Zemljiste / zemlja [outdoor]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.03.2019
52
41
18
54
E pa mislio sam uzeti perlit i pomesati ga sa florafinom i to u outdoor jer florafinu je problem ja mislim sto nema dovoljnu drenazu. Sta ti kazes na to revolution?
 

revolution

Aktivan Član
02.01.2013
200
866
93
Perlit nisam nikad koristio tako da nebi znao. Sadio sam automat u kantama jupolke 20l napunjen florabelom i sasvim ok ispalo bez ikakvih problema, a ovako rupe za fotoperiodne su bile 70l tako napunjene cistim florafinom i biljka je bila monstrum. Tako da slobodno rokaj sa florafin.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Crowley666
30.05.2019
5
1
3
28
Pozz
Zanima me da li biljka moze da raste u pesku (šoder) s tim što bi iskopao veću rupu i izmešao zemlju i supstrat.Da neće možda šoder da guši koren i osuši je il sta već? Hvala pipl
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
pa moooze, to mu dodje skoro kao da si u saksiju posadio, iskopaj vece rupe, 50l minimum.
problem moze biti sljunak, stegne se pa nema odvod, davljenje biljke lvl 10.
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
da moram sadit u sljunku onda bi izolirao zemlju od sljunka najlonom npr i ostavio samo na dnu rupe za drenazu.
biljka ne voli sljunak pa ne znam sto bi se desilo ako se korijen prosiri van zemlje u taj sljunak.
50L je ok sto mrgud veli al se ne bi bez izolacije neke. nisam vidio takav sistem al sam vidio biljke u sljunku i to nema smisla pa bi zato to odvojio.
 
30.05.2019
5
1
3
28
da moram sadit u sljunku onda bi izolirao zemlju od sljunka najlonom npr i ostavio samo na dnu rupe za drenazu.
biljka ne voli sljunak pa ne znam sto bi se desilo ako se korijen prosiri van zemlje u taj sljunak.
50L je ok sto mrgud veli al se ne bi bez izolacije neke. nisam vidio takav sistem al sam vidio biljke u sljunku i to nema smisla pa bi zato to odvojio.
Iskopam onda 100l izolujem popunim zemljom probacu da vidim jel štima to,ako ne plentaću u 20l jupolke.hvala u svakom slučaju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
21.09.2018
10
9
3
Srbija
ako sam ja uzgoji na jebenom kamenjaru zaljevo je neredovito a nije me jedanput bilo 2tj. da se brinem o njoj.
dobio sam full tamnu pomalo ljubičastu dlakavu biljku.
nikad bolju travu nisam pušio :D
u svakom slučaj od previše brige trava i ispadne sranje(to je moje skromno mišljenje :D)
to je korov kolko je znam izrast će iz hraćke ako imaš sjemenje :181:
svaka cast na komentaru..MSM da previse brinemo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: skabum14

Ajme meni

Aktivan Član
04.05.2015
201
341
63
Doma
Dal je pametno stavit pjesak ispod rupe u koju sadim da zadrzava vlagu jer nemam mogucnost zaljevati cesto preko ljeta ? Rijec je od pjesku koji je pored mora.

Ako ne pjesak, sta je najbolje za zadrzavanje vlage na prirodnoj bazi? Lisce ? Konjski izmet ?

Sadim u rupe u zemlji, u plasticnim vrecama cca 60l. Prije 5 godina sam ima zaheb bez vreca jer je okolna zemlja ocito bila prekisela od crnogorice koja raste na sajtu. Ocu imat problema sa ph zemlje tj oce li okolna zemlja utjecat na zemlju u rupi preko plastike ili ako korjen probije kroz rupe za drenazu ?
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
 
27.03.2020
86
142
33
ja sam iz eksperimentiranja posadio proklijalu bljcicu u zemlju za cvijece staro godinu dana, mislio sam da ce odmah bit nekakvih problema bas radi te zemlje, kad ono paf biljka se razvija odlicno kako i treba a uz to pitar nije napunjen zemljom do kraja vec je do pola pun jer nisam imao vise zemlje, razmišljao sam i o soluciji da ovu kupovnu pomješam sa crvenicom idem po nekakvoj svojoj logici "sve bolje niče iz crvenice", čekam kraj mjeseca pa se uz to premišljam da li da idem s biljkom na sajt ili da kad za to dodje vrijeme prebacim u neki pot od 20l, ulično je sjeme na nikakvom gubitku nisam, razmatram i nekakve autose da naručim no vidim da ima dosta žalbi u isporuci radi ove korone što hara, situacija je snadji se druze, ako nije problem da čujem koji savjet od mentora ili nekoga tko je voljan pomoći
 

Ajme meni

Aktivan Član
04.05.2015
201
341
63
Doma
Nemogu do hidrogela, nema u lokalnoj poljoapoteci.

Suho lišće ? Suha drva ? Nekakav bio mix ?
 

pannonian

Bogu mil, a ni Vragu nije mrzak
16.07.2018
224
1.495
143
Razbijam glavu nad nečim
Prije dvije godine sam pripremio par rupa. Probijanje kroz makiju, puzanje, ogrebotine... zbilja nedostupno. Odradio sam automate, slijedeće godine ništa. Zemlja je bila dobro pripremljena. Rupe koliko sam mogao kopati do kamena, a onda obzidao kamenom u vis, stavljena dva sloja najlona. Po biljci je bilo i 100 litara zemlje. I više. Siguran sam bio u site, pa sam za dugoročno radio. Unutra je išao potgrund h, perlit, vermikulit, nešto lokalne zemlje. I stajnjak nakon growa.
Sad sam mislio staviti automate na klijanje, al idem prvo obići site, uredit malo...
I sad, ovo mi nije jasno. Sve stoji kako sam i napravio, ali na zemlji nema ni jedne jedine travke. Ništa, nula.
Kako je to moguće? Zario sam ruku, zemlja je prozračna, struktura odlična, ali nema ni korjenčića, ni ništa...
Jedino što mi pada na pamet je da je site provaljen i da je netko prolio neki herbicid ili neki *****.
Može li biti nešto drugo?

Edit
A kako je provaljen, ako je, nije mi jasno. Jedino ako su nekom ovce pobjegle, pa ih tražio. Al onda se vraćat i...
Nije mi jasno. Okolo trava i raslinje normalno rastu.
 
Poslednja izmena:

Freshexen

Aktivan Član
02.03.2018
102
475
63
36
i ako si stavio biljcice dok su jos male sunce ih osusi,drzis prvo u saksi dok ne ojaca jedno 4 nedelje zajebani su autosi nikad nemaju vremena :)