Zuti listovi i fleke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.08.2019
55
39
18
Imam još jedno pitanje, pošto sam biljku topirao, ovu veliku iznad na slici, ona je izbacila suludo velike i veliku broj grana, e sad pitanje je da li da poskidam neke grane sa dna korena koja su se razvila bukvalno uz dno, ali neće moći da se razviju, po mojoj logici, da li da počupam te grane koje baš nemaju šanse da bi ostale iznad grane mogle bolje da se razviju? I dalje imam žutih listova, nije strašno uopšte na toliku biljku, ali moram nešto preduzeti.. Možda time pomognem biljci pošto je preterano velika.. Možda zbog toga i žute neki listovi.. Hvala unapred na odgovoru, hitno je
 
13.12.2020
11
8
3
29
Postovanje,vec tjedan dana mi biljka raste i ima nekih 8-9cm velicine,ima mozda dan-dva na prvim listovima mi se pojavile zute mrlje male na vrhu listova... a ovi drugi lisrovi sto su krenuli rasti sa 3 para lista su jos mali i dobre su boje i izgledaju zdravo... zanima me jel mi sve uredu sa biljkom i zbog cega su te 2 male zute tockice na vrhu listova... u ormaru je uzgajam ima preko 40cm sam lampu digao od biljke i imam ventilator i co2 ubacen u ormar. pozz

Zaboravio sam napisat da sam kupio zemlju sa 6,5 ph vrijednosti

20201213_122248.jpg
 
02.04.2021
3
0
1
45
I ja isto imam problem.. Pojavile su se neke zute flekice na mladoj biljci. Prvi mi je grow do sad.. Sjeme je domaja neka. Zemlja kupovna i voda kojom zalijevam je voda iz vodovoda.. Biljke drzim pokrivene najilonom jer nema bas sunxa i vrime je nikakvo.. Pa eto ako bi mi neko mogao pomoć
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.335
9.884
256
@Marija krešuša bez slika ništa, pošto može biti svašta :) isto tako, koja je tačno zemlja, meriš li PH, koliko je stara biljka, koja litraža posude (ako je u posudi uopšte) i zašto je zaboga pokrivaš najlonom, tu logiku ne razumem baš najbolje..
 
02.04.2021
3
0
1
45
Zato sto je ode kod nas jos hladno vrijeme dosta.. A vani su jer nean mogucnosti drzat ih u kuci.. IMG_20210417_151530.jpg


Florafun zemlja.. Ph ne mjerim..
 

Prilozi

  • IMG_20210417_151556.jpg
    IMG_20210417_151556.jpg
    203,5 KB · Pregleda: 19
Poslednja izmena od urednika:

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.335
9.884
256
@Marija krešuša a pa dobro, tek su krenule. Omogući im svetla koliko god možeš I zalivaj što ređe. Ovo što je žuto meni se ne čini ozbiljno, al gledam preko telefona jbm li ga, svakako ako možeš obezbediti lampu makar nedelju, dve ( ako su uslovi baš loši tu gde si) pomoglo bi znatno..
Vodu obavezno ostavi da odstoji 24h i imaj u vidu da je PH obično iznad 7 - 7.5, meni ovde se dešava i do 8.5 da ode.
Nađi način nekako da proveriš gde si, malo je to ulaganja, a mnogo znači.
Kolika ti je litraža tih posuda? Čini mi se da ćeš morati da presađuješ uskoro, tipa nedelju - dve plafon plafona
Nznm ništa o toj zemlji, sačekajmo nekog ko je pametniji i upućeniji :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo
02.04.2021
3
0
1
45
Zemlja je mjesana florafun i vrtna zemlja.
Mislis?

NE CITIRAJ AKO ODGOVARAS NA POST IZNAD, CITAJ NOTIFIKACIJE !!!

PROCITAJ PRAVILNIK.

 
Poslednja izmena od urednika:

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.335
9.884
256
@grouchy chloramine, ne hlor. Hlor se ne koristi u vodovodima već godinama unazad, pa čak i u našim nakaznim državama koje vazda kaskaju za svetom.
Chloramine znatno duže isparava.
Ovo kad napišeš "nikako" - to zvuči kao da je u pitanju katastrofalna greška. Nisi u pravu.
Ja uglavnom ostavim da prenoći, neki put bude to i 24h - zbog temperature, pošto u objektu gde mi je grow nemam toplu vodu, već ledenu, pa se taman zagreje pored boxa.
Sat, dva jeste dovoljno, ali mislim da se apsolutno ništa loše neće desiti i ako odstoji 12/24, barem iz mog iskustva ne vidim ništa loše.
Peace
 
  • Love
Reactions: grouchy

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Poslednja izmena:
11.06.2021
11
1
3
27
I ja imam isti problem s listovima mladji listovi se kovrljaju vecinom prema dolje vrhovi i ti vrhovi su zuti neki cak i odumrli i po cjelom listu ima zute nijanse izmedju zilica donji listovi su upriliku dobri kristalon za rast je dobila a tokom sadnje na sajt je dobila KAN i ovciji stajski i govedji BIOREX..
Pokusao sam je isprati 20l za svaku vode jer je povelika i rupa ali ne cini mi se boljecak ima jedna sparena .
Dali je u pitanju Zn ,ili dusik ili bor ne znam pomozite .