ZIPPO, ostali benzinci i omiljeni upaljaci

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
kao skromni kolekcionar davno razmisljao o ovoj temi, juce mi tarzan predlozio da otvorim, pa dok nisam zaboravio ;) ako imate svoj fetis, omiljeni koji putuje sa vama, jos bolje ako imate kolekciju... pravo mesto za vas. imamo temu sta trenutno pusite, evo tema cime trenutno palite ;)

nezaobilazni kodovi za ljubitelje zipara
2126f01.jpg


a9o5ef.gif
 

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
208
639
93
Imam ja jedan Jack daniels no7, dobio original prije 8-9 godina... moram ga samo negdje naći, čim ga nađem stavim sliku :) Sad me baš zanima gdje sam ga ostavio...

Nemam svoju sliku, ali evo ovakav... :)
zippo-jack-daniel-s-old-no-7.jpg


Zippo najbolji upaljači!!!
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
obično kupujem crne BIC upaljače (bolji su od Cricketa, pa nek kaže tko šta hoće :p), a otkako imam bong koristim bosanski Zippo (šibice), finiji je dim nego kad se pali upaljačem...
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
oooo pa ne mogu vjerovat..odlichna tema..
naime..i sama sam skupljala zippo upaljache ( nekih 20tak sam ih imala najvishe..sada ih imam mozhda 10 )..do nedavno sam i nosila iskljuchivo zippo...
imam neke limited edit.primjerke...
ali..zadnjih 6-7god.nisam vishe u tome...dosta sam ih podjelila..a nove nisam uzimala..
zippo upaljachi,satovi i swiss army nozhichi su stvari po kojima mogu procijeniti osobu-naravno-ako nosi ishta od navedenog..
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ja zippo ne koristim od svoje 11-te godine kada sam pokusao da preko varnica struje od pokvarenog zvona i zippa upalim vatru. Posto na zippu nije radio kremen pokusao sa naravnom da upalim preko varnica spajajuci dve zice. Medjutim u zippu malo nesto benzina bilo pa sam ga izvadio iz one njegove kutije i duvao odozdo drzeci zice spojene. Naravno struja je bacila na upaljac i zube mi protresla a kosa napechena ostala neko vrijeme. Sve je to pratila ekipa koja i danas prica koliko sam glup bio. Zippo uopste nije siguran te pazljivo sa upotrebom istog.
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Veliki sam ljubitelj općenito upaljača a pogotovo Zippo, samo što imam samo jednog, i nikako krenuti u kolekcionarstvo koje bih stvarno volio odraditi onako da imam vitrinu za Zippo samo :D

Moj je mat srebrne boje E 01

Power, ovaj gore je tvoj ili? Ima jedan solid brass šta se prodaje za 120kn model je C XIV i lijep je onako baš staro izgleda, pa neznam dali je to dobra cijena šta ti misliš? (120kn je cca 15-16 €)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Dobri su zipaći, al ima ljudi kojima se želudac diže na miris benzina. Ja jednostavno nemogu taj miris, ufff :icon_confused: .
Inače skupljam Clippere i imam ih 50-tak komada, budem sliku nabacio kad ih sakupim na hrpu ;) .
E i skužio sam koji su upaljači idealni za plažu. Znate ono kad se bućnete u more ili potok, kako tko, pa zaboraviš upaljač u džepu, pa suši, kreši i slični problemi.
Riješenje su Cricket upaljači, oni kričavih boja. Nakon što se skvasi samo ga istreseš, malo ispuhneš i upali bez beda :thumb: .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and Smak420