Zemljiste / zemlja [outdoor]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

pannonian

Bogu mil, a ni Vragu nije mrzak
16.07.2018
224
1.495
143
A bem mu miša, ponovo sam pročitao što sam napisao i čini mi se da je razumljivo. Što si odgovorio nema veze sa pitanjem.
Znači, dvije godine zemlja stoji netaknuta, nisam sadio sada ništa. A nema nikakve vegetacije na njoj. Iz najgore zemlje na svijetu bi neki ***** niknuo, a ovdje pustinja
 

gagisaa

Aktivan Član
24.05.2020
57
327
53
Pozdrav drugari, zanima me vase misljenje o ovoj zemlji da li je dobra i da li je neko imao iskustva sa ovom zemljom. Naime uzeo bih ovu zemlju i dodao 7-10% uvrelog ovcijeg stajnjaka. Ph bih regulisao verivatno negasenim krecom i sveo bih ga na 6,5, hvala unapred. Pozzzz

edit: nisam u mogucnosti da kupim drugu zemlju, a ova mi je dostupna
 

Prilozi

  • 50DEE55C-28AE-4228-A28F-9F5BDC9025DC.jpeg
    50DEE55C-28AE-4228-A28F-9F5BDC9025DC.jpeg
    160,4 KB · Pregleda: 24
  • Sviđa mi se
Reactions: Grona

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
zemlja je nikakva, neko ju je vec isprobao, ali ako odradis to kako treba sa stajnjakom, moze da prodje prvih mesec dana, za aut.
 
01.02.2018
4
4
3
25
Pozdrav,ovo mi je prva godina sadenje,a i opcenito da sadim biljku neku..planiram je presaditi u veci pitar..sad me zanima dali se zemlja moze pomjesati sa žalom tj nulom jer navodno "nula" zadrzava vlagu u sebi...Mislim na žalo na kojem se igraju "balote,buće,boće" ili kako ko vec voli...ili koji korisni savijet da bi se moglo pomijesati sa zemljom kada presadivamo u veci pitar.
Hvala unaprijed
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Ne znam za tu nulu ali korisni savet bi bio da uzmes neku proverenu zemlju i mesas je sa zemljom sa sajta osim ako nije bas neka krs, a ako ti treba nesto za zadrzavanje vlage opet je bolje ici na proverenu pricu hidrogel i perlit bar je to moje misljenje.
 
01.11.2019
3
4
3
44
Pozz vutropjupci... do sada sam uvijek koristio crveni terra bril, a naisao sam na ovo a vidio sam da ne pise dosta o ovoj zemlji.

Poljoposavc, poslikao sam i sastav pa neko strucniji neka procijeni.
nakon dve runde u poljopisavinskoj zemljici mogu sa velikom sigurnošću potvrditi da je dotična zemlja smeće, trash. Obje runde su bile 30-50% slabijeg uroda od prosjeka, uz nemalo problema sa raznoraznim deficitima, od kalcija, magnezija do sulfata. Nikom je ne bi preporučio. Prije te zemlje dotični prodavatelj je imao savršenu zemlju od firme Flora Guard tipa Floradur A i Floradur B(sa perlitom)...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Saša443

vamzemaljac

Aktivan Član
10.06.2020
105
342
63
33
Ekipa sjemenke automata su mi proklijale i ne zelim cekati pon da ih posadim nego cu ih sto prije da ne bude prevelika klica.. Sta da radim ovo na slici je florabella zuta al odstojala jedno 15 dana ovako u kanti vani na vrucini.. jel se isplati ovo usitnit i izmjesat jer mozda nema hrane kak spada vise ili da odem tipa u lidl il negdje kupit neku tamo zemlju za cvijece ? jedino to radi jer trg ne rade do pon a menke su finih automata pa da ih ne sadim u nesto lose.. fala na savjetima unaprijed ::ludak::
zemlja.jpg
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Uzmi kolko možeš rukom usitni grumene koji su se napravili i pikuj te menke, nemaš brige, a što se tiče hrane florabela žuta bi trebala da ima dovoljno za prvih nekoliko nedelja, osim ako nije stajala na kiši pa je kiša isprala ali svakako to ćeš videti po biljci.
 
10.01.2021
2
1
3
21
Pozdrav ekipa,
Nasao sam idealan sajt,blizu mi je voda i sve,a nema puno prolaznika.Na tom mjestu se nalazi zemlja tal.tera rossa tzv. CRVENICA.
Puno sam citao po sajtu međutim nisam primjetio da ju netko spominje, pa me zanima jel itko ima iskustva s njom.
Inace je dobro poznata po tome da lako upija i dugo zadržava vodu pa je poželjna u vrućim ljetnim danima.
Inače je svi hvale da je dobra za uzgoj drugih biljaka pa me zanima jel netko zna kako bi djelovala na marihuanu.
 

Prilozi

  • IMG_20210117_151928.jpg
    IMG_20210117_151928.jpg
    815,9 KB · Pregleda: 36
  • Sviđa mi se
Reactions: Grona

maška

Herba Dalmatica
30.03.2020
581
8.472
233
Ne, nikako crvenica. To je zemlja krških mediteranskih područja u kojoj uspjevaju samo autohtone sorte tipa smokva, maslina, vinova loza itd itd.
Laički rečeno- Ništa to.
Mislim, moš se za*ebavat sa gnojidbom, kompostiranjem itd jer ta zemlja nema humusa baš u sebi al jednostavnije ti je kupiti provjerenu zemlju (možda čak i jeftinije kad se sve zbroji i oduzme).


Primjerice, ako uzgajaš vani i imaš 5 biljaka, uzmeš 4 vreće zemlje od 70L. Recimo da je to Potgrond H, to ti je 100% provjeren proizvod. Cijena 80-100KN iliti 10ak€ po komadu.
Rupe od 30L minimalno, iako provjereno može i Jupol kanta od 20L ako topiraš biljke da se razgranaju. Ali svakako ako si u prilici kopaj rupe i napuni nekim od gore navedenih supstrata.
 
Poslednja izmena:

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Zavisi buraz, u toj crvenoj zemlji sam rovio najkrupnije krtole krompira, paradajz isto bude dobar :D ko klinac se nabrao malina i malina a i kupina, sljive, jabuke, kruske sve raste u njoj, povrce koje hoces, pa ljudi zive i rade na toj zemlji, cini mi se i da je cak bogata nekim metalima pa je koriste rudnici.
Sad nikad nisam sijao gandzu na takvom zemljistu. A u svakom slucaju treba pomijesati sa bilo kojom kupovnom zemljom, jer u out-u sve prolazi. Ne treba se trositi na neke skupe zemlje i gnojiva.
 

Čađara

Aktivan Član
28.01.2021
210
812
93
30
Kingdom City
Pozdrav, zanima me da li je neko imao iskustva sa mješanjem pregorenog stajnjaka (kravlje), svježeg stajnjaka i zemljom sa sajta? Uradio bi to sada, znaci dva i po mjeseca prije nego bi u te rupe došle biljke.

Nemam nigdje kupiti neku od vaših preporučenih pa me zanima da li bi ta zemlja odradila posao.
 

dzidzo

Hey sexy mama xD
22.04.2015
666
2.957
163
Nije preporucljivo, mozda ce i odraditi posao ali ti niko sa sigurnoscu ne moze tvrditi da hoce . . . Nemoguce je da ne mozes naci no jednu u preporucenih zemlji u svojoj blizini ili makar naruciti
 

nibiru

sto je za pauka raj za muvu je pakao
19.07.2017
83
416
53
ne stavljaj sveze djubrivo-gnojiivo. dovoljno je ono pregoreno i to ne puno . napravis sam posle kompostni caj i sa tim povremeno prehranis (zalijes)
procitah gore i za "crvenicu" ta zemlja je crvena jer ima puno gvozdja u sebi.
jako jako koristan video
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: whistler990