zutilo listova

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.07.2012
3
0
0
73
imam problem,hitno molim strucan odgovor!
imam biljke vani,5komada u u saksijama,imaju sunca dnevno 6-7h.Jedna biljka koja je u 5 sedmici,duga oko pola metera i ljepo ona izgleda,..al joj pocinju blago zutit listovi najdonj.
zaljevo sam hormonom za rast KOLONG (ima sismis na flasi),po sam stao i poceo cistom vodom,jer mislim da joj je prejak hormon.
zaljevo sam svaki dan na ovim vrucinama,a sad svaki drgi.dodavo sam i hormon za razvoj korijena.
Molio bi neke upute za dalje,kako sto bolje napravit na ovaj nacin?

zahvaljujem,buda200
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
https://forums.vutra.org/problemi-tokom-uzgoja/7320-problem-kod-lisca-10.html#post217726

Nema potrebe za otvaranjem nove teme. A ovako bez slike cemo tesko ista znati.
Koliko je ph vode/gnoja/zemlje?

Ovako bez ikakvih drugih podataka, rekao bih da je manjak azota. Pogotovo zato jer nisi gnojio gnojem za vegetaciju nego si im samo dao hormone a to nije gnoj.
Trebao si pognojiti nakon 3. ili 4. tjedna, ali uopce nema frke, nista nije propalo. Ako je manjak dusika/azota i ako ju pognojis, bit ce sve pet, ko da se nis nije ni dogodilo.
 
04.07.2012
3
0
0
73
izvinjavam se,nisam znao kako stranica funkcinira.
malo jesam pomjeso s gnojivom nekim...al neznam tacno koje,mislim da je neko za zito.
prejako mi djeluje,,malo sam pomjeso kad sam presadivo u vece saksije.
s najlonskim rukavicama tankim kad sam uzeo komad,pece za ruke!
Znaci mogu taga stavit pored biljke u saksiju,malo da ukopam unutra,a?
Da osjecem te donje listove sto su malo pozutili?
hvala puno,na savjetima
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
brate sta pricas ne kontam sta pece sta da ubacis jel zalivas sonom kiselinom ne fantaziraj puno skini te zute listove kupi u radnji neko tecno gnoivi za bilje i teraj!
 
04.07.2012
3
0
0
73
haha,pazim da nepropadne nesto zbog nemara.
pa to gnojivo sto inam nije u tecnom stanju,trebalo bi se mjesat sa zemljom.
ok,pratit cu sta se dogada,pa ako nebude bolje,javim se opet i imat cu sliku.
pozdrsv
 

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
not smoke je napisao(la):
brate sta pricas ne kontam sta pece sta da ubacis jel zalivas sonom kiselinom ne fantaziraj puno skini te zute listove kupi u radnji neko tecno gnoivi za bilje i teraj!

Hahahaha.....e jesi kralj....je**na pobeda!!!!!:bananallama:
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Nisam za skidanje zutih listova sljedecih tjedan dana. Zasto? Jer su oni pokazatelj da li je doslo do manjka dusika. Mozda se radi o pH locku i kad pognoji, list se ne oporavi znaci da je lock. Ako se list oporavi nakon gnojenja, znaci da je bilo do manjka gnoja.

Eto.


Jedino se moram ogradit, jer ovdje ima puno bukvalaca:
Ako je list skroz mrtav, ne moze se nikada oporaviti. Ali nema slike pa ne mogu precizirat.