Zuti listovi i fleke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Listovi su mi poceli zutit od dna prema vrhu... Zadnjih tjedan dana sam flushao biljku samo s vodom jer sam mislio da je mozda od pregnojavanja. U cemu bi mogao biti problem? PH?

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
Sjemenka
2.Koliko su stare vaše biljke ?
45 dana/ 16 dana u cvjetanju
3.Koliko su visoke vaše biljke ?
15tak cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
Litra i pol
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
Florabella - 15% vermikulit - gnojena sa hesi supervit i bloom
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
Svakih 3 dana, iz vodovoda
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
blage veze
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
bloom - 4-3-5
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
CFL 2x23w 6500k 1450lm - 2x23w 2700k 1550lm = 92w 6000lm
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
6-7cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
0.06m2
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
28-33
13.Koliki je ph zemlje ?
blage
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
nema
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?
0




 
  • Sviđa mi se
Reactions: samo doki
14.01.2008
21
0
0
45
Opasno joj treba hrane... ako se pregnoji nije
teško primjetiti da se lišće u roku dan-dva spali,ali
čim ovako "lagano" žuti i to od donjih listova
prema gore, definitivno treba hrane. Probaj staviti trećinu/polovicu
doze nekog vege gonjiva!

1,5L je stvarno malo..kad bi je presadio u posudu 3L mislim
da bi joj bilo ok...ali vjerujem da radiš sve u tvojim mogućnostima :)
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
40
Ma nije to malo, znam iz iskustva. Svaki put posude od cca 8 decilitara i nikakvih problema.
@laidback
Samo ih nahrani. Fali im N (dusika) poz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: agivanos

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
promjeni zemlju mislim za ubuduce kloni se florabele ja nisam bio zadovoljan ... neznam zasto al ko da im ne pase
to je bio moj prvi supstrat i nisam bio bas zadovoljan ima i boljih ,,, tipa terra magma ili composana ima ih jos al eto
 
24.09.2008
29
1
0
40
biljka 3 nedelje stara,izbacila treci par listova,ali poceli da zute,samo od sredine ka vrhovima,a novi listovi (treci par) nikli zuti i dalje raste ko ludo....promena se desila po prebacivanju na HPS 400w,temperatura 28,ph 6.0,do prebacivanja je bila stedna sijalica od 35w (neonka) i napredovalo super,...
molila bih za malu pomoc,nemam predstavu shta bi moglo biti....a kod vas sve shto ste pisali o zhutici (na sajtu) ide od vrhova ka sredini,a kod mene je obrnuto!
HPS koji koristim kupljen u beogradu u ***********,jedino shto pishe na kutiji je: HPS 400w/T46/HO
pa ako neko neshto zna,...please da mi javi,...inache to mi je prvi pokushaj uzgajanja
thank u,come again!
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
deyana :)

Vjerovatno nije zemlja ni voda.HPS ti je koliko udaljen od vrha?Moguce je da ti hps przi lagano biljku jer je biljka jos mlada,3 para listova je nista..a 400w iznad nje je jako puno

Za pocetak digni HPS..ili vrati stednu,da biljcica ne nastrada jos vise....

I mogla bi otvoriti dnevnik uzgoja,i onda fino par slikica papratimo svi zajedno situaciju
:thewave:
 
04.12.2008
9
0
0
46
Ljudi, ja imam problem pomagajte ako boga znate. Ali, kažite mi kako da postavim sliku... Nemam mmogućnost osim enter url ili slično, a meni je ta fotka na računaru.
U očekivanju brze pomoći,
vozdra...
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Davidof

slike su ti jako male..ja osobno ne kuzim bas nista na njima ..daj pokusaj slikati jos blize i stavi vecu sliku :)
I daj reci kakva zemlja,cim zalijevas,koliko ti je rasvjeta od vrha i koja rasvjeta?ventilacija?
Kad ti se to pocelo dogadjati?
 
04.12.2008
9
0
0
46
Listovi poceli da zute neki pre neki kasnije.
Sijalica CFL 200w 13000 lumena.....10-15cm od vrha.. neke su vec na HPS 600w 90cm..
Ventilacija je ok 170-210m3/h
Voda 6-7
Nemam trenutno informaciju o zemlji ali bice....
 
24.09.2008
29
1
0
40
hvala na savetima . temperatura na vrhovima je 28 stepeni , ja jedino mislim da im neodgovara HPS zato sto nisam sigurna dali je uopste sa nekim spektrom (npr.plavi...) ili je to HPS samo za cvetanje . vratila sam ih pod stednu , a za koliko dana bi trebala da se vidi razlika ukoliko je do toga ? inace sam porucila i neon 200w sa plavim spektrom pa cu to da ukombinujem sa HPS-om . jel to dobra ideja ? i volela bi da znam kad je najbolje da se prebaci biljka pod HPS(koliko para listiju) hvala puno i budte mi veselo napuse....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Aaa09

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Deyana...

Vrati samo ovaj CLF.stavi ga na nekih 20-25cm visine od vrha biljke i pusti jos 10-15 dana,do tad bi se trebi pojaviti jos bar 4-5 katova lisca na biljci,i onda mozes vratiti HPS.Zalijevaj biljku svaki 2-3 dan,to sama prosudi(kad zemlja bude dovoljno suha),i bez ikakvih gnojiva bar jos 10 dana.I stavi ventilaciju.nek puse po biljci ili biljkama.
Osobno sam koristio HPS od pocetka ali da se zakomplicirati kao tebi..jbg.

usput proci:
http://vutra.org/svetlo-ventilacija.php

pomoci ce ti.



Bit ce ona dobro :)
 
24.09.2008
29
1
0
40
da ostavim samo CLF ili i HPS zajedno ili da stavim onu sto sam porucila 200 w neonko kao CLF samo sto je bas za vegetaciu ? meni je korenje u kokosovim vlaknima ( 3 L ) a okolo je zemlja . ( posuda je oko 10 L ) jel tako dobro il;i da je stavim direktno u zemlju ?
Puno pitam ali nista od toga nisam nasla na sajtu . THANK U .