva ili neku prehranu??
 

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
Vozdra vutraši:cool: Evo me na selu, skeniram teren, i odmah jedan interensantan slučaj. Naime, planiram da jednu biljku pobodem u "domaću" zemlju. Zemlja je uz đubrivo, i ima karakteristike dobrih supstrata... rastresita, prozračna, najfinije strukture i puna nutritijenata ! Ovih dana je padala kiša, dakle vlažna je... ali i kada je najsnažnije stisnem, ova ipak ostaje rastresita, granulasta, te se lako dehomogenizuje. U čemu je caka, tj zašto Vam se obraćam?? Iz zemlje bujaju ogromne koprive (još jedan indikator da je zemlja dobra za kanabis), jedna grupa do druge... jedne savršene zelene boje, a druge kao vutra kad je pregnojimo... ili kada imamo problem sa ph zemlje ! Ponavljam, koprive su u grupama, jedne do druge .
PicsArt_1463253627550.jpg

Lijeve su zdrave, desne su "bone" ;) Šta mislite, u čemu je fora ??? Volio bih da se jave najumnije glave @No Joke, @Stipe , @L0oD , @PowerSeed , @tako dalje tako dalje :) Naravno, i ostali su dobrodošli u diskusiji, pod uslovom da znaju o čemu pričaju :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Aha, trebali bi uočiti simptome na koprivama :D. Pa da ti pravo kažem
306.gif
. Probaj im dati dozu zelene plantele
hmm2.gif
. A više manje su prorasle pa ni nisu za konzumaciju, tako da ih najbolje očupaš, fino očistiš zemljište, malo usitniš zemlju i sadi, pa da vidimo. Ići će to fino vjerujem ;) .
 
27.12.2015
32
13
8
28
Dobar dan kuleri , bio sam na sajtu juce da vidim kolko imam kapaciteta i proverim zemlju. Sajt je na brdu iskrcenog bagrenjaka bez velkog drveca , puno velike i zdrave koprive i zove . Sva vegetacija je do jaja zdrava i zelena.
Zemlju sam kopkao malo 20ak cm , crna je ko ugalj , rastresita i brat bratu kolko je lepa na oko gricnuo bi malo :D Sad, nemam nikakav PH merac ni nista slicno ali po vegetaciji vidim da je OK zemlja. Sad po vasem misljenju da li treba dodavati perlita i hidrogela. Ili kupiti zemlju za cvece + perlit. Mada kopriva je zelena biljka i po strukturi je slicna travi pa me kopa sad da li vredi propati prirodno ili ne. Vase misljenje , hvala :)