Zemljiste / zemlja [outdoor]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.05.2018
4
0
1
28
Pozz drugari... Ovako prvi put sadim biljke.. posadio sam 4 komada 2 samposadio u istu zemlju a 2 u humus...sad iz humusa mi je vec na nekih 4,5cm a iz zemlje mi je nikla samo jedna i to jedva 2cm.. sad presadio sam tu jednu u humus da probam da je izvucem.. naravnoo kad dodje vreme da je presadim... moze pomoc? koja je najbolja mesavina ili cista zemlja za presadjivanje ???
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
to u saksijama ili si vec iskopao rupe pa sadio?
ako su u saksijama kupi zutu florabelu ili potground h iskopaj rupe i kad jos malo porastu presadi ih, ako su vec u zemlji onda se potrudi malo oko njih, zastiti ih, zalivaj redovno i bice ok.
 
22.05.2018
4
0
1
28
Kak bi bilo da procitas temu i jednu i drugu di postavljas isto pitanje + ovo https://www.vutra.org/threads/zemlja.9972/
hvala puno... nisam bio naso ovo... inace naso sam florabella zuti dzak ... e sad izsto mi treba savet vidim da svi kazu da humus ne valja, a posto sam ja posadio u humus i niklo kako da presadim da li da ocistim koren od humus ili mogu iz cle casice samo da prebacim u saksiju koja je od 15kg? sad isto da li da mesam florabella sa zemljom iz baste ili ne?
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Ne mesaj nista, i prebaci to iz casice sa tom vec zemljom u tu saksiju od 15kg sa novom zemljom, samo pazi da se zemlja malo osusi u časici, bolje ćeš izvući to sve, neće se rasipati i sa tim postoji manja šansa da povrediš korijen..
Poz
 

trevor

trebace prsti guzici svrbljivoj
16.04.2014
166
487
63
Postovanje,
imam jedno pitanje i ova tema mi se cini kao prikladno mesto da ga postavim. Da li iko zna iz licnog iskustva smeta li i koliko blizina oraha na sajtu? Ne mislim zbog senke i hlada vec lisca i oraha koji tamo trule godinama, pa se sad pitam moze li to imati kakve stetne posledice po razvoj biljke? Pruzanje uobicajene nege se podrazumeva, rupe punjene kupovnom zemljom itd.
 

trevor

trebace prsti guzici svrbljivoj
16.04.2014
166
487
63
Ako lisce pada na tlu gde je biljka,to jes na zemljiste gde je biljka,onda moze smetat u daljem razvoju... a ako pada uokolo biljke,onda ce smetat puževima :)) stej haj
Pa pada svuda, doduse ne za vreme vegetacije, a i necu saditi granje u gomilu lisca. Brine me da nije zemlja previse zasicena time, orah ima neko ulje ili sta li je vec. Znam da nisko rastinje inace slabije raste pored oraha, pretpostavljam da je to zbog hlada. Ono drugo mi je nepoznanica a ne bih da biljke krzljaju ili slicno.
Pozdrav
 
25.12.2015
6
107
28
27
Pozdrav, imam jednu nedoumicu pa ako mi neko može pomoći. Ovako blizu mog mista di živim ima špilja u kojoj se nalazi hrpa nečeg za što mislim da se radi o izmetu šišmiša. Pošto ne znam o čemu se točno radi zanima me mišljenje nekog iskusnijeg člana ako se susretao s tim.
20190305_162900.jpg
 
18.03.2013
15
5
3
Pozdrav, imam jednu ideju/pitanje nadam se da je ovo prikladno mjesto za postaviti. Da li je neko imao iskustva sa koriscenjem alge posidonije (oceanski porost, lat. Posidonia Oceanica) za zaštitu od vrućine, kao malč. Ljeti kada je spoljasnja temperatura preko 38 ova alga zadržava vlagu bolje nego išta drugo. Što misle iskusniji o ovoj opciji s obzirom da je nama na primorju (mediteran, primorje, dalmacija) najveći problem suša koja je svake godine sve okrutnija. Koliko sam shvatio jedini problem je *soo* koja se valjda moze oprati. Na linku je studija, volio bih da cujem jos neko misljenje, mozda smo rijesili problem vrucine! https://hal.archives-ouvertes.fr/hal-01284290/document
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nix0n

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
@Tupilo i ludilo
ako u toj pećini ima slepih miševa - onda jeste njihovo đubre .... ( baš sam pametna) al to moraš da izvidiš ..sem toga imaš i organoleptičke metode - miris itd :) po izgledu najverovatnije jeste .. ali .......
pozzz :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: AnnaNirvana

dommythegrower

Aktivan Član
16.05.2017
249
1.132
143
32
Dobar dan forume! :)

Nasao sam par mjesta za sadnju i radi se o mocvarnom tlu, cim pada kiša duze od 3 sata je vise manje natopljeno sve..logicno. Jel mislite da je pametno saditi tamo ili da ukopavam tegle u zemlju(pitam radi dizanja vode u području nakon kiše) imao sam i prije tamo posadeno i bogme su se fino natopile :)

Hvala na odgovoru unaprijed i peace out forume :)
 

dommythegrower

Aktivan Član
16.05.2017
249
1.132
143
32
Hvala na savijetu @Johnny92, prije 6 godina sam imao isto u mocvanom tlu blizu jezera i kada se digla sava koja je na 300 metara udaljenosti, bile su potopljene pola metra, ali su tada bile vec monstrumi tako da su izdurale to..i uspjele su normalno ko i svaka biljoza, bez grama pljesni :)
 
15.03.2019
52
41
18
54
Pozdrav svima. Hocu da pocnem prvi grow i to napolju al mi je problem zemlja, ne mogu naci nista sem florafina u krugu od 50km. E sad nasao sam jednu zemlju italijansku neispitanu, naime za povrce.Moze li neko pogledati o cemu se radi(ko zna talijanski) 20190420_190804.jpg 20190420_190800.jpg
P.S rekli su mi da ta zemlja ima povecan nivo N, to bi trebalo biti dobro?
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
pa kad nem'res naci nesto provereno teraj s' tim; a to sto ima vise azota moze biti mali problem za mladice dok ne ojacaju (ne kod svih strejnova, vocni skankovi su nekako problematicni dok se ne razmahnu).