Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Boškarin

Aktivan Član
13.10.2023
57
387
53
56
Po mom skromnom iskustvu mogu reci da za MS je najbolje pomagalo(spazme,grcevi..)ulje u omjeru 5-1 u korist CBD-a.Npr.na 5 gr ulja CBD pomjesas 1 gr THC ulja.Ne radi psihoaktivno,a vecini je pomagalo i bilo ok za dnevne potrebe.Bilo bi dobro tu jos nadodati CBG i CBN ulje..ne puno,na ovu kolicinu 0,5 gr jednog i drugog ako si u mogucnosti.
 
07.03.2019
30
48
18
Evo test subjekt je sinoć uzeo Rick Simpson koji mu je dao susjedov mačak. Kaže da je razlika nebo i zemlja. Jako mala količina uzeta prije spavanja dovela je do toga da se nekontrolirano počela grčiti i trzati (to se i prije događalo kada bi uzimala full spectrum, samo što ovaj put nije imala vezu za nabaviti, pa je uzela taj CBD što joj je tako skupo prodano, a ne radi ništa). Kaže da zbog tih trzaja izgleda kao Megan iz Egzorcista, međutim, nakon što je tako protrese, blažena zaspe. Tako par dana zaredom i simptomi se na neko vrijeme povuku. U tom međuvremenu ga ne uzima, zato što kaže da nema potrebe. Nkenoj sestri opet odgovara CBD iz apoteke, tako da izgleda da je individualno.
Mene najviše zanima taj dio o grčenju prije spavanja, izrazila se na način kao da je Rick Simpson struja koja je protrese i pri tome izbaci MS simptome iz nje.
 

Čupčupava

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.07.2012
2.067
15.677
358
Grči se i trza jer joj je previše, a nije istina da CBD smola "ne radi ništa", uostalom ne znam gde ste to nabavili što ne radi ništa, moj je otac rešio karcinom sa CBD smolom punog spektra, hoću reći bilo je i THCa unutra, ali ni približno kao CBDa..
 
07.03.2019
30
48
18
Baš naprotiv, uzima jako male doze i već dva dana ne uzima više uopće. Vratila joj se snaga, nema trzaja preko dana, ni umora, samim time ne vidi razlog da uzima svaki dan. U svakon slučaju, želi spriječiti relaps pa sada pokušava eksperimentirati, možda svaki četvrti, peti dan s jako malom dozom prije spavanja, čisto da ostane u ovakvom stanju i ne povisuje toleranciju.
CBD je nabavila od nekog jebivetra, nije isključeno da piše na ovom forumu s obzirom što se sve ovdje uz normalne savjete može pročitati.
Puni spektrum smo nabavili od susjedovog psa koji je zasadio za svoju bolesnu mater (teški postoperativni bolovi zbog vađenja dobroćudnog tumora leđne moždine u području vrsta) i od Northern Lights indice napravio FECO, preciznije RSO, zbog toga što je koristio benzin za čišćenje. U vezi CBD-a, super što ti je otac riješio karcinom, ali osobi oboljeloj od MS nije pomagalo. Njenoj starijoj sestri koja isto ima MS, CBD ulje pomaže, ali ovoj ne.
Pa da citiram upis koji je očito najbliži istini:

Kod multiple moraš sam pronači šta ti najbolje odgovara, jednim je cbd ok, drugim thc, a trečim miks cbd i thc u različitim omjerima…
Ljudi smo različiti i svakome odgovara nešto.
 
Poslednja izmena:
  • Angry
Reactions: Jolly Joker

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
885
4.551
163
Thiaoouba Prophecy
Pošto Bosna i Hercegovina ima manje ponude neke za medicinski alkohol od 99% Ima etanol na olx -u do 96%, apoteka nudi 70% - 96% ja sam u Sarajevu našao izopropil 99,8% u radnji electronic centar košta 25KM/1L cca 13€.

Naziv artikla:
Alkohol izopropil za čišćenje PCB 99,8% KONTAKT IPA 1L TERMOPASTY
slika-679148-62e7ad4081547-velika.jpg
Nadam se da će biti nekom od pomoći :thumb:

:vutra:
 
Poslednja izmena:
07.05.2021
6
1
3
33
Pozdrav, mozete li mi reci dali je etanol 96% (potpuno denaturiran) kemijske formu c2h60 potpuno siguran kao otapalo za izradu ulja/smole?

Neki mi govore da kada je alkohol denaturirat uvijek ostane nekakvih stetnih tvari koje nisu za ljudsku konzumaciju pa me zanima isparili li to na temperaturama oko 70-80 C°.

Hvala i lijep pozdrav.
 

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
607
1.414
163
72
@josip420, u apoteci mozes kupiti etanol 96%, koji je cist i bez primjesa i zato i je skup cca 30€/l. Mozes ga bez brige koristiti za izradu ulja ili za prehranu. Jedina mana je cijena
 
17.03.2014
170
134
43
Može li mi neko pomoći vezano za korišćenje RSO ulja u čepićima...Naime, spremam se da koristim RSO ulje sa Biomix bazom..Ali, razmišljam i o rektalnoj upotrebi...A dilema je, da li rektalno može ići ovo " razblaženo" ulje sa Biomix bazom, ili to nema smisla? Odnosno, u čepiće ide isključivo RSO ulje ? Inače, ja sam u problemu...U bubregu imam cistu, u kojoj je manja cista, ali maligna...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Boškarin
20.06.2023
12
16
3
Zna li netko iz iskustva nakon koliko vremena FECO/Rick Simpson Oil gubi na potenciji?
Osoba koja pati od neuropatskih bolova koristi RSO već četiri godine isključivo prije spavanja i na red je došlo ulje koje je napravljeno od biljke kojoj je korijen bio izjeden te je bila poprilično sasušena, ali je svejedno iskorištena.
To ulje korišteno je do sada uglavnom za kreme.
Osoba je počela konzumirati to ulje, a količina ako odjednom nije 10-erostruka koju mora uzeti u odnosu kada je tek počela uzimati ulje (napravljeno od odlične biljke).
Moje pitanje je:

  • može li osoba u četiri godine nabiti toliku toleranciju (ne daj bože)
  • može li biti da je to zbog toga što je ulje napravljeno od loše, sasušene biljke
  • FECO/RSO nakon nekoliko godina, iako je stajalo u frižideru, jednostavno gubi na potenciji (daj bože)
  • kombinacija svega navedenoga

Molim da se jave isključivo ljudi koji po pitanju ovoga imaju vlastitog iskustva, ili oni čiji su članovi obitelji oboljeli, a oni što su po netu čitali rekla/kazala priče, neka zaobiđu.
Hvala.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Boškarin

Čupčupava

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.07.2012
2.067
15.677
358
Ekstrakt se i pravi od sasušene biljke (ne znam kakva je ta vaša, nadam se da je procvetala pre nego se sasušila, moguće da je manje potentna), naravno da se diže tolerancija posle 4 godine, diže se i posle 4 dana faktički, nisam sigurna koliko može stajati u frižideru da ne izgubi na potenciji, ali mislim dosta dugo..
 
Poslednja izmena:

Boškarin

Aktivan Član
13.10.2023
57
387
53
56
Zna li netko iz iskustva nakon koliko vremena FECO/Rick Simpson Oil gubi na potenciji?
Osoba koja pati od neuropatskih bolova koristi RSO već četiri godine isključivo prije spavanja i na red je došlo ulje koje je napravljeno od biljke kojoj je korijen bio izjeden te je bila poprilično sasušena, ali je svejedno iskorištena.
To ulje korišteno je do sada uglavnom za kreme.
Osoba je počela konzumirati to ulje, a količina ako odjednom nije 10-erostruka koju mora uzeti u odnosu kada je tek počela uzimati ulje (napravljeno od odlične biljke).
Moje pitanje je:

  • može li osoba u četiri godine nabiti toliku toleranciju (ne daj bože)
  • može li biti da je to zbog toga što je ulje napravljeno od loše, sasušene biljke
  • FECO/RSO nakon nekoliko godina, iako je stajalo u frižideru, jednostavno gubi na potenciji (daj bože)
  • kombinacija svega navedenoga

Molim da se jave isključivo ljudi koji po pitanju ovoga imaju vlastitog iskustva, ili oni čiji su članovi obitelji oboljeli, a oni što su po netu čitali rekla/kazala priče, neka zaobiđu.
Hvala.
Da,tolerancija raste,naravno
Isto tako ako je biljka bila slaba onda je i ulje slabe kvalitete.
Gubi na potenciji 5% svake godine.

Uvijek mozes testirati ulje i na taj nacin odrediti jacinu terapije.
 
20.06.2023
12
16
3
Puno hvala na odgovorima.
S tom biljkom se konkretno dogodila situacija da dok su druge normalno izgurale svoj fotoperiodični ciklus uz pokoji žuti list, ova se otprilike mjesec dana prije berbe počela sušiti.
Cvjetovi pri berbi nisu bili ni upola ljepljivi kao na zdravim biljkama, neki u potpunosti suhi, a korijen biljke nakon vađenja vidljivo izjeden.
Pitam i ponajviše zbog toga je što uopće nema nekih empirijskih studija u vezi toga kako protek vremena utječe na ulje, Rick Simpson kaže da traje deset godina, neki opet da nakon četiri godine sve propadne, neki opet kažu nakon dvije.
Analiza je stvarno najbolje rješenje, hvala obojema na savjetima.
 
12.03.2020
171
172
43
50
Može li mi neko pomoći vezano za korišćenje RSO ulja u čepićima...Naime, spremam se da koristim RSO ulje sa Biomix bazom..Ali, razmišljam i o rektalnoj upotrebi...A dilema je, da li rektalno može ići ovo " razblaženo" ulje sa Biomix bazom, ili to nema smisla? Odnosno, u čepiće ide isključivo RSO ulje ? Inače, ja sam u problemu...U bubregu imam cistu, u kojoj je manja cista, ali maligna...
pozdrav,
nemoj razblaživati, nego u čepić od 8mg za početak neka ti bude 1g RSO ulja, a ostalo kokosova mast/ulje i to drži u dubokom do upotrebe. Povečavaj dozu RSO ulja po vlastitom nahođenju.