Zensko seme

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Nije mozda dobro preskakati osnove ali da onda barem temu o semenu koliko toliko privedemo kraju.

Svi ste vec ili kupovali ili barem videli na netu kao feminizirano seme koje dostizu abnormalne cene.KAD SMO VEC KOD NOVCA - NIKAD NE STEDITE AKO STE UVERENI DA JE DOBRA GENETIKA(kupovanje semena)
Nije to umetnicko delo nego samo malo drugaciji postupak.

Znaci odlucio si da hoces seme koje ce 100% dati BILJKU SA ZENSKIM CVETOM.
cvetovi.png


Posadis seme ili klon(bices siguran da je zenka) vegetativna faza normalan uzgoj jedino sto ces preci na fazu cvetanja otprilike 7 dana kasnije nego sto bi uobicajeno.
Kad si siguran da je cvet zenski pocinje ta mala glupost.
Vecina gojitelja koristi za pridobivanje fem. semena GA-3.(Gibberelic acid). GA3 se inace koristi u vocarstvu ili poljoprivredi za povecanje uroda ili brzi i bolji rast korenskog sistema.
Nazalost to koriste i mnogi gojitelji cannabisa za uvecavanje uroda-SRAMOTA!!!
GA3 je stabiliziro neki brat Japanac i to pre drugog svetskog iz gljive GIBBERELIA ili tako nesto.
(trosovka)
E sad nije GA3 nikakva magicna stvar nego proizvodi kod biljke toliki stres( o njemu cemo vise u posebnom topic-u jer ima veliku ulogu u uzgoju) da vec zenska biljka pocne da proizvodi cvetove koji nisu ni muski ni zenski tako zvane BANANE.(pogledaj sliku dole)
banana3.jpg

Znaci dobili smo neku vrstu hermafrodita.I pored GA3 malo "matretirajate" ispostavite biljku dodatnom stresu(objasnjenje sledi u rubrici STRES)
Zaboravio sam reci da takvu biljku maknete u toj fazi u neki drugi prostor ili je obavijete paropropustnom folijom.(bolje stavite u drugi prostor kad to prvi put radite).
Da ne bi oprasili druge biljke i dobili semenjace(biljka umesto da hranu i energiju crpi za rast cveta i veci % THC to preusmeri u proizvodnju semena pa imamo puno losiju kvalitetu a i nije za pusenje dobro)
Mozete i te banane porezati nema ih puno pa uzeti malu cetkicu preci s njom preko banane pa onda po zenskoj biljki.Ja obicno osemenim donje grane koje nemaju tako lepe i velike cvetove a gornji deo biljke se moze normalno korisiti.
Banana moze pravilno odrezana i shranjena u hladnjaku potrajati neko vreme dok vam ne procveta biljka ako bas nemate zeljene taj momenat.
ZNACI STRES JE TAJ KOJI VAS KOSTA NEKOLIKO EURA VISE A NE VELIKA UMETNOST GOJENJA.
Sative daleko brze "polude" nego Indice ali za obe vredi maltene isti postupak, dobro je samo poznavati sto bolje sortu sa kojom se "IGRATE" jer je puno lakse raditi kad znate kako se ko ponasa-slicno ko kod ljudi.
To je bilo na kratko o tome a ako koga nesto posebno zanima-PITAJ
Radi i bez GA-3 ali je tako puno lakse i barem za mene sigurno.
Dosta puta oni koji ste sadili vani dobili HERMAFRODIT(stres najvise zbog vremenskih uslova) bacili ste ga a ne iskoristili za iducu godinu ako je inace biljka bila lepa.
pozdrav
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Znaci preporucujem svim zainteresovanim da sami pokusaju da dobiju tzv. FEMINIZIRANO SEME posto sam se uverio da po raznoraznim sajtovima traze cak i pet puta vise para za to nego za obicno seme,a kao sto je SLO-Era objasnio u stvari nema tu nikakve posebne fore ili trika,treba samo znati sta radis.

p.s. eto postavih ti konacno i slichice ::super
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stepski Vuk

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
bez komentara a ja i moja kutija ovako stojimo :mrzimpc s -ponekad se malo i menja scenarij.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
One slike niko nije nasao.Ako mislis na ovu iznad slikao je SLO-Era a ako mislis na one u konsultacijama tu ima i njegovih i mojih.
~~

Ocekujemo da i drugi posalju svoje slike da malo obogatimo sadrzaj.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Slika ima i previše ali si vidio kako ja i PC i tako neka ostane.
A bez pomoèi zelenog ne bi ih ni bilo-ZATO LEKTOR JOŠJEDNOM HVALA.
 
09.07.2006
49
3
0
www.Vutra.org
citam i sve ok.. dok nisu dosle one sugave banane i od tada :mudonja: ... feminizirane sjemenke su mi vrlo vazne.. muske biljke kod mene su vrlo ne pozeljne nit voljene 8) ; posljednji put mi se desilo to da je 8/10 prezivilo a 4 su zenke bile. tako da bi bio vrlo radostan, a i bolje cu se osjecat kad budem znao da sam posadio sve zenke.


tako da ako ti se da ... al na hrv ovaj put hhehe
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Dam se kladit ko ima 10000 feminiziranih sjemenki doma , mogo bi ja to malo usecerit svratit malo i tako :D :shock: :shock: Negoo : Hemafrodit :!: Dali svaki daje zensko sjeme, gledo sam na filmu covjek objasnjava da kad oplodi sebe nema muskih gena i svako sjeme bude feminizirano, dali je to istina, prico je o jos jednoj metodi ali morat cu to opet pogledat :roll:
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Vidim nitko ne reagira ^_^ hehe...


OVako: zanima me ako u kasnom cvjetanju, znaci pred kraj kad trebam ubrat plodove, dali mogu stavit biljku pod stres se pretvori u hemafrodit i oplodi sama sebe, dali ce se sjemenke stici stvorit i formirat, razlog zasto to mogu ucinit tek na kraju je zbog ostalih da njih ne oplodi, njih bi ubrao i ostavio bi jednu za sjemenke, dali ova teorija moze ikako uspjet ili to moram ranije napravit sto u mojem slucaju nemogu...
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
najlakže èeš ga naèi na netu,nije dozovljen u svim zemljama...Dosta se služe njim voèari :(

doomer@ ponekad se nekom desi, da nadje u didji seme a bile su samo ženske :shock: (nažalost vrlo redko i vrlo malo semenki 1-2)Nije ti dobro, da biljka oprasi sama sebe-gubi na kakovosti ogrmno...
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
pa prboja biljku što više saèuvati i ostaviti za majku pa probaj- clonove :wink:
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Ero znas da se ja nesto posebno ne razumem u genetiku...e pa sada imam jedno pitanje

koji je kvalitet feminiziranog semena ako je dobijen na ovaj naci a usput je krenuto da se ovaj postupak radi sa vec feminiziranim semenom..?
Znaci kupis fem. seme pa iz njega na ovaj nacin dobijes fem. seme...
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Uh prijatelju...

Pitam jel dobro od feminiziranog semena previti feminizirano...

Ti mi kazes da u najslabijem primeru mogu dobiti hemafrodita..

Sta si hteo sa tim da mi kazes...jel to da je dobro i da cu dobiti dobro fem.seme ili ne...
Ne zakopcavam se pozadi znam sta je hemafrodit... :wink: