Zemljiste / zemlja [outdoor]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Imam pitanje za one koji su koristili klasman potgrond h. Zanima me ima li u toj zemlji perlita i ako netko moze dat savjet ako bi bilo dobro zamiješati u potgrond nešto tipa kokos, zeolit i sl. Za outdoor .

Na njihovoj stranici sam vidio različite vrste potgrond h, pod brojevima 70, 80 i 90. Ima neke razlike između tih supstrata ili je sve isto?
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ja ga imao prosle sezone i ono... nema tih kamencica ili sta je vec, ali je i nepotrebno jer je sve ok, lepo propusta, a i drzi vlagu, nemam pojma sta su ti brojevi, max velicina substrata?

http://www.***********.com/image/cache/data/SUPSTRATI/klassmann_potgroundh-500x500.png

jedino sto mi je nekako ljut, jaka zemlja, pa slabije krecu biljke.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Ti broejvi su oznake recepta raznih supstrata koje imaju.
Triptaniče, kak nisi uspio vidjet da pola foruma koristi potH i pricamo o njemu svaki dan zadnjih par godina :D
Super je H, al je prilicno sitna "composition" i nabije se dosta lako pa je ok dodati 10ak %+- perlita i/ili kokosa
Za start biljaka moze i vise perlita.
Ima Klasman supstrate za sve al je tesko nac kod nas. Vidio sam samo H i P do sada.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Hvala Stipe, vidio sam da se spominje pot h na puno mjesta na forumu, ali su me zbunili ovi brojevi. Da zamiješam perlit i kokos ili samo perlit? Biljke su startane indoor u lightmixu, vani idu u pot h.
 
24.05.2017
1
0
1
33
pozdrav ljudi novi sam i zanima me kako da pripremim zemlju,ima trave na tom mjestu je li mora biti sve oko biljke pokoseno ili mogu pokositi samo taj dio gdje mi je rupa a ostalo okole ne dirati
 
18.04.2017
6
13
3
33
Evo ovako, unaprijed se izvinjavam ako sam pogriješio thread.
Pronašao sam veoma fin sajt u šumi, tj. u dolini šume između dva brda i u toj dolini je vrlo vlažna zemlja.
Znači kad držim nogu par minuta na jednom mjestu, zalijepi se malo i propadne.
Vegetacija je bujna tu, ima mnogo koprive a iznad je čisto i ima po mom mišljenju dovoljno sunca.
Tu sam poredao 11 biljoza u kanticama, pa bih presadio na isto mjesto u tu zemlju.
Moje pitanje je da li je ta zemlja dobra gdje sam mislio isto presadit, vrlo je crna ali brine me eto da nije malo prevlažna i da li može loše uticati
na korijen i itd?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Ovisi koliko je vlažna zemlja. Ako je baš konstantno blatara onda nema baš nekog smisla. Normalno da može loše utjecati na korijen i ostalo, ipak vutra nije močvarna biljka. Ak joj je tlo non stop vlažno i blatno to će joj gušit korijen. Ne kažem da nebi uspjele, ali bi izgledale ko šećerna trska i kad tad navukle neko gljivično oboljenje. U vlažnom tlu uspjeva riža recimo, pa eto možeš s tim pokušat na tom plejsu, a za ove bolje potraži neki bolji sajt ;) .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Natural Mystic

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Ti broejvi su oznake recepta raznih supstrata koje imaju.
Triptaniče, kak nisi uspio vidjet da pola foruma koristi potH i pricamo o njemu svaki dan zadnjih par godina :D
Super je H, al je prilicno sitna "composition" i nabije se dosta lako pa je ok dodati 10ak %+- perlita i/ili kokosa
Za start biljaka moze i vise perlita.
Ima Klasman supstrate za sve al je tesko nac kod nas. Vidio sam samo H i P do sada.
@Stipe
Klasmann zemlju drzi firma Euro brod u Donjem Stupniku (Zagreb). Imaju sve od Klasmanna - http://euro-brod.hr/ponuda/hortikul...oda/gotovi-profesionalni-supstrati-proizvod1/
Ja sam uzeo kod njih Potgrond H vrecu od 70 litara za 57 kn (cca. 8 eura).:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe