Zvezda-Partizan

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PSG fan

Aktivan Član
03.01.2007
107
4
0
35
srpski derbi sutra na marakani, ocekuje se 1 cisto da se nastavi tradicija.
partizani nisu pobedili na mari od 1996. a imali su mnogo jacih ekipa nego sad...
Vidimo se!
cheers
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
ne mogu uopće zamislit kako bi izgledalo da su Hajduk i Dinamo u istom gradu...
ne znam puno o vašem nogometu,niti imam tenzije prema zvezdi ili partizanu..

neki kažu da su se zvezda i hajduk potajno simpatizirali...neki,ja ne..

Respect,neka pobijedi bolji...:sun2:
 

Rade

Aktivan Član
10.11.2006
445
549
93
Sreda 18.04 PARTIZAN vs crvena zvezda.
PARTIZAN pobedjuje 75% sto dalje inplicira da ce mo uzeti kup.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ma zesci su mi malo svi.Pa to su profi amateri.Ti veze nemaju s fudbalom.Ja navijam za Zvezdu ali da znate nesto...Skontao sam sledece...Zvezda i Partizan nikad ne bi bili prvaci da nemaju sudije,delegate,placene navijace i ko zna kakve kombinacije.Ja dugo pratim fudbal a Zvezdu posebno i ne secam se da je kvalitet bio ikad ocajniji nego ove godine.Sve u svemu nadam se pobedi Zvezde :icon_lol:
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Splitsko dite je napisao(la):
neki kažu da su se zvezda i hajduk potajno simpatizirali...

To je tačno. To simpatisanje je zapravo trajalo do pred sam kraj osamdesetih, a ozbiljnijih sukoba navijača ova 2 tima nije bilo do proleća '90. S druge strane, grobari su bili na ratnoj nozi s torcidom već duže pre toga, neki kažu baš i zbog tih simpatija s delijama. Ovde u Nišu, gde postoji vrlo jako zvezdaško uporište, Hajduk je uvek lepo priman na gostovanjima kod Radničkog (takođe i od strane navijača lokalnog kluba, ali to je već druga priča, više u fazonu osećaja solidarnosti 2 velika grada koji su se uvek osećali zapostavljenim na račun glavnih gradova i zbog sličnog, južnjačkog mentaliteta). Znam i mnoge ljude koji su u Nišu navijali za Hajduk ili za Jugoplastiku kao svoj drugi tim. Opet, Dinamo nikad nije bio ovde omiljen, isto kao što mnogi ljudi koji su voleli Dražena Petrovića u Šibenki nisu mogli da mu oproste prelazak u Cibonu.
E, a ovo što je Green rekao u zadnjem postu je apsolutna istina. To je produkat beogradizacije svih sfera života pa i fudbala. O.K., sad je liga dosta smanjena, pa se to ne vidi toliko, ali tokom devedestih je liga bila sa više klubova, a od toga pola iz BG. Neki od njih ranije igrali u nekim lokalnim ligama i nisu imali ni stadione, samo nekakva igrališta. Sve se rešavalo i još uvek se rešava iza zavese. A po Srbiji ima više gradova koji imaju sasvim dovoljno velike stadione (druga je stvar u kakvom su stanju danas ti stadioni), da bi mogli primiti značajan broj publike. Ako imaš tim iz nekog grada od npr. 50 000-100 000 ljudi, tu lako možeš da navučeš publiku da ide stalno na tekme, a ovako, koju publiku ima Voždovac ili Čukarički ili neki drugi mali tim iz BG? Svaka čast takvim timovima ili nekim iz jako malih gradova, ali ako takvi timovi uspeju da izađu u Evropu, na kojim stadionima oni igraju, koliko ljudi dođe da navija? Ali Zvezdi i Partizanu (svojevremeno i Obiliću) je mnogo lakše da nameštaju utakmice s indijancima nego s nekim malo ozbiljnijim timovima.
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
PSG fan je napisao(la):
neka da a neki i ne... Ne tapkaju nase vodje karte za evro tekme....
Uz torcidu, cianni su uvek bili avangarda navijackog pokreta na prostoru bivse YU.

to svakako...zahvaljujući tome danas hajduk i zvezda imaju brojnije naviječe po svim prostorima bivše juge...
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Avangarda je avangarda to stojki...ALI postoji ekipa koja ima materijalnu korist i to ne pricam napamet.I kod nas cigana i kod grobara,a verujem da je tako i sa bbb torcidom itd.Ko vam kaze da nema placenih navijaca taj onda ne poznaje materiju.PA zasto grobari nisu terali Zeku i Bjeku ranije?Nego kad su prestali da placaju gostovanja i ostale zajebancije?Zasto su cigani prvo bili za Dzaju pa protiv Dzaje,protiv Piksija pa odjednoma za Piksija?Nemojte biti naivni.Ko najebe kad se desi neka frka?Murija uvek odvali najvise ni krive ni duzne.A prva ekipa ima semu pa ne mora da brine.
 

Torpedo

Aktivan Član
06.03.2007
80
4
0
46
Ma derbi je izgubio svaki smisao...nekada su navijaci mogli da vide dobre poteze, finte i driblinge, a sada gledamo kako Koroman šamara Lomića, pa se sutradan mire na nekom splavu uz kaficu i silikonske fake sisulje...Nekad su fudbal igrala gospoda u kopackama, a danas ga igraju kompleksaši koji u emisijama, prilikom live gostovanja, ne mogu ni prostu recenicu da sklope...pa kako onda od takvih koji ne mogu 3 reci da sastave/ a da te reci nisu kola, silikoni i ulica Strahinjića Bana/ ocekivati da povezu 3 tacna pasa na tekmi...
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
Tako je Torpedo, igraju ga picke i tatini sinovi sa izgledom manekena, ma kojih jebe ne treba ih gledati, i onda se cude zasto je puno huliganizma na nogometnim utakmicama. Pa zato sto je postalo interesantnije gledati navijacke koreografije, bakljade i postene fajtove nego te paunove na terenu. ma ko ih jebe ustvari.................
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ej bre nemojte tako.Pa to su suvi majstori,profesionalci,veliki talenti i carobnjaci s loptom...Pa su uz to lepi i zgodni...Svi ste vi samo ljubomorni....:rofl: :icon_lol: :icon_lol: Da se ja pitam sve bi ja njih lepo :vb_whip: :vb_whip: pa da vidis...