Zemljiste / zemlja [outdoor]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Eto kako jedan član s malo postova može dati dobar prijedlog.
ja bih samo dodao da ako učinite kako je Natural rekao još ćete si i fino zagnojiti biljku jer voda će otopiti nutrijente iz mrtve biljke i imate prirodno gnojivo.
Još ljepše je to da je sve potrebno već na sajtu, sam treba ubrati :)
 

Natural

Aktivan Član
18.10.2009
48
9
0
42
thanx Tarki :icon_biggrin: kao sto ti kazes, nije to sve neki veliki "hokus pokus" kad covek uzme sebi malo vremena i ugleda se u prirodu sta se to u stvari sve desava. ipak smo mi jedan deo toga svega: kolko uzmes tolko vratis, ma da priroda uvek da vise zato sto nas voli kao majka:thumb:
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
To se zove malčiranje iliti malč, piso sam ja negdje znam o tome pred jedno godinu dana. Ok posluži, zemlja ne postane onako ispucana i užasna kad su vrućine ako ima tako sloj biljaka preko
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
ovako imam jedno mesto od prosle godine di imam u planu saditi, sunca ima tu od jutra pa do nekih 15-16sati popodne jer sam i trazio tak neko mesto da mi prije pocne cvjetanje a i da sazre prije jer daleko je deseti mj...
sada u 3mj planiram otici i prostihati zemlju i vapna staviti da malo pregori zemlja.
zanima me koliko vapna da stavim i koliko je vremena potrebno da tako0 odstoji da biljkama nesmeta
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Nemoj vapno bacati kraj biljke.
A ti Šamane majstore ne pričaj o malčiranju ako nikad nisi sjeo na traktor s malčerom i ne znaš šta je to.
Ovo nije malčiranje ovo je JEDNOSTAVNO uzimanje prirodnih materijala sa sajta da bi biljka bolje rasla.
Inače nitko neće shvatiti koliko je jednostavno uzgojiti.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pogledaj u Pet dučanima(onim za ribice i ostale ljubimce).Trebali bi imati nešto osim lakmusa.
Ili google,pa vidi šta ti je blizi.
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
E ovako ljudi, biljke tje polako u prirodu, a sajt je skroz neplodan!

Na stochnoj pijaci sam nashao zenu koja moze da mi proda chisto kozije djubrivo, pregorelo.

Koliko da stavim na m2? Inache planiram da u prodavnici kupim dzak vetj meshane zemlje sa humusom pa da u to presadim biljku, ali kontam da bi bilo dobro kad koren produzi dalje da ima hranljivih materija.
 
30.11.2009
8
0
1
33
Ovako imam par pitanja pa ako bi mi koj outdoorovac mogao odgovoriti bio bi zahvalan:
1.Prije koj dan sam posadio 3 proklijale sjemenke u šumi i za svaku sam iskopao rupu od 20 cm dubine i 30 cm širine(otprilike 3-4 litre zemlje po svakoj) pa me zanima dal če im to bit dosta da narastu jedno metar visine i da se ljepo razviju.
2.Zemlju koju sam koristio ima dosta velik ph (6.5-7.3)pa dali da zaljevam sadestiliranom vodom kako se nebi digao ph .
3.Sadio sam u šumi na nekoj čistni(oko 4 sata direktnog sunca) pa me zanima dali če im to biti dosta,jer nebi htio da se izduže.
 
14.01.2010
1
0
1
37
joj evo od svega sam se opet sjetio sve u zadnji tren rješavati.
sad još malo pa dolazi prvi april, a oko prvog aprila i zadnji mraz....

ali ALI! ja zemlju nisam pripremio ? a imam nekakav sajt, nije baš nešto, mogao bi i bolji biti samo nisam zemlju pripremio.

sad mi pada na pamet zasaditi ih u nekakve kante tako da mogu ih seliti
saditi ih na zemljište na kojem je predviđena sadnja kukuruza, to mi se čini ok jel bi zemlja tada trebala biti uredno pirpremljena.
da tražim zemljište na kojem rastu koprive, čuo sam da je takvo zemljište plug and play za biljku....

imam neko sjeme od neke dobre vutre, sadim prvi put.
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Ovako imam jedno pitanje ako slucajno ne budem u mogucnosti da sredim sve kako sam planirao....ako ne sredim sajt (ne iskopam odgovarajucu rupu,zemlju ne nabavim i sve to),malo samo onako okrcim korov i to,i uzmem nekih 10-20 sjemenki i stavim sve zajedno u rupu od nekih par cm,da li mogu ocekivati ista da tu izraste,ako neko ima iskustva sa takvim growom da mi kaze ??? Naravno,takodje mi je bilo u glavi da ih par uzmem pa polako da proklija jedna po jedna u vati pa u casu da ih stavim dok malu izrastu,i onda u zemlju,ali ne znam da li cu imati gdje to sve sredit....ali ako uspiem to da malo odrastu u casi,da li bi prezivjele da ih onda presadim u neku manju rupu(od par cm) te koje proklijaju ?? Zemljiste je onako,kao neki sumarak blizu vode (rijecnog korita),mislim da bi ima fino sunca preko dana,ne znam tacno,ali mozda nekih 5 sati direktne svjetlosti na to mjesto gdje bi isao grow.....
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Baš nemožeš ni prekopati zemlju do jedno 30 cm dubine? Nemaš ni par litara kupovne zemlje za ubacit u rupu??? Ako imaš zbijenu zemlju dobit ćeš rijetku patuljastu biljku... bezveze.

Edit: Oprosti ako sam grub ali več mi je dosta ljudi koji su ljeni/glupi ili koji na sve kažu "to će bit dobro". Upoznao saam jednog "uzgajivača" s otoka... kolko treba LJUDIMA DA NAUČE... ima 2 uzgoja i oba puta su mu ovce pojele biljke dok su bile male; pitam ga oće li ove godine stavit mrežu oko biljaka... naravno da neće! O ***** ti život. Isto i s ovim forumom ljudi su pogreškama i pokušajima došli do određenog znanja, trude se to prenjeti a newb na sve to kaže "bit će to uredu". NEĆE! Ako se nekome u glavi čini dobro ne znači da će u praksi biti dobro.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sweatMJ