Zujanje u usima

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.10.2013
28
49
18
Pozzz svima ,travu sam poceo pusiti prije dva mjeseca i to svaki drugi , treci dan po jedan dzok. Prije dva dana mi se pojavilo konstantno zujanje u usima najslicnije zvuku od 15Khz. Nemam nikakvu bolest ni bolove , tlak i srcani ritam normalni. Interesuje me dali je neko imao slican problem i dali to moze biti uzrok vutra ,vec 2 dana nisam vario i ako se nasravi nema druge vec traziti pomoc ljekara.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Promena krvnog pritiska... meni se desava da cujem pumpanje krvi u glavu pa se osecam ko neka klimava hidraulicka masina. Odzvanja mi glava kao zvono ali me ne ometa previse. Ne bi trebalo da imas razloga za brigu.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Sve sto se krece ima odredjenu frekvenciju koju registrujemo kao zvuk. Nasa fiziologija nas stiti od "izludjujucih" zvukova mentalnom blokadom ili da kazemo blokadama, posto vjerujem da tih blokada ima mnogo.
Kao sto nas odjeca, prije je to cinilo krzno, stiti od ekstremnih temperatura koje su nepogodne za nas, isto tako nas i nefokusiranost stiti od raznih sumova i zvukova i vjerujem da, kada srusimo blokadu osjetimo zvuk koji je do tada bio blokiran.
Kada stojimo ispod dalekovoda mozemo jako dobro cuti frekvenciju struje, pri cemu je brujanje lakse registrovati nego kod brujanja elektricnih uredjaja u domacinstvu ili u el. instalacijama u kojima se brujanje izgubi a zvuk se svede na jako visoku frekvenciju i vise lici na ravnomjeran zvuk i skoro je nemoguce registrovati osciliranje. bas kao u jako niskim frekvencijama.

Kada se koncentrisem na zvukove mogu da ga cujem, kao i razne druge zvukove koje ne cujem ako sam zaokupljen drugim stvarima, kao poslom npr., cim se prepustim poslu zvuk mi pada u zaborav sve do noci, kada mi se svi zvukovi pojacaju, pa mi je potreban dodatni napor da ih "pogasim".

Dosta sam razmisljao o tome, kakav bi nam haos bio u glavama da mozemo registrovati, bas, sve zvukove u isto vrijeme i moram priznati da mi se takvo razmisljanje nije svidilo. Neka nas ovako lijepo gluvih.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vanzemljak27

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
@Papa Pa bilo bi dobro da mozemo sve super da cujemo ali da sami odredjujemo koji zvuk zelimo jace da cujemo. Svakom zvuku das neki broj i program ga zapamti. U 99% slucajeva smo izlozeni istim zvukovima svakodnevno te moze i da pamti lokaciju gdje koji zvuk da pojaca/ugasi/smanji. Zato treba nosit kacigu koja sve to kontrolise i usput preciscava zrak dises. Takodje u kacizi mozes pricati da te drugi ne cuju sto je super za razgovor preko mobitela. Ako kupis onu bas dobru onda imas i protekciju od suncevih zraka to jest propusta tacno onoliko koliko ti treba. A ako zovnes odma sad dobijas i Eagle edition objektiv koji ti daje pogled orla to jest zum. Da ne govorimo o nocnom vid. Kakav google glass :)


@jahachmagle
Mislim da ti je to pritisak u usima. Mozda prvo da odes kod otorinolaringologa. BTW i ja moram ici jer sam sjebao uvo na ronjenju. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz bez prestanka. Vjeruj mi na taj zvuk se lako naviknes te bolje da odes sto prije dok ti jos smeta. Problem je samo sto ga bolje cujes i detektujes kad se naduvas jel su ti cula izostrenija nego obicno.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Meni je dijagnosticirana Esencijalna hipertenzija(visok tlak) i upravo je pocela sa zujanjem u usima.
Inhaliranje dima bilo kojeg oblika izbija kisik iz krvi.thc to napravi za samo minutu i pol i rezultat je suzavanje vena,postaju manje elasticne i krv teze ide kroz njih.Srcani ritam moze ostati pravilan i ritmican ali se otkucaji podignu za 20-30% upravo zbog manjka kisika u krvi ...rezuzltat je kratkotrajni povisen tlak i tahikardija(preko 100 otkucaja u minuti)
Moj savjet je da prekontroliras tlak,zujanje u usima je jedan od simptoma povisenog tlaka a visok tlak nije zahebancija.
Sova kaze da se nemoras previse brinuti a ja kazem da ti organizam javlja da mu nesto nestima i vjeruj mi dode trenutak kada shvati da ga nehebes previse i onda pocme javljati na drugaciji nacin ...onaj koji ces cuti i shvatiti ozbiljno 100%
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mario339 and He-Man

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Vutragenjo je napisao(la):
@Papa Pa bilo bi dobro da mozemo sve super da cujemo ali da sami odredjujemo koji zvuk zelimo jace da cujemo.

Neces vjerovati, a mozes pitati dobre istrenirane sluhiste, da li su u stanju da se koncentrisu samo na odredjeni instrument u simfonijskom orkestru i da im postane toliko dominantan da ostale jednostavno potisne u pozadinu.

Vjeruj da se sve moze, samo je pitanje na koji nacin se moze.
Da si imao ovakvu
divinghelmet-sg.jpg
kacigu ne bi shebao uho na ronjenju :D

Btw, citao sam link koji je Tropiko postao, pa sam komentar podredio tom tekstu. Ima mnogo uzroka za zujanje u usima. Koji je kod jahacamagle mozemo samo nagadjati, a na njemu je da se prekontrolise.
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
i meni se to zujanje javljalo pre 2 godine, mislim da mi bilo zbog stresa i nervoze.
Opa preporucio bi ti glinu u prahu, pored toga sto ocisti oraganizam tako da ti ni znoj vise nema
miris isto tako i snizava pritisak. Naduvao se i otisao kod tetke koja ima merac pritiska, izmerio i
imam 120/73 dok je puls bio ubrzan 80 otkucaja u minuti, naravno zbog vuje :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
WeeDiC je napisao(la):
imam 120/73 dok je puls bio ubrzan 80 otkucaja u minuti, naravno zbog vuje :)
listic kod tebe je studentski i tlak i puls..predpostavljam da si u nekakvom sportu,jaci fizicki napori zdrava prehrana itd zato ti poslije pljuge pokazuje gotovo savrsen tlak i puls;) U mirovanju ti je onda puls izmedu 50-60 a to imaju samo sportasi
džafaneozbiljan si a tema je ozbiljna....nije od vutre!!?? Takvo sto nemozes tvrditi !! :knockknock:
nismo svi isti i nereagiramo svi isto.Poistoji puno ljudi koji nepuse i zdravo se hrane a imaju kardiovaskularnih problema.....a postoje i oni koji se rokaju sa svim i svacim pa su zdravi...fizicki
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Ima jedna jednostavna metoda koja može otkloniti zujanje.

Dlanove staviš na uši,
prste okreneš na potiljak,
spojiš 2 srednja prsta,
prisloniš kažiprste iznad njih i
povlačiš ih prema dolje tako da te udaraju po potiljku...

i tako jedno 50 puta

:cool44:

moderi... neznam kako,al evo duplići, :cvetak
gle već ga nema, evo ostavim buketić za spremnost.
 

džafa

Banned
Banovan
04.09.2013
20
16
3
44
Srbija, Vojvodina, Južni Banat
Jednom sam od muke kolko sam naduvan počeo da žvaćem neki hleb ali nisam imao pljuvačke da ga progutam pa sam pljuvao to u ruku i nanovo zvakao. Kad se toga nakupilo napravio sam lopticu od toga (velicine teniske loptice) i bacio iza televizora. Ujutru je to našla žena. Slagao sam je da je to primama za ribu da mi je ispalo iz ranca i da baci.

Pre neki dan su mi se usne zalepile za zube da sam morao prstom da kvasim tuda i da odlepljujem onim gornjim delom od četkice.

Jednom sam zaspao sa otvorenim ustima naduvan i ujutru mi se osušio jezik. Boleo me posle 2-3 dana.

A ti se zalis za zujanje u usima? Stavi slusalice i pusti muziku.
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
pa Opa treniram, teretana i ponekad aerobni spotovi a sto se tice ishrane ne bi reko da se savrseno hranim,
al eto mozda mi je i glina pomogla, posto pre kad sam merio imao sam za 10+ i gornji i donji.
 

roower

Aktivan Član
02.01.2013
203
244
63
58
Svica
Cudi me da pored svih objasnjenja nitko ne spominje Tinnitus. U svakom slucaju,,zujanje ili pistanje u usima ,,dobar je razlog da se posjeti Doktor.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Meni isto ponekad zuji i "nabija" u jednom ili oba uha, bio sam kod doktora, imama problema sa tlakom, cirkulacijom, venama itd, k tome se još loše nosim sa stresom i napadima panike zbog posla i ostalih problema koje život svakodnevno donosi ali mogu zaključiti da korištenje trave pozitivno djeluje na moje probleme. Evo npr. nakon završenog dnevnika nisam ni jedan put imao taj simptom :)
 
09.10.2013
28
49
18
Mislim da mi nije priblem sa konzumacijom vutre , malo sam googlao i pronasao samda je u pitanju tinitus i da je zujanje simptom nekog drugog problema . Uzrocnika je tako mnogo da neznam od cega da krenem . Mislim da je najbolje da odem na jedan sistematski pregled i potrazim misljenje strucnjaka.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Poznato je da ako ukucas na google neke simptome, uglavnom ti google kaze da ce da ti otpadnu i ruke i noge. Ja mislim da ne treba da brines previse i ne treba da ides na sistematske preglede... Ako cujes to zujanje samo kad se napusis onda je od trave, nista strasno... Ako stalno budes razmisljao o tome kad se lepo nadimis onda ce te voziti lose, ako krenes da paranoises da ces da geknes... samo opusteno, pogledaj i na stranim forumima to se cesto desava, bez brige.
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
mislim da ne možeš nakon 2 dana zujanja zaključit na tinitus, bude prošlo :)
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ja mislim da je zujanje svima prisutno samo sto neko ne registruje. Onda se naduvas pa cujes bolje i primjetis. Pa onda cak i kad ne duvas cujes zujanje ako se koncentrises samo na zujanje. Ja eto uopste nisam razmisljao o zujanju a sad mi stalno zuji otkako je ova tema pokrenuta. Cak mislim posto sam sjebao jedno ovo da drugo cuje zujanje bolje te stvara nesklad. Kako god bilo treba otici pregledat se ako ti zujanje puno smeta. Sad ne znam da li kod opsteg ii specijaliste. Ja cu sigurno poci kod otorinolaringologa za ovo uvo pa cu pitati i za zujanje. Javim rezultate :)