Zutica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.05.2009
2
0
0
33
poz svim uzivaocima thc-a,pratim ovaj forum vec par godina,nisam se ni jednom udostojio da i napishem nesto jel i nemam sta pametno reci...
evo ustvari sta me je nateralo da pishem,imam biljcicu koju sam zasadio i koju pazim i citam non stop ovde u forumu o uzgajanju i pomogao mi je taj vodich za uzgoj itd...
e sada...bilcica je izmedju 10 i 15 cm...recimo njen 40-50 dan postojanja...outdor varijanta na terasi,non stop sunce,zalivanje odstajalom vodom svaki 2-3dan itd...e sada poceli su da mi blede prvi par donjih listova,onako prvo je bio sve bledji i bledji i evo sta se na kraju desilo...



inache zemljiste je humus kupovni sa dodatnim onim mineralima i tim ostalim stvarima,ne znam bas napamet sada...ne znam sta da radim,mozda da posecem ta 2 lista da ne pozuti i sledeci par..ne znam nisam dovoljno proucio to...aj neko iskusnji ako moze da baci savet neki
 
06.05.2009
2
0
0
33
poz svim uzivaocima thc-a,pratim ovaj forum vec par godina,nisam se ni jednom udostojio da i napishem nesto jel i nemam sta pametno reci...
evo ustvari sta me je nateralo da pishem,imam biljcicu koju sam zasadio i koju pazim i citam non stop ovde u forumu o uzgajanju i pomogao mi je taj vodich za uzgoj itd...
e sada...bilcica je izmedju 10 i 15 cm...recimo njen 40-50 dan postojanja...outdor varijanta na terasi,non stop sunce,zalivanje odstajalom vodom svaki 2-3dan itd...e sada poceli su da mi blede prvi par donjih listova,onako prvo je bio sve bledji i bledji i evo sta se na kraju desilo...



inache zemljiste je humus kupovni sa dodatnim onim mineralima i tim ostalim stvarima,ne znam bas napamet sada...ne znam sta da radim,mozda da posecem ta 2 lista da ne pozuti i sledeci par..ne znam nisam dovoljno proucio to...aj neko iskusnji ako moze da baci savet neki
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
sve dok listovi zhute, sushe se i opadaju odozdo na gore nema razloga za paniku, deficijent nechega ili promasheni ph che se manifestovati uglavnom svuda po biljci...

ali odmah da ti kazhem 15cm za 40 dana je slab rezultat, neshto od osnovnih stvari nije ni blizu optimalno, vrlo verovatno svetlo a mozhda i voda...
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
i ja sam imao tih problema s pozutjelim listovima,al kazu da kad listovi zute tad biljkla uzima secer iz tih listova,pa neznam
 
30.05.2009
7
0
0
32
I MENi se ovo događa! no nigdje na sajtu nisam vidjela ,pa ni na ovom topiku koj j bša za to što se treba raditi ako se to dogodi, pa poštovani učeni vutra administratori i znalcii?
 
30.05.2009
7
0
0
32
Vidjela sam odma kasnije pa se osječala ko budala..hha neznam šta mi je bilo..ah zbarnula se preivše za svoju dječicu pa tak reagirala...
Ja sam otkrila izvor žutice.a izvor je bio u vodi u kojoj su bile namakane komprive da bi se dobilo prirodno gnojivo ito..možda sma nešto krivo napravila no nakon nekog vremena ta je voda sve više žutila,i smrdila je a nisam to ni primjetila,bila je ko kakva zmazana voda iz potoka..pa je to bio razzlog,bacila sam ju i kupila destiliranu vodu u boci za peglanj i slično
Sad se postavlja pitanje...dal smijem i s tom vodom zaljevat..jer sam čula da ta voda nije dobra za piče..pa mislim ako iz nekog razloga nije dobra za čovjeka...dal je za biljku...možda ima neki kemijski sastav ili?...
Na boci piše da je za: peglanje , izrađivanje slika,akumulatore... očito ništa ne piše za biljke..??
Molim što brži odgovor da znam kako se ponašati...jer u ovo sunčano vrijeme svako malo biljka treba vode.pozdrav..
 

B92

06.10.2007
7
0
0
44
ovako je pocelo a ovako zavrsava donje lisce razmisljam da stavim plantelu ali ne znam da ne napravim jos vece sranje...mada dve su u saksiji tako da im mozda fali hrane?ne znam?:sick:
 

tropic thunder

Banned
Banovan
17.06.2009
8
0
0
42
B92 jel si resio problem sa listovima posto to na slici sto si prikazao se i meni trenutno desava ali isto tako,pokusavam da provalim u cemu je problem,posto je sada u cvetanju pokusacu da joj dam malo kalijuma mozda je do toga jbm li ga, ako neko provaljuje ovaj problem kao na ovoj slici B92 neka nam pojasni...to bi nam puno znacilo,biljka je lagano sve bledja i bledja.....

I da li je moguce da je od mrava posto ih ima pun ***** onih crnih i kako da im jbm kevu....jel ti B92 imas tu mrava.....
 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
gle i meni je pozutilo par listova,al odrezo sam to i nastavio sa gnojenjem i zaljevanjem ko i prije,i sve 5,nema nekih problema dok je to koj listic,sranje je kad se ona cjela pocne susit..
aj poz..
 

Noname_

Aktivan Član
26.03.2009
235
0
0
34
Takoder i meni isto ovi dole mali listo vi su odavno pozutili i otpali,a sinoc sam odrezo prva dva veca lista(dosta veliki)ista stvar poceli zutit i danas sam ju presadio i zasad sve oke.Dao sam joj sve potrebno
 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
ako se list pocne susit od vrha nemoras ga cjelog rezat,max 30% ak je vise list nece bit od pomoci biljozi..
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Pa zar nije normalno da staro donje lišće vremenom se troši i žuti. Ja bi samo skinija te stare požutile listove i nebi se zamara s time dalje.
Jedino ako i ostali listovi žute, ili nedaj Bože vrhovi...to je već za alrm:sick:.
A u posudama moraš prihranjivat. Zemlja u sebi ima dovoljno za 3- max 4 tjedna; poslije toga u svakome slučaju treba prihranjivat.
Takođe, koliko san primjetija, tu i tamo, u doba vegetacije, dodat malo Magnezij-sulfata (Epsom salt, na eng.) popravlja "zdravlje" lista i pojačava "listanje".
 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
eco je napisao(la):
gle i meni je pozutilo par listova,al odrezo sam to i nastavio sa gnojenjem i zaljevanjem ko i prije,i sve 5,nema nekih problema dok je to koj listic,sranje je kad se ona cjela pocne susit..
aj poz..

!?
 
01.08.2009
13
0
0
35
ja mislim da nesmes da kvasis listove dok su pod svetlom ili suncevoj svetloscu jer se onda desava kod tih kapkica kao da si stavio lupu i tako svetlos jaca i biva toplija pa ti malo isprzi list(slicno vinovoj lozi) SRECNO :)