Zutica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

i20

10.02.2008
40
1
0
43
Cao ljudi...
pre 3 nedelje sam posadio biljcice i lepo su krenule prve i druge nedelje ali su onda pocele da blede sve vise da su maltene nacisto pozutele, donji listovi se suse i otpadaju a ostali pa i mladi koji izbijaju ne izgledaju iscrpljeno i da su klonuli....

A da sve to stoji ispod 400 hps i zasadjeno u zemlji domace proizvodnje Carobnjak looool sa malo stiropora, do sada sam zalivao cistom vodom sa cesme koja odstoji bar 24h u pocetku malo cesce ali sada vec proredjujem na 2-3 dana, ima puno razlicitih semenki ali se sve biljcice sa istim problemom........

Pokusacu sutra da napravim fotke da vidite kako izgleda, po meni je ili manjak nekog mikroelementa ili prejaka zemlja ali da cujem i iskusnije....

pozzz
 

i20

10.02.2008
40
1
0
43
Drugari evo uspeo sam da ih uslikam....... Pogledajte slike pa cu detaljnije objasniti sta je i kako.....



ovako da krenem od pocetka box je 2.2 x 1.5m visine 2.5m, semenke su 4 komada silver haze x super skunk a ostalo domacica i sadjene su u tri navrata u razmaku od po nedelju dana otprilike, u zemlji carobnjak looool sa malo stiropora, przi ih 400 w hps koja je bila na nekih 50 cm od njih u pocetku pre par dana sam je podigo na 70-80 cm, zalivao redovno cistom vodom bez djubriva.... Jedino mi ventilatori koji ubacuju i ventilator za izbacivanje vazduha nisu ukljuceni iz tehnickih razloga ali se nadam ubrzo i to da resim, temperatura je do 30stepeni i kao sto vidite one su pocele da zute jos pre 10-ak dana, nadao sam se da ce proci ali je stanje sve gore vidite da su donji listovi potpuno otpali a ovi ostavi totlano zuti ali ne i suvi, sa obzirom da imaju skoro mesec dana cini mi se da su mnogo malo napredovale i molim vas na sto brzoj pomoci frka mi je da se ne osuse skroz....

Hvala unapred na pomoci

pozzz
 

TotalUnderground

Aktivan Član
03.11.2008
64
6
0
35
e,ja nisam iskusan,ali mi ne trewba iskustvo da vidim da su ti biljoze malo izduzhene..znachi,spusti malo svetlo i poch ni da zalivash destilovanom..a kasnije uzmi neko djubribo..........
 
07.04.2009
28
0
0
34
a vjerojatno i zemlja tako je meni isto bilo, a ph mi je bio dobar jer sam ga testirao. Pogledaj na vreci od zemlje sta pise vjerojatno fale neki mikroelementi ili nes....
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ma mislin da ph baš nije utjeca previše na to i mislin da je zemlja u pitanju.Uspoređujuči iz nekog mog malog iskustva.
 

i20

10.02.2008
40
1
0
43
pogledacu posle na kesi od zemlje sta sve ima i nema a nemislim da se ovo desava zbog ph vrednosti, ja sumnjam ili da je zemlja prejaka (mada u pocetku su bile ok da je prejaka sprzila bi ih u startu) ili da joj fali neki od mikro elementata, ali kao sto rekoh pogledacu kasnije pa cu izbaciti.....

a neznam dali da djubrim jer mi je frka da ih tek onda ne sprzim...
 

i20

10.02.2008
40
1
0
43
Pa nebih voleo da mi sve ovo propadne......

Evo sta pise na kesi zemlje:

PH 6.0
Suve materije 48%
Vlaga 52%
Ukupno organskih materija 35%
Humus 18%
Mineralne materije 17%
Odnos Ugljenik Azot C/N 45

Sadrzaj:

Azot N 0.52%
Fosfor P2O5 0.13%
Kalijum K2O 0.11%
Kalcijum Ca 3.40%
Magnezijum Mg 1.40%
Gvozdje Fe 0.20%

Mikroelementi Mg/Kg

Mn-128
Zn-42
Cu-10
Co3

To je sto se tice zemlje a preksinoc sam ih zalio i sa nadjubrenom vodom, djubrivo je tecno Plantela List sledeceg sastava:

Azot N 6%
Fosfor P2O5 3%
Kalijum K2O 6%

Mikroelementi:

Bor B 0.015%
Bakar Cu 0.005%
Gvozdje Fe 0.02%
Morske alge < 1%

Djubrivom sam zalio preksinoc i cini mi se da se listovi manje suse ali nista nije krenulo na bolje i dalje su zute.....

Greenpower kazes da si imao slicno iskustvo pa mi reci jesu biljke bile ovakve i kako si resio problem
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pa moje je iskustvo da radim ph sličan tvom,ali problema sa takvim ph i dalje nema.
U sastav zemlje se baš ne kužim da ti sad rečem jeli valja.
Ja imam gramoflor blumenerde,10-ak% stilopora i ide ko ludo zasad.
 

i20

10.02.2008
40
1
0
43
Drugari izgleda im je plantelino djubrivo bas prijalo, biljcice su se lepo oporavile, dobile na boji i pocele napredovati....
 
17.06.2008
9
0
0
43
Imam i ja slican problem

i486987_DSC00407.JPG

i486988_DSC00408.JPG

i486989_DSC00409.JPG

Da li ovo ima neke veze sa suncem , jer u jutranjim satima sunce direktno udara u biljku
Ili je do vode jer koristim onu sa cesme ali duze vrijeme stoji u flasi pa tek onda koristim
Zemlju sam uzeo u poljoprivrednoj apoteci i ima bruku nekih makro i mikro elemenata
Btw gdje mogu nabaviti sijalicu za grow u Sarajevu zivim ???
 

i20

10.02.2008
40
1
0
43
druze mislim da nije isti problem kod mene su listovi ravnomerno zuteli tj. ceo list pozuti od jednom nije bilo na kruzice...

A sto se tice zemlje i na mojoj je pisalo da ima svega i svacega ali posle 10 dana su pocele da zute a od kako sam ih nadjubrio su podivljale, neverujem da je tebi isti problem i neznam dali da probas sa djubrenjem i ti a to sto sunce bije direktno u njih im ne smeta bas to im i treba.....

A vidi se na jednoj slici da imas neke kapljice na listovima, izbegavaj da kvasis listove u toku suncanog perioda znaci mozes da ih osvezis vodom preko lista ali uvece kad nema puno sunca