Zemljiste / zemlja [outdoor]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

belaj

Banned
Banovan
20.01.2021
22
43
18
23
Bas iz tog razloga zbog tih stetocina ja ovu sezonu guram u jupolkama i mozda jednu dvije direktno u zemlju iako sam ogradio sajt granjem i dracom opet ne vjerujem jer to ide kroz zid ako je naumilo.Vise se bojim da ce mi krdo svinja upast na sajt nego pandurije
 
  • Sviđa mi se
  • Haha
Reactions: alive and Bizzzo

Čađara

Aktivan Član
28.01.2021
210
812
93
30
Kingdom City
Zašto misliš da jupolke neće nastradati? Imao sam situaciju gdje su mi u njivu gdje su bili kukuruzi ušli/razvalili ogradu od bodljikave žice i potrgali/srušili ogradu električnog pastira tako da nisam pametan šta napraviti da ne dođu. Nadam se da ćemo izgurati i bez jedni i drugih.
**Ako moderatori misle da ovom razgovoru nije mjesto u ovoj temi nek prebace gdje misle da treba a volio bi da se javi svako ko je imao borbu sa njima da da savjet šta i kako raditi da se sajt zaaštiti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hammer 2 +5 bombi

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Citam i pratim i kontam ovo sto cadara kaze, gdje staviti. Nigdje, ovdje u outdoor. Ono sto meni prvo padne na pamet, s obzirom da standardne ograde koje mogu odbiti vepra nisu bas prakticne za instalirati jer idu metar u zemlju i barem metar iznad zemlje i onda jos svasta nesta. Druga solucija kazu je da se postavi klopka jednu manju ili vec koliki kavez se nabavi. Pa se copi jedna. Najcesce ostale razvale kavez, medjutim nakon toga se vise u blizinu tog podrucja ne vracaju. Zadnja opcija, koja je vjerovatno i jedina koja ima smisla je repelent za divljač, prvenstveno divlje svinje. Ja ga jos nisam uspio naci u EU, medjutim evo slika proizvoda iz SAD. Mozda ce netko naci negdje u biljnoj ljekarni. Tko zna...

1645732677541.png

Ovdje sam našao kao da salju za EU, medjutim nisam isao dublje, s obzirom da je moje vrijeme outdoora nazalost proslo.


1645732759564.png
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Išao sam citati malo o tome sto se dobije od lovaca. :) prirodni miksevi po recepturi od društva do društva. Ovisi Takodjer kako gdje dali si član ili nisi. Ima na netu i recepata kako sam skuhati taj repelent, međutim opet ponavljam. Za eksperimentiranje treba najčešće vise novaca nego za provjerena rijesenja. Ajd, javi nam sta lovci kažu. Bas me zanima Takodjer žele li podijeliti možda recept ako vec neće dati djaba smjesu :D
 
02.08.2021
4
7
3
Pozdrav svima, interesuje me da li je dobra opcija kupovina ovog dzaka? Mislio sam zamjesati ovu zemlju sa vec postojecom zemljom na sajtu, da li bi taj cin dobio na efektu? Uglavnom ovo je "Organsko peletirano đbrivo dobijeno miješanjem konjskog i goveđeg stajnjaka", evo i slicice. IMG_20220321_171652.jpg
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Super. Lijepa je. Bijela. Koji je sastav kolega? sta je unutra? Pise li na vreci kako se mixa? Ovakva gnojiva se normalno racunaju na hektar kontam. Slikaj sastav druze.
 
18.03.2013
15
5
3
Isto pitanje me interesuje, koja količina ovakvog gnojiva ide po biljci i na koji način se miješa sa zemljom. Obično piše po hektaru pa ne znam izračunati koliko bi bilo dovoljno po biljci, hvala!
 
Poslednja izmena:
08.12.2021
104
169
43
Pozdraaav clanovi i istomislioci
Ovako imam jedno pitanje, radio sam 3 indoora u mojoj karijeri ali outdoor nikako, ali ove godine ide prvenac. Pitanje je sledece
Da li mogu dodati u zemlju i zeolit i vermikulit ujedno?
sta znam planirao sam nekih 15% zeloita i 10% vermikulita. Pot. H. zemlja ce biti
cekam odgovoreee
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Auuuuu. Mozes. Samo ako ima ikakve sanse, da odradis biljke prvo tipa 10-15 dana barem u kuci odnosno u boxu. I onda da ih izneses vanka. POTH je jak i ovako za mlade biljke + Zeolit. Brate, 15 dana u box i vanka u taj predlozeni mix. I to ako mozes, jedno 50l barem po rupi :D :D

7-jpg.221916
5-jpg.221914
 
08.12.2021
104
169
43
Dupli post + necitanje pravila www.vutra.org/pravilnik
Biljke su trenutno pod cfl200w
Proklijale su u maramici za bukvalnl 2 dana. Sibnuo sam ih u saksije cca 1l (florabela+perlit) i direkt pod cfl trenutno su 2 dana pod lampom rezim 20\4 i polako izviruju. Idu u rupe cca 70l
Kad vec pisem sve onda cu i ovo. U pitanju je Skunk#1 sensi seeds i RQS Royal Ak fem obe

A Slavol ce takodje biti u prici, sa njim krecem cim izniknu par cm :)
 
08.12.2021
104
169
43
Pozdrav ljudii, opet ja.
imam ponudu za ZEOLIT u rasponu od 1-2,5mm da li mogu to da uzmem umesto onog standardnog 0-4mm ?
po mojoj proceni je maltene isto, al nisam koristio nikako pa bolje da ns radim na svoju ruku. Hvala unapred :)
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Dal bi valjalo za outdoor uzet neku zemlju od plagrona, ako da - koja bi bila idealna? Biljke su već nekih 3 tjedna pod metal halidom i topirane. Pitam za plagron jer imam neki dobar popust a nemogu doć do potgronda. hvala