Zemljiste / zemlja [outdoor]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
sve stoji sto je no joke napisao, jedino se ne bih slozio sa onim drugim, ako je njiva u pitanju i ok zemlja nije neophodno ici jednom u 10 dana, ja sam moje ostavljao bez nadzora, tj. obilaska i po 40ak dana, nikada mi ni jedna nije "crkla" zbog manjka vode, ipak, savetovao bih obilazak bar jednom u tri nedelje, sretan grow
 

vigier

Aktivan Član
06.11.2010
98
26
28
116
My name is... Sem je napisao(la):
sve stoji sto je no joke napisao, jedino se ne bih slozio sa onim drugim, ako je njiva u pitanju i ok zemlja nije neophodno ici jednom u 10 dana, ja sam moje ostavljao bez nadzora, tj. obilaska i po 40ak dana, nikada mi ni jedna nije "crkla" zbog manjka vode, ipak, savetovao bih obilazak bar jednom u tri nedelje, sretan grow
Ok, ne ides cesto zaljevati. Ja sam prosle godine imao biljku koju ako ne idem na 4-5 dana nadjem kako visi. Zato, ti vjerovatno ne moras ici cesto zbog specificnosti i uslova koje imas tamo gdje zivis. Ovamo gdje ja zivim temperature su cesto oko 40 stepeni. U takvim uslovima mora se zaljevati cesto osim ako ne sadis kaktus. Dakle, navodnjavanje - zavisno od uslova. P.s. Pretprosle godine izgubio sam biljku jer nisam otisao 10 dana. Nasao sam je potpuno suhu i mrtvu. Elem, da idem na 40 dana nasao bih samo glavnu stabljiku bez ijednog lista...


greenpinguin93 je napisao(la):
vigier, vidis toga se nebi nikad sam sitija..fala ti puno ideja je genijalna ;)
Nema veze ko se sitia. Bitno da se neko siti. Samo da nije mancester siti pa nek je sritan grow. Znaj da kamen akumulira dosta toplote tako da i po noci dok se hladi on ce isusivati zemlju koju stavis. Spremi se za dooosta zaljevanja

@totem: taj tvoj kamenjar je super, izvadis kamen i dobijes rupu. Moj kamenjar je kad izvadim kamen, nadjem jos jedan kamen, samo malo veci :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kimi89Srb
30.05.2013
40
7
0
Jamica
Posadio sam 5 stabljika u out, ubacio djubrivo humus itd, danas je bio led nadam se da su prezivjele, uglavnom pocetnik sam i puno toga mi nije jasno, cak neznam ni koje su sorte gledao sam sad slike podsjeca me na early misty... uglavnom mozeli mi neko ukratko objasnit koja je razlika izmedju muske i zenske i s cim da prscem :D lp
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Sortu nemoš znat ako nisi posadio brendiranu sjemenku. Razlika između muške i ženske ti skoro kao i kod ljudi, muške imaju muda, dok ženske dlačice i nemaju muda. Ne "pršći" s ničim jer češ sve spaliti, i sam veliš da si posadio u đubriovo i humus i nema potrebe za gnojenjem.
 
02.06.2012
3
17
3
39
da li je preporuceno posuti mjesto, na kojem vec rastu biljke od oko pola metra, sa npk 15-15-15 gnojivom u granulama? zemlja je pola kupovna i pola sumska
 

kutije

Aktivan Član
07.07.2011
89
36
18
47
to je jos uvik otvoreno pitanje.
neki kazu da je bolje posut uokolo, drugi kazu da je bolje probusit rupu kolcen i utrat u rupu.
naravno prican o vinogradu i lozi.
te grudvice su opasne ako prtjeras,
kupi gnjoivo za 30 kuna.
 

protuha

Aktivan Član
23.05.2012
44
40
0
15
s grudicama je jebeno što kad recimo padne kiša može se desit da ode po listu.svakako bolje tekuće gnojivo.ne moš tako lako sjebat.
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
s tim granulicama se najcesce gnoji prije nego sto biljke izrastu (predsjetvena gnojidba) i vrlo su jake, drzi malo u ruci pa si pogledaj kozu (jednom prilikom sam bacao to po njivi bez rukavica pa znam) ja osobno nebih s time gnojio, ali ako nemas nista drugo pri ruci probaj ih u vodi razmutit i zalij (nemoj pretjerat s kolicinom) pa vidi kako biljka reagira..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kutije

protuha

Aktivan Član
23.05.2012
44
40
0
15
imam upravo pitanje vezano uz gnojivo u granulama,naime,prije desetak dana sam zalio s cijelom dozom tekućeg gnojiva omjera npk 8-6-7.nakon 3 dana sam stavio okolo biljki po šaku kan-a.zemlja je u banani,glina,baš ih guši.pritom sam malo oštetio biljke zbog previše gnojiva,al oporavljaju se.sad me zanima koliko bi trebalo proć vremena kad bi trebo ponovo odradit gnojenje,ovaj put mislim kokošijim izmetom,pa nek se topi lagano.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ma da se ljutim dobio bi opomenu zbog nekoriscenja pretrage, sve sto je trebalo je da ukucas "zemlja" u trazilicu :)
u temi imas saveta iskusnih, samo vidi sta od spomenute zemlje mozes da nadjes tu gde zivis, sretan grow
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
13.11.2013
7
0
0
Da li biljkama smetaju gliste? Prvi put cu da sadim i pripremio sam sajt,ali glista ima nenormalno i da li sme ono vestacko azotno djubre bele je boje? :D