PROTON VPN

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Mnooogo raje pita za besplatan VPN a da je OK ...
99% svih besplatnih VPN provajdera, su ili ograničeni brzinom .... PROTON VPN pri registraciji, imate do tri besplatna servera po svijetu (opcija ima - "Change VPN server" ali to možete svakih 30min ... - nema potrebe za to (osim ako vam BAŠ treba neka zemlja .... )
...
S obzirom da su smješteni u Švici ... a tamo je rigorozno što se tiče sigurnosti (uopšte ... ) !!!

Proton VPN, ima za mob (android) a i za komp ...

Ukoliko želite na kompjuteru provjeriti svoju vanjski IP ... (bez odlaska na neke sajtove ....)
1. Otvorite CMD (windows prompt), i u promptu ukucajte "curl ifconfig.me" (bez navodnika .... )
ISto možete i na linuxu naravno .... u terminalu tipkajte "curl ifconfig.me"
ISpod će vam izbaciti trenutno vanjsku IP (koja se mora razlikovati od vaše IP koju vam dodjeljuje vaš ISP ... !)))
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Upravo testirao ovdje ....
....
Prijavio se normala (mob) i sve ok, cim upalih Proton VPN, odmah sam se morao ponovo prijaviti.

P.S. Najjednostavniji test, da li ste direkt povezani na određeni VPN server je TraceRoute komanda (windows "tracert ime_domene" za linux ("traceroute ime_domene")

Ova komanda pokazuje sva cvorista (hops) dok ne dodje do cilja ... pokazat ce vam svaki server kroz koji info prolaze (sto manje cvorista - brze i sigurnije) ... kad ste na vpn-u hops je 0, nema cvorista ... a onda diskonektujte se sa vpn-a i pokrenite istu komandu ...

Windows prompt (CMD)
tracert vutra.org (npr)

Linux (terminal)
traceroute vutra.org (npr) ...