Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

satarush

Aktivan Član
11.07.2019
237
824
93
Jasno, istina, vec nešto zvecka unutra, tako da cu kupit novo:D hvala

Kad vec kupujem, da upitam za savjet, dal da idem opet na hesi starter set za zemlju ili ima nekih boljih gnojiva, a da su istog tipa i nacina korištenja za ovaj nas hobi?
Naime, nisam jos neki preiskusan grower, tek jedan je iza mene (usphesno odraden), a tada sam radio samo s hesi linijom pa sam s njom malo sigurniji, al sam spreman i za nesto bolje ako je stvarno bolje i cini razliku na kraju.
Vidim spominje se advanced nutrients, al sto od toga kupit, imaju puno proizvoda, i svi izgledaju kao da ih "zelis" ili trebas :)
Hvala na savjetima, zivjeli!
 
Poslednja izmena:

Milic355

Doctor Oz
22.06.2023
178
940
93
Radio sam s tim odstajalim gnojivima ,stvrdne se nakon nekog vremena i dobije te kuglice ,nekad bude jaka doza nekad ne a dajem isto,uglavnom zeznuto i ne isplati se bas riskirat..ja bi to ostavio za vanjsko bilje ..
Hesi ti je najbolje uloženo dobiveno i zato ga koristim
AN je po meni najbolje i imaš i od njega started kit al opet i u njemu fali još dodataka,dosta skupo to sve izađe ,dobit ćeš definitvno bolje i finije hedove a sad dalje su tvoje odluke :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: satarush

satarush

Aktivan Član
11.07.2019
237
824
93
Ajd ako ti nije tesko pobroj iz AN linije sto bih jos uz starter kit trebao uzet. Nije mi problem razlika u cijeni startera jednog i drugog, al ako treba puno jos toga extra za optimalan rezultat kasnije, onda mi nema smisla bas.
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.411
10.250
356
Đubrivo je poslednja stavka u nizu za optimalne rezultate :)
Prvo svetlo, vlaga, nivo CO2, ventilacija, veličina potova, kvalitet zemlje/supstrata, režim zalivanja - pa tek onda đubrivo.
Dakle i najskuplje đubrivo, recimo full AN linija, jedno 20 boca - ne može i neće doneti ništa specijalno ako je samo jedna od prethodno pomenutih stavki loša.
Ako sam dobro razumeo, drugi ti je grow @satarush ?
Ako je tako, ne komplikuj sa đubrivom. Pogotovu AN koji ima zilion boca.
Treba ti baza - đubrivo za vegetaciju, đubrivo za cvetanje, i eventualno PK boost
Možeš uzeti neki root expander eventualno (kod AN su to tarantula, voodoo juice I pirana) i možda Cal-Mag za svaki slučaj.
Radije se fokusiraj na parametre growa, mnogo je bitnije nego što se uobičajeno misli :)
 

satarush

Aktivan Član
11.07.2019
237
824
93
Hvala @Wendigo, Ide hesi onda, s njim sam sigurniji. U pravu si, drugi je grow, vjerojatno cu opet uzet mentora ako zapnem il se desava nesto nepredvideno.
Nego, zanimljivo za sve ostale parametre koje si spomenuo, jasno za sve i mislim da sam dobro pokriven sa gotovo svim, ali na CO2 nikada nisam nesto posebno pazio ni kontrilirao, a velis da je i on bitniji od gnojiva. Nekako mi se cinilo da nema nekog efekta u ovakvim uvjetima u boxu a da ga je dosta tesko kontrolirati. Malo sam ( davnih dana) čitao i tu na forumu o toj temi, al bacit cu oko opet.
Svakako hvala.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Milic355

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.411
10.250
356
Nije da je "bitniji" (sve je tu podjednako bitno zapravo), već diktira unos. Više CO2 zahteva i blago povišenu vlagu,i temperaturu i jače svetlo - da bi biljka mogla da isprati i povuče što se kaže, isto važi za đubrivo - džaba puna doza skupog đubriva ako je biljka mala, ili svetlo slabo, ne može da iskoristi sve, samo se gomilaju soli u zemlji bzvz :)
Nivo CO2 u boxu takav kakav je (atmosferski) je super, ako je ventilacija dobra itd
Shvataš? :) Sve je to lanac, jedna karika ode, ode ceo lanac
Ovo što kolega Šone kaže, to je to, podržavam :) jedino što Kushie košta bubreg :D ali AN je to, tradicionalno klepeću po ušima
 
05.11.2020
22
63
13
31
Jasno, hvala na odgovorima.. . Odoh sad ucit o co2 i gledat sta pise na toj temi, tu gotovo nista ne razumijem.
CO2 je uvijek za 200-300ppm veci od svjetla (ppfd). Znači ako ti je ppfd 1000, co2 ppm ti je 1200-1500 (1500 je standard u proizvodnji). Ako nemaš CO2 i on je 300-400 ppm- (toliki je u prirodi) onda nemaš ni potrebe za više od 600-700 ppfd-a jer biljka ne moze upiti to svjetlo bez odgovarajuce kolicine co2.
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.411
10.250
356
Meh, 800-900 se negde gađa, ali u suštini to je to :) good point!
Takođe - a to se često zapostavi - vlažnost i temperatura..Mora malko veće ako se obogaćuje sa CO2, da bi se dostigli optimalni rezultati, u suprotnom nema mnogo smisla.
Sa druge strane, ovi CO2 generatori, poput onog u Bizzinoj temi, su prilično jeftini, tako da ne škodi probati :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ćyro and RAOZA.

BIG DEVIL

Aktivan Član
31.05.2015
240
476
63
Mexico
Pozdrav
U planu mi je da koristim neki kvalitetniji booster i razmisljam izmedju Plagron Green sensation ili Bloombastic od Atami-ja
Verovatno je neko koristio ove boostere pa ako mi mozete preporuciti koji je bolji ? Inace radim organic bez ikakvog gnojenja samo cu u zadnjem mesecu dati nekoliko doza od ovih gore pomenutih ali potrebna mi je preporuka koje je bolje
 

BIG DEVIL

Aktivan Član
31.05.2015
240
476
63
Mexico
a sto drug bloombastic osim sto je jaci, citam za plagron da je 4 u 1 pa bih rekao da je bolji zbog toga i zbog toga sam u nedoumici. I kako se koristi, da li moze svako zalivanje ili da idem svako drugo ?
 

Pro

09.03.2024
17
62
13
32
Ekipa dal da dodajem melasu uz biobiz?,Ako da kada i koliko? I nemam microbes dal bi mi dobro došla organic nutrients mikoriza? Naviko sam isusivat zemlju i ko da mi pokrepaju bakterije otkad radim sa biobizom..ima koji savjet?
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.411
10.250
356
melasu uz biobiz
Može - ne mora :) BioBizz je već baziran na šećeru (ekstrakt šećerne repe), ali neće škoditi. Ako ćeš već u tom pravcu, onda možda bolje voćni šećeri/biostimulansi/boosteri, poput Hesi Boost ili nešto slično

Nemoj skroz da se osuši zemlja, ono barut suvo, nije da se potamane baš sve bakterije, ali to ih desetkuje i uspori
I ako imaš mogućnost dodaj ih naravno (Slavol npr, mikoriza moze isto) neće škoditi ni to
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.023
3.824
188
42
Nasao sam se u nedoumici. Imam visegodisnje iskustvo u indoru, obe tri sorte:thumb:. I sve je islo preko zemlje nisam nikad zeleo da je prskam,da je folijalno hranim. E sad imam autdoor i cesto su kise,znaci nemapotrebe za zalivanjem,a jos su i male za neku prehranu jer imaju 60 %zemlje sa sajta i 40%zute florabele. Biljke su stare 17 dana i izduzile su se puuuuno ko suncokreti se pokrivile neke, presadjene su pre dana 3 sa m pokrio busnim balonima odod 5L ,razlika je dupla.
Ove bez balona su juce zaduzile po jedan ::listomahanje:: 20240601_190313.jpg 20240601_190300.jpg vidite i sami razliku sa i bez,ali me ne interesuje to,ja volim sa objasnim lepo.:banana_rasta:
Zanima me prehrana preko lista,kako to ids. Znam da uzmem vodu dodam na 10L H2O 75ml vode,. E sad posto je zemlja mokra nema tu puno zalivanja nego dal trebam da svaku samo poprskam i ostavim. Dal mogu da uznem,necu jos,ali bas cesto zadnje vreme padaju kise ,da uzme m tipa 2l da razmutim i samo poprskam i ostavim? Da u zemlju ne sipam nista jer je kisa padala. Ona bi trebalo da pojede to brzo. Dal je potrebno da sacekam malo da se to osusi,rano ujutru,pa opet poprskam? Ili je jednom sasvim dovoljno? Koliko dana to treba da se radi ako se zemlja tesko susi zbog kise,bar za sad. Hvala
Pozdrav iz Shumadije