Zemljiste / zemlja [outdoor]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
To je dosta osobna stvar :) Neki stave samo cistu kupovnu zemlju, neki pomjesaju 50:50 sa zemljom na sajtu, neki i vise u korist kupovne..... neki dodaju perlit ili vermikulit. Velim....sve je to do tebe kako ti pase. Perlit je ok stavit nekih 5-10% da malo omeksa zemlju. Zeolit se takodjer pokazao super u outdooru i mozes stavit cca 5%. Eto..... vidi sto imas i sto zelis.
Da ja zelim najbolji rezultat, stavio bi 70% provjerene kupovne zemlje sa 10% perlita, 5% zeolita i 15% kokosovih vlakana :D
 
04.02.2014
19
9
3
Jel to klasmanov potground?

evo ne znam koja je marka jer sam slikao kad sam uzeo zemlju, znam da je njemački proizvodjač, također imam i još jednu vreću, piše HAWITA potground, nju sam u čašuce stavljao i za sad dobro napreduju...

@ Stipe

Hvala na konkretnom odgovoru, znači uz zemlju još dodati perlit, zeolit i hydrogel i pošto vjerojatno neću naći kokosova vlakna, jel umijesto njih može piljevina? te jel vermikulit isto što i perlit?
 
04.02.2014
19
9
3
znači da samo to dodam, bez životinjskog djubriva i ostalih stvari? jer ja to idem sad nabavljati, tako da kad vec uzimam, uzeo bi sve sto mi treba da zemlja bude perfektna
 

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
Ja licno sem dobre zemlje nista drugo ne dodajem i hidrogel obavezno ide uz to i biljke su mi ekstra ,sto se videli po slikama...niti perlit ni zeolit,cupis canna zemlju i composanu i nemas boljeg za pocetak...100ka imas koje su ti proverene zemlje i bolje je da ne eksperimentises imas temu u unutrasnjem uzgoju ,gde vam je power cak i slike stavljao koje zemlje su vam ok..samo je uz te slike izostavio canna zemlju i ona je super po mom iskustvu...;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: perikle and sharp
16.03.2015
59
8
8
Ekipa hitno me nesto zanima jer sam ove god imao prvi outodor prinos los. Zanima me zemlja plantela balkon dali je moguce odma 20l promjesati sa crvenicom i đubrivom? I koje bi bilo najbolje tekuce gnjojivo koje sadrzi sve za rast biljke kasnije za velike topine..
 

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Ja sam krenuo sa njom od starta makar je malo prejaka za male biljkice al meni je ova zemlja dala extra rezultate.Dodao sam 20% zeolita,10% perlita,10% hidrogela.Sve dobro izmjesas i zalijevas jednom u 2 tjedna za vrijeme najvecih vrucina.
 
16.03.2015
59
8
8
Znaci mogla bi izgorjeti kad je prebacim iz case direkt u vrecu plantela balkon? Ove god prvi moj outodor bila crvenica i dubrivo 6 auto bomb i 4automazara al nisan nesto zadovoljan. Jedino tekuce gnjojivo sam imao substral crvena tekucina i kad sam poceo s njime podivjale. Ima li neko bolje gnjojivo tekuco da se bolje pripremim za iducu god.
 

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Plantela je ok,a i nije skupa.Radi posao,90% outdoor uzgoja na vutri gnojeno je plantelom,to ti sve govori :thumb:
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Ne razumijem ovo pitanje, odg cu ti na post prije. Nece ti sigurno biljke izgoriti ako ih stavis od pocetka u zemlju Plantelu. A isto tako tekuce gnojivo koje se koristi u outu je najcesce Plantela, jer je najbolji omjer ulozenog-dobivenog.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
Ja sam koristio balkonelu i lose sjedne ako iz sjemena sadis u njoj ali cim naraste malo ide bez problema, inace nikad ne stavljam gnojiva dok je vegetacija u njoj (cca. mjesec dana vege) tek na kraju vege mi pocne javljati da je gladna.pot je 25L kanta jupola koliko stane zemlje u nju ne znam al je vise od 25L zemlje XD
 

uksnicazabunje1

Aktivan Član
22.01.2015
369
1.056
143
Kingston,Jamaica
Pozzzz ekipa :vozdra:
Nije me bilo neko vreme sa uzgojem bio sam u inostranstvu i eo me dosao, planiram sledece god odraditi jedan out ali u mojoj avliji, bice jedna ali vredna biljka vrv foto
Hocu sada vec da pripremim zemlju pa mi nije malo jasno kako se priprema zemlja za prolece, iskopao sam rupu cca 20-25 L pa sad STA DALJE? :crazyd:

Ps
Sto se tice indoora, vidimo se ovog puta PC box, trenutno radimo na projektiranju tako da se do kraja god vidimo u dnevniku
pooozzz :)
 

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
Pa nemas potrebe sad kopati rupu:fuck:..a kad dodje vremena za to iskopas malo vecu rupu ,pa kupis proverenu dobru zemlju i to je to...nikakva posebna nauka...:popcorn::