Zuti krajevi na listovima

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.05.2010
9
0
0
43
Ne znam da sam na dobrom mestu postavio temu pa se unapred izvinjavam.
Da li neko moze da mi kaze zbog cega su zuti krajevi na listovima kao na slici. Biljka ima oko 3,4 nedelje i lepo napreduje stim sto ima taj "problem".Zemlja je cist glistenjak,uzgajanje-indoor,osvetljenje je 24h,temperatura oko 28,vlaznost oko 60-70%...



Uploaded with ImageShack.us

 
05.05.2010
9
0
0
43
Po slikama sa ovog linka bi rekao da je ili nedostatak Mg ili visak kalijuma,mada sam ispirao zemljiste pre nedelju dana ali nisam jos primetio promene.Vise mi lici na visak kalijuma. Jel imao neko neki slican problem da mi kaze sta je u pitanju? Ne kontrolisem PH zato sto zalivam sa kisnicom,da li je to dovoljno ili mora da se vrsi i njena PH kontrola?
 

Spawn_of_Uamenti

Aktivan Član
15.03.2010
131
57
28
41
vidi dalje kako ce se odvijat situacija, bitno je da ti se na novim listovima i granama koji budu rasli ne ponavlja problem. Ovi koji su pogodjeni ce ostat zuti. Prati dalje pa ces vidit dali si rijesio. Trebalo bi uvijek kontroliat PH.
I omotaj te prozirne case necime da svjetlost ne smeta korijen
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
za pocetak presadi u vecu saksiju, ovo ti je vec premala
zalijevaj sa obicnom vodom dok se ne stabilizira, biljka ti srce previse gluposti iz zemlje.
nakon zalijevanja sa obicnom vodom , nakon par tjedana kad ti listovi pozute pocni prihranjivat sa nekim od gnjojiva sa velikim N-om ( ja koristim 12-6-6)

imao sam i ja s tim problema, potpuno isto

http://img571.imageshack.us/img571/2605/phforganja.gif
 
05.05.2010
9
0
0
43
Ovde je voda iz slavine 7,2. Jel to ok za tretman? Kupio sam bas takvo djubrivo ali sam se kasnije odlucio da posadim u glistenjak. To sam ucinio jer na kesi pise da je odlicno organsko djubrivo, da sadrzi sve nutrijente i da, sto je najbitnije, ne moze da sprzi biljku. Sad se nekako bojim da dodam to vestacko da ne preteram. Planirao sam da kad budem presadjivao opet posadim u glistenjak jer se dobro pokazao( biljka je lepo napredovala). Sta ti mislis??
 
04.05.2010
3
0
0
32
oi postojeći mene zanima isto jedna stvar slicna ovoj ,pa ako moze pomoc bilo bi fino heh,meni je isto sa donjih listova kranilo malo zutit sa kraja lista prama unutra ali to su svega 4 tockice na 34 lista otprilike ,a biljka stojji u loncu od 20 l popunjenan finom cvjetko zemljom ono jos je zalivan svaki dan sa o,5 l vode
 

Natural

Aktivan Član
18.10.2009
48
9
0
42
Po meni Idealna smesa 20-40% glistenjaka i ostalo dobre zemlje za cvece.. kolicina glistenjaka zavisi od kvaliteta zemlje...
 
04.05.2010
3
0
0
32
pa stavia san samo tu zemlju sta se kupi u cvjecarama jer bi iz nje i ***** raslo,pa nece valdja ta zemlja naskodit biljci jer se po meni cini da joj samo godi jer izgleda ful zdravo i sve osim tih par tockica,i da napomenem,moj problem nije isti kao kod ove biljke sa slika,meni su to tockice i nema ih svugdje niti tako okruzuju list,a i javlaju se samo na tri cetri lista,jel se trebam uopce brinit oko toga?
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
sta su polovi?

ako mislis na pistile ili spol, on ti se pokaze i prije nego sto si prebvacio svjetlo na 12/12

meni su izbili pistili u 3 tjednu vegetacije na 24/0

PS: sad sam tek skuzio da na 1 slici imas zumirano na pistile, nemas se sta bojati...budi sretan imas curu!

i presadi to, casica ti je premala za to, posto je prozirna vidi koliko korijenje ima, moli te za novu zemlju :D

drago mi je da si rijesi problem
 

SKT

Banned
Banovan
06.02.2011
247
327
63
41
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? seme
2.Koliko su stare vaše biljke ? 38 dana
3.Koliko su visoke vaše biljke ? radjen im je lst zato prilazem sliku

Uploaded with ImageShack.us
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? kante od 25l podeljene po pola i dve biljke u kanti
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) terramagma, dobile su jednu dozu hesi tnt i floravit 5-5-6 do sada, i hesi supervitamin
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? 2 puta sedmicno po malo, otopljen sneg.
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? nisam merio
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? 5-5-6
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? 2x150w hps
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? 25-30cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? 1,2x0.6m
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? 28c vlaga nemam merac
13.Koliki je ph zemlje ? ne znam
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? ne
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? 2god outdoor


pojavile su se na par listova zlatno zute fleke na sredini, i tu se list osusio, na par malih vrhica se pojavilo slicno ali po rubu, i te sam listice pokidao.
a na par vrhova koji su blizi svetlu na samim vrhovima listova se pojavilo zutili, nekako kao da list bledi, i da se susi. nemam dobar aparat da bih slkao gro pa da prezentujem kako izgleda.
 
19.04.2011
2
0
0
44
Pozdrav svima! Potrebna mi je pomoc oko problema sa mladim biljkama koji se pojavio od nedavno.
Naime, biljke su stare 3 nedelje. Prvih 10-tak dana je sve bilo ok, rasle su manje vise jednako, medjutim u poslednjih 10 dana javljaju se problemi sa pozutelim listovima, koji potom rezultiraju uvijanjem krajeva i njihovim susenjem. Od tada biljke gotovo da stagniraju.
Biljke su u growbox-u, svetlo je MH 400W, udaljeno od biljki 60cm, sa cool tube-om sa 2 ventilatora, plus dodatni ventilatori za ubacivanje i izbacivanje vazduha. Zemlja je kupovna, ph vrednosti 6, sa 1/3 dodatog perlita. Temperatura u boxu varira izmedju 23 i 27, mada je poslednjih dana bilo nesto hladnije pa je povremeno pala i nesto ispod 20.
Seme je inace outdoor mix od Sensi-a, vecina biljki ce biti prebacena napolje, mada planiram da ostavim 3-4 u box-u.
Pre nekih 7 dana su presadjene iz malih treseta za klijanje, i tom prilikom sam sa vodom kojom se zalivaju pomesao fertilizer sa slike, po instrukcijama sa pakovanja. Zalivam inace sa izvorskom vodom sa fruske gore. Do nedavno mi je vlaznost u boxu konstantno rasla sa rastom biljaka i dosla do nekih 60%, medjutim sad je opet pala na 30-ak %.
Moja prva sumnja je bila da imaju previse vode posto se zemlja i pored otvora na dnu posuda tesko susila i bile su stalno vlazne. Medjutim, vise nisam bas siguran u tu teoriju...
Molim vas za pomoc i savete!!! Hvala.

http://img851.imageshack.us/img851/6889/dscn6731.jpg
http://img339.imageshack.us/img339/3593/dscn6725p.jpg
http://img823.imageshack.us/img823/6951/dscn6735i.jpg
http://img508.imageshack.us/img508/5223/dscn6738b.jpg
http://img807.imageshack.us/img807/2248/dscn6745.jpg
http://img84.imageshack.us/img84/1050/dscn6739y.jpg
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
NE mijesati gnojivo s vodom dok su tako male...to ih je najvjerojatnije dotuklo...

Imaju dovoljno hrane u zemlji...

Ako namjeravas saditi indoor, onda presadi 4 komada u vece posude a ostalo baci...jer ne treba guzvati bezveze...nova zemlja ce im pomoci da se oporave...i onda ne gnojiti bar 3 tjedna...

Ako neces presadivati, onda stavi biljku u kadu i pusti vodu kroz zemlju dok ne bude pocela izlaziti bistra voda...onda je zemlja isprana i onda ces trebati gnojiti jer vise nema nicega u zemlji...kreni s pola propisane doze pa povecavaj po potrebi...

I uvijek pusti zemlju da se osusi do kraja gornja 2-3cm...previse vode je puno stetnije od premalo... =)

Sto se samog gnojiva tice, nisam upoznat sa time pa ne znam nista o tome reci...ja osobno ne bi koristio nijedno gnojivo koje nisu drugi isprobali...
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
Sve sta je Sekach rekao, samo bi ja na tvom mjestu radije presadio,
da bi opet bilo problema s djubrivom (mislim da ovaj subculture i nema
nes puno hranjiva, nego je naglasak na onim gljivama-bakterijama, sta li vec...)...