ZIPPO, ostali benzinci i omiljeni upaljaci

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
Hebote koja tema...koliko zippa,nisam uopce imao pojma da ima toliko razlicitih zippa.Svaka cast Pow!Mene zippo posjeca na djetinstvo kada mi je stariji brat odlazio na brod i onda bi ga svi zicali da im donese "orginal" zippo iz amerike,tada su jos bile cigare takozvane marlboro "petica"kao orginal americke.Ali zippo definitivno ima pricu u mom zivotu,pa ono kada brat dode sa broda pa usred kafica izvadi cigaru i"skljocne" sa zippom i koznom pilotskom jaknom,"reybanke"...kakvo sjecanje..:puuuh::
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
to je mesingani lulas, po meni ne vredi 30e, mada je o vrednostima tesko pricati na balkanu, al za neki okvir pogledas cene na ebay-u, koliko vidim moze se nabaviti za $25 pa i nize
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
nemoj me drzati za rec, al cuo sam da su takve upaljace dobijali od kraljice kapetani brodova, recne plovidbe, ne znam kojim povodom, u periodu austrougarske. za vreme I svetskog rata radili su se slicni od caura, takozvani trench art, a znam da je radio i IMCO u tom periodu kad je krenuo. valja svakako i cena moze samo da mu raste :thumb:
 
04.11.2015
42
98
18
34
Imam original zippo slim sa par jednostavnih dijagonalnih sara (okacicu sliku)
Neku kopiju zippa od 2 e
I omiljeni upaljaci kojima bih uvek verovo Clipper
Imam ih 30tak kuci Cene pristupacne,kremen se lako menja
Butan im ne smrdi znaci sve pohvale okacicu sliku
Plus ima ono od kremena sto se izvadi pa sa tim nabijes pljugu,upadne u vodu blato pesak protreses ga i radi :thumb::thumb: i da napomenem poprilicno otporan na padove i nece vam spaliti brkove/obrve/siske kao klasican upaljac,a pored clippera gotivim i cricket isto neunistivi samo mi se cini da ne mogu da se dopunjuju ? clipper-info.jpg