Zute tacke po listovima

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

vigier

Aktivan Član
06.11.2010
98
26
28
116


mozda nije nista strasno, ali bih volio iskusnije da pogledaju. Meni ne izgleda kao slicni problemi koji su postani na forum. Samo je jedan list napadnut zutim tackama. Zemlja je kupovna, medjutim zamjesana je sa hidrogelom pa se bojim da nije PH poremecen...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ove smedje flekice i list sta je izgrizen nije do ph sigurno, tako da pusti sad ph (moras ga regulirat svejedno) nego se usredotoci na kupku od cesnjaka... imas vise vrsta prirodnih insketicida, imas po forumu bas sam naletio na temu, jednom davno ali je sve fino opisano koliko cega i od puno sastojaka tako da ako nemas cesnjak naci ce se nesto :) mozes ic i kemijskim putem posto su tek u vege ali ja preporucam organski od pocetka do kraja.. :)

peace out !
 

vigier

Aktivan Član
06.11.2010
98
26
28
116
mislis da su i fleke od insekata? Na stranim nekim mjestima kazu da je od PH lockout na calcium, ali prije nego provjerim sa nasim growerima, stranim ne vjerujem. Evo sad vidim da nije samo jedan list ugrozen nego citava, nekako su listovi cudni:

 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
09.06.2013
17
2
0
mozda ti pomogne moj nacim sprijecavanja od svakojakih kukaca i sl.. ako je na nekom nevidljivom mjestu od mreze za muhe obino je zelena i nije skupa i 4 stapa sa čavlima pričvrsti i puikini u zemlju kolce i kada si to napravio ozgora samo sa mrezicom prekrijes i pricvrstis.. i ne pada kisa direktno na nju ili tuča.. tako si probaj ako ti se svidi nacin osigurati svoju biljcicu.. :)
 

vigier

Aktivan Član
06.11.2010
98
26
28
116
sto se tice kukaca, zaprašio sam je nekom hemijom iz apoteke bar u ovoj ranoj fazi. Stize mi Neem ulje za dalje. Muce me tacke i bjelilo na listovima
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
bas zato jer je samo jedan list problem, nebi rekao da je ph, inace ph zahvati sve xD
neem ulje to cim dobis napravi smjesu kako treba vamo tamo i rjesio si problem ;)
sretno s malenom :)

peace out !
 

vigier

Aktivan Član
06.11.2010
98
26
28
116
Nisam do sad ph mjerio. Juce izmjerim vodu : 8.5!!!! Ok, danas spustim na 6.5 kad dodam malo plantele list. S obzirom da zakljucujem da je lockout na kalcijum, da li da dodam i kalcijuma u prihranu?
 

vigier

Aktivan Član
06.11.2010
98
26
28
116
namjerno cu napisati novi post ispod svoga kako bi moje pitanje opet izaslo na vrh tema. Ima li koga od moderatora/administratora da mi pomogne ili su tu samo kad se upozoravaju novi clanovi da ne postaju vise puta ponavljane teme i slicno. Dakle, zute mi listovi, dva dana se stanje pogorsava, imam i zute tackice. Insekti mi nisu problem i molim da ne obracate paznju na list koji je na slici izgrizen. Stavio sam hidrogel, dakle, da li on podize ph vrijednost pa je doslo do "zakljucavanja" na kalcijum kako SAM zakljucujem ili se radi o necemu drugom? ANYBODY? ako moze kakva pomoc prije nego mi biljka umre, ili me banujte zbog 2 ponovljena posta, ionako imam nekakav "status upozorenja", a ne znam zasto
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Insekti mi nisu problem
Iskreno ja bas mislim da su ti oni problem ..uzmi mikroskop pa malo pogledaj ako ih nevidis golim okom neznaci da nisu tamo ;).....a blijeda boja i zutilo moze biti od puno kise ako je padala kod tebe ,kao i kod nas .
Ako si rijesio Ph znaci da ce se ona poceti pravilno hraniti iako mi zemlja bas i ne uljeva puno povjerenja nekako mi se cini dosta glinena i nepropusna.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa and vigier

vigier

Aktivan Član
06.11.2010
98
26
28
116
glinena je, u pravu si. Ljeti mi je ta zemja prijatelj, kad je kisa, bas i nije. Rupa u kojoj je posadjena ima oko 100 litara kupovne zemlje pomijesane sa stiroporom, hidrogelom i mozda 20 litara pjeskovite zemlje. Rupu dijeli sa jos jednom biljozom, kad sam kopao malo sam se zanio jer sam kupio kramp :) Da li da dodajem kalcijum ili je dovoljno regulirati ph pa ce i kalcijum "proraditi"?
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
pa ako imas 100l kupovne ispod nje sigurno ju nije potrosila ja ne bi nista dodavao ....pozabavi se sa nametnicima prvo da joj nesisu krv pa se mozda i sama vrati na pravi put ;)
 

vigier

Aktivan Član
06.11.2010
98
26
28
116
danas odem, žutilo se širi iako sam korigirao ph, insekata nema jer su pobijeni, ne znam što da radim
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.245
10.147
358
Spomenuo si da su ti listovi čudni? Zašto? Jesu li plikoviti, kao da imaju uzdignute male mjehuriće? Imaju li neki listovi čudno zavijene vrhove i plojke različitih veličina? Jel se list prije nego što skroz požuti diskolorira, malo žut, malo zelen?
Ajde slikaj 1 list makro. Mislim da imamo isti problem, s tim da ja imam indoor i provjeravam insekte koje ne vidim.
pH mjerim kapima, al sad sam si konačno naručila metar i jedva čekam da usporedim, mada ne vjerujem da me i te kapi mogu toliko jako varati, ali je moguće.
Evo, ja sam za calmag folijarno prskala s 1/4 čajne žlice na tri l vode, a i gnojim Hesijem u kojem ima i Ca i Mg.

E:
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Jel ona raste Vigier ? mislim jel izlaze novi izdanci ??? ,bilo je puno kisa ,podzemne vode su visoke,vrijeme jako promjenjivo u zadnje vrijeme ,sve biljke opcenito pate ove godine...
na prvoj slici na gricnutom listu se i vide nametnici ako se nevaram
Stiglo nam je i sunce napokon ...daj joj par dana,da se i zemlja malo isusi ....mozda te i iznenadi ;)
 

vigier

Aktivan Član
06.11.2010
98
26
28
116
@jesam: nadam se sliku macro sa okacim sutra. U mom gradu nemam nacin da kupim calmag a mislim da mi on treba
@creative: nadam se da si u pravu, bilo je mnogo kise i kod mene. Dam joj sansu da se do sutra oporavi pod suncem, ako ne - moram u neku akciju. Imam jos 3 zdrave, ali ova bolesna je s.a.g.e., meni omiljeni strejn. Okacim sliku sutra. Hvala ekipa
 

vigier

Aktivan Član
06.11.2010
98
26
28
116
da se ne bih nervirao je li kalcijum ili insekti, jutros odem i vidim da je pojedena do stabljike. Vjerovatno neki zec ili slicno. Pušiću čaj od mente ove godine izgleda :( Ne znam je li mi kasno da pokusam sa novim biljozama, do sad nisam ovako kasno pocinjao nikad...