zvuk

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.09.2006
34
4
0
Posle deteljnog testiranja novog growboxa ortak i ja smo dosli do zakljucka da sve funkcionise perfektno osim zvuka.... Trebalo bi ga detaljno prigusiti. Planirali smo da oblozimo unutrasnji ventilator viseslojnim sundjerom ali za svaki slucaj dodjoh da pitam ima li neko bolju ideju. Ventilator je 220 volti prilicno snazan... koliko se ja secam casova fizike najbolja izolacija je vakum.... Sto namece pitanje... kako postaviti kuciste ventilatora u vakumu? Mozda bi i moglo da se izvede, ali bi zahtevalo mnogo truda i proracuna.... Da li neko ima bolju ideju od sundjera, i ako nema koliko je sundjer uopste efikasan? Da napomenem da ne bih zeleo da koristim coolere od kompa jer su nesigurni i lako mogu da zapale adapter... Ipak taj vent treba da radi (24*7*30*4) h
 

pc.grower

Aktivan Član
15.10.2010
87
4
0
34
zanima mene jel van se taj ventilator jako čuje kad ga držite u ruci- ako ne onda ću i ode stavit šta san posla dr_biber-u u inbox
ja san 99 % siguran da bi se to smanjilo na 2 načina: 1) je da oko ventilatora staviš spužvu i zalipiš ga sa silikonon- ne samo s vidama zašarafit jer onda vibrira ventilator o box (drvo)
2) napravi filter karbonatni- akrivni ugljen --- pročita san ode da prigušuje malo ventilator a i treba ti protiv "smrada"
najbolje bi bilo kombinirat i jedno i drugo - kažen ako se ne čuje ventilator jako kad se drži u ruci
pozz i sretno u nalaženju problema

 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Nisam ga nikada pokušao u ruci držati, odmah sam ga montirao na box. Mislio sam napravit filter i možda će prigušit zvuk, nije to toliko jak zvuk, kao kompjuter koji ima 2-3 ventliratora više. Jedino kada počne vrtit se čuje malo jači zvuk, tako je kod mene bar. Mogu i snimit malo pa uploadat, pa da vidiš..
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
pozdrav dr biber
mozda bi ja imao par ideja,ali bi voleo da vidim kakav je ventilator u pitanju i kako si ga postavio.pa ako ti nije problm da postavis slike ili bar da nadjes neki na netu koji je priblizno jednak. ovako svi mozemo samo da nagadjamo...
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
slobodan je napisao(la):
pozdrav dr biber
mozda bi ja imao par ideja,ali bi voleo da vidim kakav je ventilator u pitanju i kako si ga postavio.pa ako ti nije problm da postavis slike ili bar da nadjes neki na netu koji je priblizno jednak. ovako svi mozemo samo da nagadjamo...

Mislim da ima neki sličan mome. Dr biber, ispričavam se ako griješim!
 
03.09.2006
34
4
0
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:SsKV0i7_wocyaM:http://i23.photobucket.com/albums/b378/JBarca/T310SR%20Camper%20Upgrades/Exterior%20Fridge%20Fan/Fanwiringtight.jpg&t=1

Ova slika lici na moj ventilator. Samo sto je kuciste mog ventilatora crveno. Trenutno ne mogu da ga slikam, iz tehnickih razloga (nemam mob sa kamerom) Inace sirina ventilatora je tacno jednaka sirini za ulazak cunka u dimljak, posto taj ventilator tome i sluzi. Tj da vude dim i ostale mirise u dimljak.... Povezan je na elasticnim gumama za za drvo. Znaci ne vibrira drvo vec je ventilator snazan i sam motor mu se cuje
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
mislio sam da je drugaciji...
u principu ti je najbolje za pocetak da uredis kako ti je putnik savetovao. ugradi potenciometar i preti sta ce se desavati,sigurno je da ce ti to malo ubiti zvuk. a ako i dalje bude preglasnobi mogao bi na izlazu ventilatora da stavis cev koju bi povezao na prigusnicu,i sve to onda oblozio recimo nekim sundjerom i izlepio.ako se odlucis da pravis cevovod,nemoj da imas puno krivina i da su pod ostrim uglog kako bi vazduh mogao nesmetano da izlazi
i cisto da znas da ti je za izolaciju zvuka u prostoriji najbolja pluta,tj najbolje ga upija
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deracro