zuto lisce i pored prihrane

  • Začetnik teme silikolor banda
  • Datum pokretanja
Hempatia Soma iGrow Hemps garden
S

silikolor banda

Guest
imam problem sledece prirode. i pored toga sto prihranjujem biljke i zalivanjem i folijarno zute i otpadaju im donji listovi. imam dosta iskusta sa uzgojem i znam da je u pitanju nedostatak azota, N. ali do sad sam koristio ovo djubrivo i bilo je sve ok. koristim fitofert sa pojacanim N i slavol. sta bi moglo drugo da bude u pitanju ako nije nedostatak N?
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Stari listovi odozdo prirodno žute i otpadaju. Nije tragedija bitno da je globalno zdrava, poslikaj ako možeš pa da se detaljno vidi.
 

desperados

Aktivan Član
03.06.2010
50
10
0
43
I na mojim biljkama ima zutih listova na dnu biljke,po par listova okoprilike po biljci.Pazi samo da ne pretjeras sa gnojenjem
 

cmfsrle

Aktivan Član
20.03.2010
69
1
0
32
to je prirodno ako je biljka zbunasta i svetlost ne dolazi do pojedinih listova pa pochinju da se sushe , ali ako biljke nisu razgranate i i dolazi svetlost do svih listova to je onda chudno . Bez slika nema odgovora , ali ja mislim da je problem ti : "i pored prihrane" !
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
te listove slobodno otkinete,
neće se ništa desiti...

cmfsrle je napisao(la):
to je prirodno ako je biljka zbunasta i svetlost ne dolazi do pojedinih listova pa pochinju da se sushe , ali ako biljke nisu razgranate i i dolazi svetlost do svih listova to je onda chudno . Bez slika nema odgovora , ali ja mislim da je problem ti : "i pored prihrane" !

ja mislim da to nema veze sa svijetlom.... ;)) (čitaj: NEMA)
 
08.07.2010
1
0
0
51
imam isti problem,držim je na balkonu dnevno ima 10 sati sunca,ostalo danje svijetlo,donji listovi(veliki) mi žute i kad požute malo ne čekam da sami padnu već ih odrežem sam,neznam doduše da'l je ispravno al tako radim par god.i nema problema...presadio sam ih iz malih posudica u velike vreće sa dovoljno(nadam se) mijesta za korijenje...vreće su velike cca.40 cm+40 cm dubina ima je isto tako....i dovoljno je...barem za kupljene sjemenke outdoor mix..jedanput mi se desilo da mi je korijenje izlazilo van iz vrečice pa sam sve morao staviti u zemlju uz puno problema jer to je već sad 1 M stabljika....rezane su da idu u 2 ili 4 grane i ide u grmić prekrasan...za probu sam na jednoj od 5 porezao da ide u 8 grana i taj grmić izleda najgušće(naravno)..doljni listovi na njoj se jedino ne suše kako neznam...rezao sam sve nakon šta je izašlo 3 lista i 4. sam odrezao na vrhu tako da se razvija u dvije granepa tako opet kad je izašllo 4.lišće još jednom ...imam 4 grane...za sada sve super...gnojivo sam koristiio kupljeno u cviječari za rast s time da sam sad prestao koristiti i s time zalijevati jer se vide na svima početne bijele dlačiće....tako da ću da pričekam dok se malo to formira te ću onda početi zalijevati sa tekučinom za cvijet