Zemljiste / zemlja [outdoor]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
@No Joke Ne moram je ništa sitniti, idealna je ! Izgledom, bojom, i strukturom podsjeća barem na žutu Florabelu :) Uz nju je ogromna gomila, gdje se odlaže kravlje i kokošije đubrivo, i to decenijama. Kokoške dođu pa čeprljaju po đubrivu, i razbacuju pregoreli gnoj po ovoj zemlji. Onda dođu pa čeprljaju po zemlji, i izmiksuju ovo sve :D Zasadio sam višnju neposredno u ovo okruženje, napredovala je za ovih godinu dana kao luda !! Samo me je malo zbunilo ova fora sa koprivama... jedne ogromne i pucaju od zdravlja, a druge stagniraju i imaju izgled kao da im nešto nedostaje... ili kao da su pregnojene :zvezda:: Uostalom braćo, have a look
huh.jpg
Lijevo bez stezanja, desno stegnuta zemlja.... stegnuta opet ima finu, rastresitu strukturu ! Da napomenem da kroz nju ima milion debelih glisti :thumb:, otpadaka od kore sa obližnjeg drveta, slamčica sijena... ostataka kompostiranog sijena, i čega sve ne. Baš sam zagrijan za ovu zemlju, a u nju bih umiješao još pregorelog stajnjaka, za na dno što dublje rupe, kao i zeolita :ajnstajn: Nekih 100 L ovakve zemlje je dobar kapital za start uzgoja, mislim barem :cool: I što kaže CHead, njegovim biljkama ništa ne fali... sjetite se izgleda Japanke ili Durbanke :respect:
 
Poslednja izmena:
20.04.2016
60
10
8
40
Da li moze da se biljka prenese na sajt u vreme kada je kisa,odnosno par sati kasnije,mislim na vlaznost zemljista da li moze da joj nesto bude ili moze slobodno da se sve odradi kao da ksie ni bilo,sa tim sto bih dodao prosuvu zemlju iz kantaje u kojoj stoji esmeralda?:)
 
20.04.2016
60
10
8
40
Jao brate to mi je problem veliki,napravio sam od mrezice zastitu visine od zemlje nekih 20-tak cm,nadam se da nije plitko da mogu da ne preskoce..dok ne kupim puzomor i par piva da zakopam pored sajta.:D
 

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
Da li bi se moglo sa dovoljnom količinom zemlje (outdoor) postići da biljka automatik ima dovoljno hrane i bez dodatnog prehranjivanja?

Tipa: kad bi se automatik posadio u 50 ili 70 litara kvalitetne zemlje, da li bi to biljci obezbjedilo dovoljno hrane za njenog vijeka?
 

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
Nain, morao bi da uključiš barem plantelu cvijet... ukoliko želiš ozbiljniji prinos naravno .... ali si prvih mjesec ipo dana miran što se prihrane tiče u 70 L zemlje.... mada ne znam da li ima efekta saditi autos u toliku rupčagu, o tome se već vodila rasprava ! Neki uvaženi članovi smatraju da je za autos dovoljno max 30 L zemlje, zbog njegovog specifičnog razvoja korijena ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ming

Big Head

Aktivan Član
31.07.2014
100
276
63
IMAG0331_1_1_1_1_1.jpg Da li je neko imao iskustva da sadi na ovakvom terenu punom paprati?
Rekao bih da ovaj teren ima brojne prednosti.. kao prvo i najvaznije ova paprat visoko raste i odlicno kamuflira biljke.. isto sam primetio da nema insekata(mozda im ne odgovara ova paprat)
E mene samo zanima kakav moze biti kvalitet zemlje, s' obzirom da na ovom mestu vec godinama samo paprat raste?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

Big Head

Aktivan Član
31.07.2014
100
276
63
Da ne bih ja rizikovao biljke idu u kante, ili kopam rupe i ubacujem drugu zemlju, a sajt ostaje, bolje ne moze da se nadje :D
 

Big Head

Aktivan Član
31.07.2014
100
276
63
Sad sam skroz zbunjen :eek:
Kod mene se ova paprat koristi za prekrivanje jabuka, krusaka itd, kad treba da odstoje preko zime, bas iz razloga sto ova paprat ne moze da budja
 

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
Nemoj da si zbunjen, jer kanabis nije isto što i jabuka ili kruška.... Počupaj svu tu paprat, i na taj način će ti sajt biti prozračniji.... vazduh će lakše da cirkuliše, a vlaga se neće previše zadržavati nad zemljom (i u zemlji) kada je ukloniš. Ovo je presudno u fazi poodmaklog cvjetanja, kada su hedovi zbog svoje strukture skloni truljenju (plijesni) . Sve ti je ovo već objašnjeno. I vodi računa o naslovima teme, ovo nije mjesto gdje se komentariše sajt i njegov izgled, paprati i ostale zaebancije... već zemljište, tj zemlja ;)
 

Sonic85

Aktivan Član
01.01.2016
97
323
53
38
Ako je vlaznost velika postoji opasnost od budji?,a ta lisnata paprat verovatno dobro drzi vlagu cim je ne preporucuju.
 
04.02.2014
19
9
3
pozdrav ekipa, evo čitao sam o zemlji za sajt i što više ovog čitam sve mi je manje jasno, ovi stavljaju ovo, oni stavljaju ono... mene zanima konkretno što bi sve trebao pomiješati na količinu npr. 10l (ostalo ću sam preračunati) znači koliko kupovne zemlje, koje još stvari dodati...za sad sam uzeo zemlju i hydro gel, šta još tome dodati? znači dostupno mi je domaće đubrivo, također sve što treba ću kupiti samo da mi netko navede koje sve supstance da pomiješam, da dobijem najbolje rezultate... još da napomenem da je zemlja na sajtu dosta kvalitetna koliko mi se čini, a i tu je bio vrt prije nekih 30 godina... evo slike kupovne zemlje (uzeo sam najskuplju i rekli su mi da je najbolja, sta vi kazete?) i slika zemlje sa sajta..
rsz_20160506_093908.jpg rsz_20160506_133534.jpg