Zna li ko varijantu sa bananom...???

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Žao mi je, ali mora se izgleda otvoriti ovako tema da bi imali neki odgovor...trznite se ljudi, niste se valjda toliko razobadali :) hehehehe
Evo šta sam mislio.... ovo sam postavio i prije pitanje ali nije bilo odgovora...
Šta mislite sa varijantom i korom od banane??? Mislim nisam probao zna li ko??? mislim na "èišæenje" listova, kao što moja stara radi sa svojim cvjeæem da joj se lafo sija. Meni ne treba da sijaju listovi, nego s obzirom da je kora od banane extra dobro hranjljiva svim i svacim, šta mislite na varijantu da korom listove jednom sedmièno ne mora više "oèistim". Da li æe smetati biljci ????... to me brine... a vjerovatno æe dobijati hranu preko listova???? Jel iko probao ovo... ima li efekta? Ja æu isprobati na ovoj jednoj biljci, kojoj skoro svaki donji list žuti, gornji su extra dobri i sve ok, ali donji, sve krene sa vrha lista i širi se... sad znam da ima više varijanti i razloga do èega bi to moglo biti... ali na njoj æu probati ovo sa bananom pa vam javim...
lp
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Tripco je napisao(la):
Pazi, banane se èesto prskaju savkojakim hormonima za brže dozrevanje. Možda bi to moglo da ima neke nepredviðene efekte na vu.
Prekjuce sam listove premazao na jednoj biljci, reko' pa sta bude... i evo sad (jutro, treci dan) i extra su...

Samo mi je stara rekla da su najbolje ne one banane fine, nego one starije, (ne sad skroooz crne :) ali bolje zrelije i tamnije, nego banane koje malte ne nisu ni sazrele kako treba...
Ne znam, kako god, do sad ova biljka je extra...mislim ne buni se :)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
SLO-Era je napisao(la):
brate BIH sta ti sve ne radis sa svojim biljkama :shock: :lol: :lol:
hehehe pa šta haveru, da probam... mislim da vidim pa da iskustvo podijelim sa ostalim...ha ja :).... ovo sam primjenio samo na jednoj, i do sada niti jednog žuækastog lista nema na sebi, a ima listova praaaavo... uslikam samo dok moji doðu sa mora, hebi ga, kod njih je aparat :(
Ako ovaj experiment uspije :) onda ga primjenjivati na ostalim :) jhahahhehehhe pa ja ...
Trenutno evo kuæi imam 5 stabljika, od toga 2 cvjetaju 19 dana, dok ove su na 18/6 još uvijek i ovaj "experiment" sam uradio na ovim veg. biljkama... tj. na jednoj od njih :) pa vidjeæemo :)
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
nr radi se gresiti ili ne gresiti-gresim ja i svi mi...
radi se oprckanju sa biljkamna. :)
bezze Sa voli svoje biljke kao i svi mi
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
SLO-Era je napisao(la):
nr radi se gresiti ili ne gresiti-gresim ja i svi mi...
radi se oprckanju sa biljkamna. :)
bezze Sa voli svoje biljke kao i svi mi

Pa naravno... jes da malo cackam vise oko njih, ali samo da im dam bolje uvjete i belaj sam napravio....
Ne znam sad šta æe biti, ali džaba bez slika....
Evo ukratko....
Jedna biljka koja je na cvjetanju 15-tak dana i razgranala se super... sve i danas nesto radio i padne mi ogledalo kako sam htio preko njih da ga spustim pored na komodu... sjebo sam se praaaavo, sreca pa sam uhvatio ogledalo na pola pada.... jedna grana, je ono kao spoštena pri samoj stabljici, a iznad kao list isto odmah do stabljike malo odvojio od stabljike... ja se sjeeeboooo koooo foka nane mi... jebem bogaram nigdje nista ne ostavaljam.... i nekako sam pokusao da saniram koliko toliko.... vidim list ko i mogao bi se spasiti, ali ova jedna grana koja se na opet poèela granati i pravo teška, ona je oborila se, i ja sam to nekako pokušao ih vratiti tamo kako su stajale i zavezao ih koncem za stabljiku... evo to se desilo nema 15-tak minuta, tako da i neam pojma sta pišem.... kažem sjebooo se praaavo... nisam htio da sjeèem pošto cvjetaju... a znam da æe se osušiti na kraju jebem mu sve....
ovaj kao list bi ko mogao da se oporavi jer nije puno ošteæen a i nema grana ostalih na njemu, dok ova druga grana ustvari je malo vise ošteæena... sjeeeb praaavi, ne znam kako æe to sve na kraju uticati na biljku... ?????
Haj' jebo jednu granèicu...haj sad æu probati sa cam uslikati mada ne vjerujem da æe se vidjeti fino :(
e jesam kurate sreæe u p.m i to sa ogledalom.... to je tooo kad sam spèen sa prostorom jebem mu sve ....
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
jebi ga, ne moze ne vidi se slike sa webcam, mutno... a evo i donji listovi su se okleblesili....nije donji, nego pola biljke listovi su se oklebesili :( e jebem mu
Da Bog da bude ista od nje na kraju ....
jooo jesam se sjebo ko foka nane mi, sviju mi mrtvih
 
01.08.2006
0
0
0
*Bezze_Sa* :wink:

moja mamy 'èisti' (briše prašinu sa biljaka i lišæa) sa pivom, kojeg prethodno stavi na gazu... pa se fino sjaji :D (ali ne ove 'naše' biljke :? valjda je i to hranjivo..hmelj i sl...) :)
-Tvoji znaju za tvoje :?:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
green_female je napisao(la):
*Bezze_Sa* :wink:

-Tvoji znaju za tvoje :?:

Hehehe, ima najnovije slike na Foto Album.... Naravno da znaju, u cosku sobe mi je dzungla sad praaava, (nema sanse da sakrijem i kad neko dodje nam u goste, odmah se zatvaraju vrata ovdje i tamo u drugu sobu svi!!! Jes' da ima onih pitanja, kao: "Što vam je lampa upaljena po danu, aaa sto je jako svijetlo, a iz druge sobe se vidi svijetlo, tako da sad trenutno i neki moji haveri nemaju pojma sta imam u stanu, i naravno nema vise sjedeljke, i pusenja kao prije) a ima slika kad su male bile... isto na forumu...
Meni stara samo sere zbog lima (koji visi na zidu) i ogrooomno svijetlo (doduse ja se i navik'o...hehehe dok ona jos nije :) LOL)...
Vidis to sa pivom nisam znao, ali ipak ne bih pijane biljke gajio :) šala naravno.... ne znam za pivu, ali ja ne bih isprobavao.... jedino kasnije ako bude u drugom grow-u muskih kurava, pa da isprobam na njima....

Meni se inace desava (u svemu ne samo uzgoj), da ako necemu dam vise paznje, to propadne.... aaaa ako cupam (ovu jednu curu, nije bila jos procvjetala i ja konto mudonja (ali opet nema bobica....) i sjedili moji haveri...i ja uzeo nju i bas je i krivio, i povukao za vrh kad ispade komplet iz vaze...onako i zemlja (isto kalup ono) hahah kad smo se poceli smijati...ja samo je vratim u vazu ko da nista nije ni bilo :) LOL i taman jedan dan se nadig'o ranije, smoto jedan, i nesto gledam biljke, i uz dzoju ujutro OBAVEZNA inspekcija biljki :).. kad to jutro vidim na njoj pocele bijele dlaèiceeee... jooo meni srce kooo more sviju mi.... drago mi sad sto je nisam bacio, a sekund falio da je sasjecem,....i evo je sad je ona najveca 130cm (Sativa prava...)
 
01.08.2006
0
0
0
"Bezze_Sa" je napisao(la):
jooo meni srce kooo more sviju mi.... drago mi sad sto je nisam bacio, a sekund falio da je sasjecem,....i evo je sad je ona najveca 130cm (Sativa prava...)
.. :wink: *meni su moje 'sasjekli' drotovi!:cry: isto je bila sativa (što ja nisam znala)-ipak oni više znaju :D
savjetujem da što manje ljudi za to zna; po moguænosti nitko! **brži rast (i prihrana) ti je æaj od koprive, koju ubereš, prokuhaš u vodi, poklopiš da hranjivi sastojci ne ispare (kao i za svaku drugu biljku/æaj), kad bude 'sobna temperatura' æaja, polijevaš umjesto vode! :D *enjoy* javi rezultate :wink:
Mijenjano zbog sigurnosnih razloga. Hvala na razumjevanju.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
green_female je napisao(la):
-sad mi praviš zazubice.. :wink: *meni su moje 'sasjekli' drotovi! (sedmi mj.) :cry: isto je bila sativa (što ja nisam znala)-ipak oni više znaju :D
-m. skužila, pa sam morala brzo prebacit...i... :cry: šmrc! (ocink'o .x. za svoje dupe (najvjerovatnije), a njemu smo najviše vjerovali, tako da ti savjetujem da što manje ljudi za to zna; po moguænosti nitko! **brži rast (i prihrana) ti je æaj od koprive, koju ubereš, prokuhaš u vodi, poklopiš da hranjivi sastojci ne ispare, kad bude 'sobna temperatura' æaja, polijevaš umjesto vode! :D *enjoy* javi rezultate :wink:

Aaa sjebade, 7-mi mjesec???? Ja ne znam sta bih uradio majke mi u tom trenutku, juce sam gledao na TV-u, (HRT1) kako su drotovi pronasli negdje kod Zagreba manju plantazu, doooobre kooo hljeb sto se kaze :)... ali et' .... zao mi je, iskreno, za biljke (ma cije da su....)
A tog vam "havera" supak pravi (šmeker) ihhh kako mi ovdje volimo se malo "pozabaviti" sa šminkerima !!!
Ja ne kontam nesto, prvo smekere mrze i murija (isto...), ali naravno sa njima su super dok ne dodju do info nekih.... ihhhh kako ovdje KPZ Zenica sredjuje šmekere, a mali je svijet sve se sazna...
uhhh, sto se iznervirah....
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
green_female je napisao(la):
- (ocink'o .x. za svoje dupe (najvjerovatnije), a njemu smo najviše vjerovali, tako da ti savjetujem da što manje ljudi za to zna; po moguænosti nitko! **brži rast (i prihrana) ti je æaj od koprive, koju ubereš, prokuhaš u vodi, poklopiš da hranjivi sastojci ne ispare, kad bude 'sobna temperatura' æaja, polijevaš umjesto vode! :D *enjoy* javi rezultate :wink:

Sto se tice mojih biljaka, od raje zna samo jedna osoba, mislim da su mi u stanu, dok ovi ostali (isto raja, ali u ovome moras biti pazljiv...) njima sam jos daavno rek'o kako sam se jednom iznervirao zbog neceg i polomio sve bukvalno. A posto me znaju kakav sam to su progutali kooo šaran one "gage" ribice kako se vec zovu :)
A to sa koprivom sa cuo isto, samo mislim da sto se tice isparavanja, mislim bolje da u prokljucalu vodu se stavi kopriva (ne u vodu koja kljuca i na vatri, jer dzaba sto je ti poklopis, izgubi ona dosta toga (kao i vruca limunada...)ako je stavis u kljucalu vodu. Bolje je staviti u prokuhalu vodu i skinuti sa vatre, i tek onda dodati koprivu (ovo vazi za sve i cajeve, pogotovo limun...
Tu varijantu i sa pivom cu probati u slijedecem grow-u (tj, kad ove skinem i stavim druge na cvjetanje...)
[/quote]