Znojni dlanovi!?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

jadran-kush

Aktivan Član
27.07.2014
129
712
93
dakle ovako... imam problem sa pretjeranim znojenjem dlanova, pogotovo sad po vrucinama... ali i po zimi bez obzira na temperaturu, dlanovi su mi vecinom vlazni... nekad se zna desit da su toliko mokri da kapi sa dlanova... ovo me prati vec dugi niz godina, tocnije od pocetka osnovne ( a sad imam 22. god ) ... nimalo ugodan problem ... iako nikad nisam trazio strucnu pomoc , molio bi vas ako neko mozda ima iskustva neki savjet ili mozda alternativni ljek koji bi pomogao po pitanju ovog problema... hvala
 

CIKABAJA75

Banned
Banovan
12.04.2009
87
41
18
31
Imam isti problem, mada mi to i ne predstavlja toliki problem. Stvar je genetike, mom starom se isto znoje dlanovi. Gotovo uvijek su vlažni, ali nikad mi nije bilo bas toliko ekstremno da se znoj cijedio s ruku. Ako se bas hoces rjesiti toga preporucio bih ti psilocibinske gljive i/ili Hoffmanov trip. Na tom ces se preznojiti cijeli tako da iducih tjedan dana neces imati problema sa znojnim dlanovima.

Gledaj na to kao na prednost, dok imas znojne dlanove uvijek si podmazan, if you know what i mean. ;)
 

jadran-kush

Aktivan Član
27.07.2014
129
712
93
haha stari proba sam bas nedavno vuglje i znam o cemu pricas ( neopisivo iskustvo, al znoj je jos tu :) ... ne prestaVLJA ni meni bas neki veliki problem, zapravo sam naucio zivit sa tim, ali mi utjece na zivce i strpljenje.. i kad pocmem o tome mislit kao za inaat potece iz dlanova, znam da je genetski i da je vjerovatno problem u glavi ...ali ako nista skonta sam da vutra radio pozitivno utjece po pitanju tog problema :)
 

jadran-kush

Aktivan Član
27.07.2014
129
712
93
haha to to lupat zenama okolo bese :)) a i sto se rizle tice to ti mislis da je lako, aj probaj smocit ruke i nemoj ih brisat pa svrti trubu... nije bas zgodno ( al dobro ipak sam pro *-* ) a nista probat cu nabavit oaj prasak za penjanje logicno bi bilo da bar malo pomogne :))
 

Karlitos

Aktivan Član
30.06.2013
89
175
33
tttutankkamen ja imam veci problem...sa kojim zivim..al sta cu ..neki mi se smeju i ne veruju,ali im onda dokazem...meni se takodje znoje ruke..ali ne da se cedi..vlazne su mi uvek.a kada nesto drzim bilo sta,duze od 20 sekundi...pustaju vlagu odnosno znoj...da problem bude veci.. :) sta god uhvatim od metala,a da nije pocinkovano,hromirano ili oblozeno,dakle sirovi metal,on zardja posle dan-dva...i to zestoko...da bude jos gore...posao mi je obrada metala :) Muke zive..koristim rukavice redovno,ali onda posle sat vremena one budu mokre..a kad ih ne koristim,odmah obrisem sta god sam dodirnuo,cim odlozim na svoje mesto.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Nezgodno je što jes jes.Šalu na stranu.
Viš' nisam nikad o tome razmišljao.Jer nemam taj problem.Baš me zanima radi čega je to.Jel' to možda stres,ili koji vrag drugi ?
Ja imam jako vidljive kapilare,ustvari ni neznam šta je to ...ali kad je hladno,izgledam kao spajdermen.Sve kao neka mreža po rukama.
Prije bilo i po nogama.Sada više ne.Stidio sam se toga kad sam bio dijete.
Sad me boli kita :D za to,hehe (pardon zbog riječnika)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin

jadran-kush

Aktivan Član
27.07.2014
129
712
93
neznam nemogu ti sa sigurnoscu rec dali je od stresa jer mi se vuce od djetinstva, a ima sam mirno djetinstvo ne sicam se nekog stresa ili šoka,.. ali sad s vremenom mi taj znoj uzrokuje stres i nervozu, tjekom srednje skole mi je pogotovo donio probleme i komplekse , jer nisam moga zapisivat sta bi profesor diktira jer bi na papiru od znoja ostajale fleke tako da sam i gubio brzo koncetraciju i bio sam uvik sklon problemima i agresivnom ponasanju ... kad bi se isa sa nekim rukovat psiha bi ucinila svoje i znoj bi samo potekao ... sad s vreimenom sam nekako to poceo kontrolirat ali mora sve bit po mome cim nesto ne stima pocmu se dlanovi znojit , ... pusit puno marihuane jer cim nisam high dlanovi se znoje ... tako da dnevno palim peticu, sto i nije bas ekonomicno ... nadam se da ce me moj prvi grow na kojem radim ( ubrzo u pogonu :) ) u potpunosti izljecit ili ti ga, da ce bit masu masnih hedova da me bas za sve zaboli rac :)
 
15.06.2012
42
15
8
33
hehehe , i ja imam slican problem ali nije toliko strasan . Takodje me prati od tinejdzerskih dana ,negde sam procitao da treba izbegavati prati ruke sa hladnom vodom ,narucito po toplim danima ili nakon nekog fizickog posla posle cega je telo zagrejano vise nego obicno . Mogao bih reci da je se situacija poboljsala nakon primene tog trika ,i da jeste jednim delom povezano sa psihom ,ali najverovatnije imas iporemecaj znojnih zlezda . Trebalo bi skociti do lekara ako je to vec u tom intenzitetu .poz i srecno
 

CIKABAJA75

Banned
Banovan
12.04.2009
87
41
18
31
VenloNL je napisao(la):
Nezgodno je što jes jes.Šalu na stranu.
Viš' nisam nikad o tome razmišljao.Jer nemam taj problem.Baš me zanima radi čega je to.Jel' to možda stres,ili koji vrag drugi ?
Ja imam jako vidljive kapilare,ustvari ni neznam šta je to ...ali kad je hladno,izgledam kao spajdermen.Sve kao neka mreža po rukama.
Prije bilo i po nogama.Sada više ne.Stidio sam se toga kad sam bio dijete.
Sad me boli kita :D za to,hehe (pardon zbog riječnika)

Ako misliš na one ko sesterokute sa crvenim tockama sto se znaju napraviti bilo di na tijelu to ti je ja msilim od slabe prokrvljenosti u tom trenutku a to najlakše riješiš tako da samo protrljaš to mjesto. Try and see
 

Stu

21.08.2016
38
86
18
neznam nemogu ti sa sigurnoscu rec dali je od stresa jer mi se vuce od djetinstva, a ima sam mirno djetinstvo ne sicam se nekog stresa ili šoka,.. ali sad s vremenom mi taj znoj uzrokuje stres i nervozu, tjekom srednje skole mi je pogotovo donio probleme i komplekse , jer nisam moga zapisivat sta bi profesor diktira jer bi na papiru od znoja ostajale fleke tako da sam i gubio brzo koncetraciju

Nisam bas sretan sto sam naisao na ovu temu jer već dugo vremena izbjegavam misliti na to, imam indentican problem, ljeti stisnem saku, pocne se cijediti kao da sam limun stisnuo.. uglavnom zove ti se hiperhidroza, imas na nekim forumima vise o tome, nisi jedini ima nas vise, samo nas nisi upoznao. Znam osobno dvije cure koje imaju takav problem, s jednom sam si dosta bliski, našli smo se oboje znojnodlani no nije isto kao i meni, meni je to ipak izražanije; također tu je i znoj iz stopala(točnije tabana).

Kao sto kazes naucis zivjeti s time, također nisam nikada isao doktoru radi toga jednostavno se pomiris da je tako, tada se cak simptoni i smanjuju. Naravno puno je lakše kada si nađeš nekoga tko je isti.
Strasna neugoda kada nekome koga sam tek upoznao dajem ruku, no ovi koji su upoznati s time nemaju problema navikli, jednostavno si damo sakicu i to je to. :thumb:

Samo bi jos podijelio s drugima da to nije kao uobicajeni znoj, proziran je bez mirisa, kao da sam suplji pa voda izvire ravno iz mene.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jadran-kush

Stu

21.08.2016
38
86
18
@jadran-kush
Joj da zaboravio sam dodati, ako ti to stvara bas velik problem imas 'foru' s kojom možeš zaustavit to znojenje, osobno sam probao i koristio, potvrđujem da funkcionira. Ionoforeza, mozes homemade napravit bez problema.

Nakon par mjeseci korištenja sam prestao koristiti i od onda nikad vise.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jadran-kush

jadran-kush

Aktivan Član
27.07.2014
129
712
93
Nakon par mjeseci korištenja sam prestao koristiti i od onda nikad vise.[/QUOTE]

zasto si prestao koristit ? ne znoje ti se vise dlanovi ili ?
ja evo cilo lito ispaljivan znoj me izluđiva lije brate moga bi zednu dicu u indiji napojit :fuck:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stu

Stu

21.08.2016
38
86
18
Ma i dalje se cijede haha, al muka mi je bilo od te ionoforeze, moras sjedit 20-30min svaki dan 2 puta prvih 10 dana kolko se sjecam s rukama namocenim u vodu kojom prolazi struja... ajde na struju se naviknes vec nekako, ali ako imas bilo kakvu ranicu na dlanovima, ogrbotinu nedaj boze, ono kod noktiju sta ni ne vidis, a pece, e to je problem toliko pece da ne mozes 3 min izdrzat. Za popizdit, reko hebes to nek curi nću se s tim zajebavat.

I onda ti jos nakon par mjeseci pocnu slabit efekti pa moras radit pauzu ili pojacavat struju, pa solit tu vodu, da struja boje prolazi.. ma uzas, mani se toga.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jadran-kush
13.02.2014
28
44
13
Što se tiče znojavih dlanova, tipkam trenutno znojavim dlanovima. Puno sam trazio po internetu i otkrio da je najcesci uzrok disbalans hormona stitne zlijezde koju sam provjerio i saznao da mi nije to problem ( bio sam razocaran sto su mi nalazi bili super) . Uzroci znojenaja dlanova: Stitna zlijezda i moja intuicija kaže : neki nesklad/nezadovoljstvo unutar samog sebe. Rješenje: Meditacija, po mogucnosti sa dimom
 

21 gram

Aktivan Član
08.04.2008
146
666
93
In the magic forest
Nisam ranije video temu inače bih pre i odgovorio i možda nekome još ranije pomogao. Imao sam godinama isti problem i naravno, mislio sam da je nerešiv.

Ne znam tačno kada je počelo, ali najverovatnije tokom srednje škole. Možda i pre, ali se ne sećam. Definitivno mi je najviše problema pravilo na faksu, jer sam imao neke vežbe koje su zahtevale tehničko crtanje, pa je sve to bilo jako jebeno. Bukvalno sam morao stavljati salvetu ili maramicu ispod dlana jer kako bih naslonio dlan na papir tako bi on bio mokar. I obično pisanje je nekad bilo problem jer kao što svi znate ni olovka ni hemijska ne pišu najbolje po mokrom papiru.

Bilo koji drugi pipavi poslovi takođe su bili čelendž. Npr., buksnu sam morao smotati za par sekundi ili je ne bih ni smotao jer bi i rizla i sve u njoj bilo mokro i ulepljeno.

Rukovanje sa ljudima je već posebna priča. Prvo se naravno nekoliko puta dlanovi dobro otaru o nogavice pantalona, pa onda što pre i što brže da se to obavi. Ja prvi ne volim kad mi neko uvali znojav dlan, zato sam i sam pizdeo zbog svojih znojavih dlanova.

I dakle, trajalo je to godinama. Ja sam i faks završio. Što nisam mogao sam, drugi su mi nacrtali. A onda sam jednog dana od kolege sa tadašnjeg posla čuo da je pročitao negde da postoji rešenje. On je imao problem sa znojenjem leđa, a navodno i leđa, čelo, pazuh i dlanovi, a donekle i stopala, sve može da se reši jako jednostavnom hirurškom intervencijom.
Kad sam to čuo bio sam oduševljen. Nemam nikakav strah od operacija, više njih imam iza sebe, čak gajim donekle i sklonost ka takvom rešavanju medicinskih problema. Uvek bih pre išao pod nož nego na neku terapiju.
Ne budem lenj nego se detaljno raspitam i otkrijem da se moje stanje zove primarna hiperhidroza, a da se operativni zahvat koji se predlaže zove torakoskopska simpatektomija. Minimalno invazivni zahvat koji se vrši u opštoj anesteziji, nakon kog pacijent sutradan ide kuće i to je to. Ništa oporavak, ništa konci... Naprave dva mala reza pod pazuhom, secnu neki par ganglija (koji zavisi od toga šta ti se preterano znoji) i to zalepe nekim lepkom i to je sve.

U to vreme (pre nekih 5-6 godina čini mi se), taj zahvat u Srbiji je rađen jedino u Institutu za plućne bolesti u Sremskoj Kamenici, ali zadnjih godina znam da to rade i na VMA, a možda i negde drugo. Operacija je besplatna ako si osiguran, treba samo uput. To je naravno i bio najveći problem. Prvo odem kod lekara opšte prakse, pa me ovaj šalje kod endokrinologa, ovaj kod kožnog, kožni nazad kod onog prvog itd. Niko nije čuo za to, nemaju pojma šta da rade i sl. Na kraju, sa dobijenim uputom sam otišao u Kamenicu na pregled (prethodno zakazao telefonom). Tamo je doca utvrdio da je u pitanju primarna hiperhidroza (a ne sekundarna - uzrokovana šećerom ili tako nekom bolešću). Dakle, poremećaj od kog boluje 3% populacije, eto tako, bez nekog razloga, čisto da ne budemo svi isti.

Zakazao sam operaciju za mesec dana (bila je i neka lista čekanja). Pojavio se dan ranije tamo, bez klope to veče, sutradan ujutru me obrijali fino ispod pazuha, u sali brojao od 10 do 7 unazad i kad sam se probudio to je bilo to. Problem REŠEN. Dlanovi jebeno suvi!!!

Bio sam u fazonu, kako mi niko ranije nije rekao za ovo sranje?! Što niko ne zna za ovo? Kladim se da su mnogi klinci odustali od profesija ili hobija kojima bi se u životu bavili zbog prokletih mokrih dlanova. Da ne govorim o socijalnim implikacijama.

Dakle, problem je rešiv - trajno. Znojim se i dalje normalno, ali ne nenormalno kao što je bio slučaj. Dakle, raspitajte se o torakoskopskoj simpatektomiji i gde se ona može obaviti u državi u kojoj živite.
Eto toliko od mene, ako treba još neki info pitajte.

Sve ovo je otkucano savršeno suvim dlanovima. :)
 

Otto Grunf

Istraživanje Ruda i Gubljenje Vremena
29.07.2010
424
1.743
143
21 gram, evo ja iz tvog posta nauči da je kod mene sekundarna hiperhidroza...

Kod tebe se da zaključiti da je operacija izvedena uspješno, znači valja probati.

Nego, jesi nailazio na podatke ili ljude kojima odrade operaciju, a znojavi problem se preseli? na leđa, recimo.