Zemljiste / zemlja [outdoor]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Garinco

Aktivan Član
18.11.2005
111
5
18
E ljudi imam jedan problem ne znam kako da ga rešim a tiče se zemljišta.Na mestu gde sadim neko je prosuo kom od šljiva ,to vam je ostatak od skuvane šljive od koje se peče rakija.E sad ja mislim da je to jako zakiselilo zemlju,mislim nisam siguran,ako sam u pravu šta mi je činiti?Hvala.
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Ma isprat će se to do idućeg proljeća sigurno , al ja bi se više zabrinua
šta mi je mjesto za sadnju bilo nekome usput da prosipa šljive po njemu.
 

Garinco

Aktivan Član
18.11.2005
111
5
18
Nemam tu vrstu brige...da ne objašnjavam ipak hvala.
Al ja mislim ipak malo drugačije,ono će ispariti do proleća ali ono što je otišlo u zemlju neće,i ono će zemlju ,,kontaminirati,,.Ne znam ,meni se tako čini,pitam da bih došao do odgovora.
 
03.01.2010
10
1
0
38
Znaci “75% stajskog i 25% zivinskog djubriva(izmeta)” Moze neka kolicina (tj koliko se stavlja po metru kvadratnom) i posto sam zakasnio da u jesen nadjubrim ,koliko treba da odstoi ovo djubrivo u zemlji pre sadjenja proklijale semenke?
I jos jedno pitanje ,moze li se biljka zastiti dok je mala staklenom flasom bez dna koja se zarije u zemlju tako da biljka bude u sredini ,to rade stari sa ruzama itd...
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
moz-screenshot.png
moz-screenshot-1.png
Onako od oka: jednu-dvije lopate na rupu od 50x50cm. Trebao bi ostaviti bar mjesec dana da provrije u zemlji. Inače nije baš preporučljivo stajsko gnjojivo jer mu neznaš sastav i može ti ozbiljno spaliti biljku pa bi ti predložio da u rupu rađe staviš X litara kupovne zemlje (ovisi o veličini rupe i tipu zemlje) i možda malo tog stajskog gnjojiva.
Možeš biljke zaštititi staklenkama ali to ti baš i nema smisla: ako ih posadiš u 5om mjesecu jer mraza više nema, a i nesmije se baš zariti do kraja staklenka jer bi ugušio biljku tako da staklenka ne štiti ni od puževa.
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
]Onako od oka: jednu-dvije lopate na rupu od 50x50cm. Trebao bi ostaviti bar mjesec dana da provrije u zemlji. Inače nije baš preporučljivo stajsko gnjojivo jer mu neznaš sastav i može ti ozbiljno spaliti biljku pa bi ti predložio da u rupu rađe staviš X litara kupovne zemlje (ovisi o veličini rupe i tipu zemlje) i možda malo tog stajskog gnjojiva.
Možeš biljke zaštititi staklenkama ali to ti baš i nema smisla: ako ih posadiš u 5om mjesecu jer mraza više nema, a i nesmije se baš zariti do kraja staklenka jer bi ugušio biljku tako da staklenka ne štiti ni od puževa.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Sorry nisam od početka pratio post, al' jel ti to misliš sad napolje zasaditi? Jedino ako si negdje je temp 20, što se tiče đubriva, ako si u stanju, najbolje ti je koristiš životinjsko i to ne previše (ljudi - gledajte da što manje ne-organskog - tj. vještaćkog đubriva koristite. bez obzira radi li se o indoor ili outdoor-u.... !!!)
Što se tiče flaše, mislim da to ne bi ferceralo... jer ne bi se biljka mogla širiti u stranu !!!! što je najvašnije (nikome ne treba štrljkasta 2m biljka sa par cvjetova na sebi...)
Opet kažem, ne znam, gdje si, ali još uvijek je dan kraći, što će odmah izazvati kod biljke cvjetanje, stoga to sa flašom ne znam...

P.S. Samo da još jednom napomenem, da nisam od početka pročitao temu, ali ovo je odgovoro samo na ovaj zadnji post, možda lik živi negdje gdje je dobra temp. s obzira da je ovo dio za outdoor :)
 

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
moje skromno mišljenje odustani od bacanja sjemenke u rupu i stajskog gnjojiva, stavi je u teglicu sa velikim rupama onu najjeftiniju, kad planirš za outdoor iskopaj rupu i položi teglicu u nju i stavi zemlje uokolo , uokolo kasnije možeš nerazrjeđeno tekuće gnjojivo prolit..... zemlja će puferirat, a za biljku se netrebaš brinut....neće se spržit
 

peri.lee

Aktivan Član
16.07.2008
81
9
0
57
de reci nam još samo ... iz iskustva... koju količinu nerazrijeđenog gnojiva treba prolit...litru,2,3,10...sve nas zanima
 

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
you moron :/ , trollash sve , uzmeš i prospeš , i ne izigravaj litru dvije sarkazmom, samo plašite ljude spržit će te biljku, pospe se okolo biljke ako hočeš od plantele par čepova na pola litre vode , to bi pobilo biljke u teglicama.... shu shu :crash:
 

peri.lee

Aktivan Član
16.07.2008
81
9
0
57
nemoj da me nazivaš moronom jer ja tebe nisam vrijeđao.... mada svaki tvoj novi post vrišti od tereta gluposti obučene u "Pevalek-Kozlina"
počevši od seljenja biljke iz "svijetle" u "mračnu" sobu do pokušavanja da se sa superangelom nadmudruješ glede emersonovog crvenog pada i apsorpcijskih pikova klorofila
in vitro i in vivo
inteligentan si momak i vidim da si žešći štreber na nekom, očito vrlo kvalitetnom studiju biologije
pa svaku priliku koju imaš koristiš da to pokažeš i pošto-poto prometneš se u znanstvenog novaka u experimentalnoj sekciji vutra.org...samo što štrebanje biologije bez razumijevanja i iskustvo u uzgoju vutre nemaju puno zajedničko

a sad ću da te citiram
"možeš nerazrjeđeno tekuće gnjojivo prolit..... zemlja će puferirat, a za biljku se netrebaš brinut....neće se spržit"
pa par postova kasnije
"pospe se okolo biljke ako hočeš od plantele par čepova na pola litre vode , to bi pobilo biljke u teglicama.... shu shu"
??????????????????????????????''
to tvoje shu shu i bla bla u pola i na kraju svake rečenice dovoljno govori tko si...jedan veliki bla bla
a iskustva s vutrom imaš kolko papa sa harlemskim kurvama
a o mom trolanju govori moj broj postova jer tu sam ipak malo duže od tebe... a ti odi pa vidi i molim te da , onako, sa tvog znanstvenog aspekta, argumentirano pobiješ bilo što da sam ikad postao
tvoje pametne ideje ljudi pobijaju od dana kad si se logirao...a to je par mjeseci
peace
 
  • Sviđa mi se
Reactions: BA-KA-LU-LA

Svirač_Trube

Aktivan Član
08.11.2007
214
14
0
32
SLO-Era je napisao(la):
piše nekoliko dana nakon presaqdjivanja!!!!!
inaèer
Aminokiseline:glicin,prolin,glutaminska kiselina...
Huminska kiselina
vitamini B1,B12...
upravo je napravljen za presadjivanje!!!! iste koristite vi vani, kao mi nutra!!!

A gdje cu da nadem te proizvode glicin,propilin ,huminska kiselina,vitamine??
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pa nevjerujem baš u svim,možda u kvalitetnijim tipa hesi koji ima puno komponenti i sastojaka na bacanje,za svaku fazu grova,izgleda malo komplicirano ali kad skontaš ide ok.
Treba čitati šta piše na gnjojivima.
Uglavnom,i jeftinije i lakše nabavljive komponente su ok,ima puno grovova koji su uspješni zahvaljujuči planteli npr.
Najbitnije da startaš s dobrom zemljom,a hrana dođe na red polako,nekim biljkama nije ni previše potrebna hrana.
 

Svirač_Trube

Aktivan Član
08.11.2007
214
14
0
32
Iman ideju i cini mi se da sam to prije sto godina vidio na vutri ali nemogu nac nikako , a to je sljedece : Kako bi sacuvao biljki vlagu mogu li na dubinu nekih pola metra mozda vise stavit neku posudu siroku (tacNU) da kupi vodu ?