SanLight Evo 4 -100 265 Watt Sweet Mango,The Church ,West Coast OG x Gelato 41

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.11.2014
16
53
13
Pozdrav Familijo za sve zainteresovane u mome prvom pokušaju.

Seed
: sve Autosi od Green House Seed ,
Sweet Mango = Mango x BigBang
The Church =Swiss Sativa x Super Skunk x NL
West Coast OG x Gelato 41 , koga zanima smiješna anegdota vezano za Sjeme na kraju posta koga zanima

Lampa: SanLight evo 4 100 od 265 watt. 20240315_001807.jpg
Koga zanima Premium Lampe SanLight proizvedene u Austriji.Prednosti da navodno nakon 90k sati tek počinju gubiti snagu malo..Sto je po meni najveća prednost jeste da postoji aplikacija pomoću koje možeš regulisati Timing svijetla intenzitet, simulaciju izlaska i zalaska sunca, koje je moguće podesiti po želji. Screenshot_20240315_002313.jpg Screenshot_20240315_002025.jpg

Navodno biljoze daju boje rezultate i hormoni su im bolje regulisani pomoću te izlazak i zalazak sunca funkcije.Skupi su ali inovativni.

GrowBox: 120 x60 x 200 TechGarden..znam da je overkill za 3 biljoze ali komotnije je veće..
Ventilacija je sa PrimaClima 400m3/h
Kajem se sto nije EC već AC motor bruji kad ga dimas ispod 40 užasno preko 50 je za sad prejak pa nije uključen, ima senzor za temp to jest da preko određene temperature ide sam na 100% dok ne spusti temp ispod date vrijednosti.I 2 20 Watt ventilatora.


Uzeo sam grijcu traku 50x 120 od 60 Watt da malo dogrije jer bez upaljenog svijetla padne mi na 18 stepeni pa i na 17 kad kad.

Zemlja Biobizz light mix 2/3 Koko 1/3
Gnojivo je Bilosko,
Flo Organic ide 5% smjese za autose i 10% za flowering.Tzv Living Soil
Screenshot_20240315_010512_Chrome.jpg
Posto je to sa bakterijama i gljivama itd..proces pripreme je sljedeći izmjesate sve ravnomjerno..kad dodate gnojivo pomjesate 1 do 2 šake žitarica.
Nakon toga zalijevanje sa oko 10% volumena zemlje..npr na 50 litara smjese 5 litara vode itd.Zamjesana smjesa se mora vratiti u Vreće ili kante kako god da nije bas na zraku izloženo jer te bakterije i gljive moraju prvo se Aktivirati..tako da u tih 14 dana aktivacije 10 do 12 preporučuju moguće da sve pobijeli od gljiva sto je i ok i treba..iz tog razloga se dodaju zitarice da dok smjesa sazrije gljivice imaju malo hrane ugljenihidrata.Zemlja treba da je dovoljno vlažna da se mogu gljivice napraviti ali ne previše tako da se rukom iste gljivice mogu lako rasuti..tj razvaliti Grudva po konzistenciji ako me svatate.Jaka prednost Flo Gnjojiva da Gljive koje udju u simbioza sa biljkama tj žilama same prilagode ph H20 u zamjenu za Šećer koju pomoću fotosintese same proizvode i višak tale za woldu i minerale sa mykoriziom i ostalim .Tako da nikakva prilagodbe PH nije potrebna.
Postovi su Organski ovi ko ceker.. neznam kako ih bolje nazvati , po 20 Litara.
Posto je 1 put Sjeme sam sad ubacio u male potove po možda 1 L da izbiju sto i jesu ali je fazon da moraju još 8 dana ostati u tim postovima dok mi zemlja ne sazrije. Optimalije bi bilo odmah u završne potove, mada proizvođač gnojiva savjetuje da se biljke tek nakon neki 7 dana ubace u potove sa gnojivo valjda su inače premale moglo bi ih spaliti tako da svakako nebi išle u završne potove barem još 7 dana.
20240315_001734.jpg
Vlaga box 50 do 65 % temp 25 do 21
Church je danas tek skio kapu tako da ćemo prvi dan računati od sutra..valjda a Mango i West Coast su već prije 2 dana izasle.
Plan je voziti ih od početka do kraja 18/6 ,ali i razmišljam možda im dati prvih 3 4 dana 24/0 al nekako mislim da je to pre stresno za male curice.
Jedan mali vent za sad samo radi da ih nespalim na najnižem stupnju.

Trening LST planiran..

Sta reci auto si da je lakse valjda..prvi put znate sve kako ga je ubosti u vlazno umociti prodrijeti onako duboko...
Perverznjaci jedni naravno da sam mislio na Seed u zemlju slikee sam dole na upload stavio neznam ako sta griješim recite

ExtraMasiranje Anegdota

Da za Seed još sve ja ti "profesionalno lafo dezinfekcija ruku pinceta "
Sjeme sam natopio 24 h u Vodu i onda u zemlju ca 1.5 cm..i uzimem kasiku za izvuci Sjeme jer je nako ljigavo nakon natapanja i naravno ispadne mi i meni puls na 100 potkrovlje staro ako je grijanje upalo piši propalo..uglavnom najedem na podu zabodom ja to na brzaka..sačekam 2 dana prve 2 se prikazu...3 ništa 3 nista..Ja onu vaznu i papir i pipatia gledati na bjeloj pozadini mrvu po mrvu zemlje i kasiku po kasiku analizirati jeli sjeme Manga umrijelo..1 prehrljao znaci molekul po molekul bukvalno..ništa drugi put nazad na papir i u pot ništa..kad kod Gelato pored njega bukvalno 4 5 mm se sakrivao i izasao danas..brzo ga prestekam u prazni pot zato njega nisam ni slikao bukvalno tek je izasao..muke za nemar
Inače sve najbolje ..pozz
 

Prilozi

  • 20240315_001753.jpg
    20240315_001753.jpg
    203,7 KB · Pregleda: 52
  • 20240315_001845.jpg
    20240315_001845.jpg
    532,1 KB · Pregleda: 38
  • 20240315_001840.jpg
    20240315_001840.jpg
    480 KB · Pregleda: 37
  • 20240315_001817.jpg
    20240315_001817.jpg
    262,2 KB · Pregleda: 47

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.911
256
možda im dati prvih 3 4 dana 24/0 al nekako mislim da je to pre stresno za male curice.
Ne samo zato, nego u prvih nedelju dana praktično ni ne obavljaju fotosintezu, koren rije dole i formira se.. ali ako dimaš ili im podigneš malo, bude to ok :)
Ja lično mislim da biljkama treba i odmora, i uvek bih išao na par sati mraka

Super je ovo, biće uživanje za pratiti :D
Sretno kolega!
 
07.11.2014
16
53
13
Hvala dijelim mišljenje i navodno nakon normalne Photoyntese uveče obavlja aneirobnu Photoyntesu znaci skroz drugciji hormoni regulišu te procese da mrak nije na odmet
Dimmana na 25% oko 70 watt vuče na štekdozi i oko 50 cm rastojanja da ne gore , reko im je malo svijetla pokazaće izduzit će se pa mogu spustiti ali posto sam lijen sa kablovima i pod wasserwagu to mora biti samo ću pojačati svijetlo u tom slučaju
Tnx Bro..
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.770
10.140
358
Svaka čast na strpljenju, 10 godina od učlanjenja do prvog growa, ne odustaješ od ciljeva:thumb:. Opremio si se momački, bilo bi dobro da s mentorom prođeš prvi grow. Mada je aktivnost mentora u zadnje vrijeme slaba. Mentorstvo zatražiš u mentorskom kutku. Dobit ćeš ti pomoć i ovdje, al je puno bolje u početku da samo jednog mentora slušaš, dok ne pohvataš konce.
Sretno u nastavku:respect:
 
07.11.2014
16
53
13
Svaka čast na strpljenju, 10 godina od učlanjenja do prvog growa, ne odustaješ od ciljeva:thumb:. Opremio si se momački, bilo bi dobro da s mentorom prođeš prvi grow. Mada je aktivnost mentora u zadnje vrijeme slaba. Mentorstvo zatražiš u mentorskom kutku. Dobit ćeš ti pomoć i ovdje, al je puno bolje u početku da samo jednog mentora slušaš, dok ne pohvataš konce.
Sretno u nastavku:respect:
Fakat..sa preseljenjem itd to ima veze da tek sad stalno je misli lutala da se ne smatram od onih famoznih tipova sto ti daju sve i svasta smece zakidaju..uvjek su me ti neki zakonski razlozi drazli po dalje..tnx
 
07.11.2014
16
53
13
Pozz iz Solobdne Svabije od1.4. ,samo neka svako ima dovoljno dima.

Evo mini update..
10 Dan kao računamo
Cure su presadjenje prije 3 dana I dobro su se oprovaile tj nisu ni pokazale stres sem Church koji nest balavi preda se govelja...možda ih stige niknuo je neka 2 dana kasnije vidjećemo
1000140191.jpg

Temperatura od 20 do 24.5 Vlažnost vazduha od 55 rijetko kad pušim pred tendom i gledam djevojke "znam da nevaljala za CO2 filter ali pffff ćejf je ćejf" do 85%nažalost u novim potovima tako da sam upalio ovo čudo usisa mi šator
1000140188.jpg 1000140187.jpg iako sam uzeo poklopce sto nepropustaju svjetlost u teori u Praxi ipak vidim tu i tamo da malo izlazi sto valjda znači moglo bi po danu i ulaziti ili ? 1000140189.jpg
Zapravo je nebitno posto su autosi ali da znam ako idući budu Femnizirani normalni Strainovi..dali bi imalo smisla osjeci manje djelove ove izduvne aluminijske cijevi pa je staviti izmedju poklopaca da nevisi ko 90god kita ? "Ako se pitate otkud to znam njegovatelj sam " ?
Svijetlost 45cm i podigao na 35 % vuče 110watt neznam ne gore pa sto da ne nestrpljiv sam da "krenu" najvjerovatnije samo bacam struju.
Zalijevanje po osjećaju ovi potovi su prozracni plus grije pod kad kad plus ventilacija suši dovoljno a navodno taj living soil nesmiješ čekati da bas sasuši da popije sve jer bakterije gljive uginuse simbionti bla bla...tako da pokušavam neki srednji klinac palac da držim..
Plan je bio izmedju formiranja 4 i izbijanja 5 anode LST ...Church ima znaci jos dosta posla a ove dvije cinimi se i ne toliko.. 1000140190.jpg
1000140192.jpg Nez meni izgleda sve ok znam da je vlaga previsoka ali posto vent stvarno glasan nisam ga do danas palio sad šiba na neki 30 posto i ječi ko 3 Trafostanice i ipak usise sav sator skoro ?
Tu i tamo koja kapljica da je dodirnula list i male mušice sam primjetio al za njih sam poručio neke crve sto ih jedu tzv nematode nemam pojma..mada mušica i nije mnogo sporadicno i Bubamare same se ušunjale ali one su korisne za štetočine navodno..
Pozz Familijo
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.327
7.030
258
Super izgledaju :thumb:
Ne smeta njima vlaga sada, cak im moze pogodovati, ako mozes gledaj da dignes temperaturu na 28-29C pa da ispratis sa vlagom, a i mogla bi spasti malo tako.
Srecno :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Apsurdistan
07.11.2014
16
53
13
Hvala otkrio sam Problem Rasta The Curch je samo regularna sjemenka nije Autos...hmm nemam pojma sta mi je sad najpametnije ciniti...pustiti kako jeste dok ne krene flower jer nemogu držati vlagu u boxu zbog nje samo a da druge cvijetaju..niti mogu samo zbog nje autose na 12 /12 prebaciti mislim mogu ali šteta ostaviti toliko potencijala? Ili uzeti još manji 2 stor..koji inače može služiti za mamu za klonove neznam moram sam razmisliti samo sam jako razočaran samom sebi da nisam primjetio sta ubadam u zemlju omg..cure napreduju dobro Curch kasni ali nije ni čudo
Pozz
 
07.11.2014
16
53
13
Pozz Raja malo duža pauza privatno mnogo dosta toga..bilo kako bilo

sudo get-apt UPDATE
:p mala sala za linux nerds

Koji je dan curama teoretski 40 dan jeli..
Sve u svemu do sad a je prošlo sasvim mirno i otpušteno sem nocas idiot naduvan poslje zalijevanje nisam upalio izduv vent vlaga bila par sati na 80 hmm...Sta je tu je nadam se da neće plijesanj...sjebat sve

Inače cure su izmedju 19 i 25 stepeni C
Vlaga 50 do 65 %
Gnjojene nisu nikako i niscim i moram reci da do sada ta Livin Soil radi posao necini se da im hvali bilo što.

Takodjer zalijevanje samo voda bez mjerenja ph nekad stavim da odstoji nekad direk iz slavine...nejebe svejedno im..

Svijetlost na sada 70 % planiram svake preostale sedmice 5 % podizati do kraja

Skrog dalje piciti samo da isprati sad ove vrhove i stabiluzje sta mislite koliko od prilike im ostalo a da u visinu nisu ništa skoro otišle imaju mjesta još metar izzi

Sta kažete?

Ono običnih gluposti da sam tu i tamo koji list slomio i zprzio vodom bla bla ali ja sam zadovoljan za 1 put ..

Da jebu me samo musice one male moram naruciti nematode imali još neko savjet za musice
P.S Church kupusa radi to sve lijepo prati plan je držati je u vezi dok ovo dvoje 1 nezavrsi 1000141196.jpg kupusara tj Church prati ih obzirom da je kasnila i da je regular

Mango

1000141195.jpg main bud postaje lagano frozen 1000141194.jpg 1000141193.jpg 1000141192.jpg OgxGelato naraskrakatiji nekako bas pokaziva da ima sative 1000141191.jpg 1000141190.jpg zajednička

Inače pozz svima 1000141197.jpg
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.077
15.601
358
iako sam uzeo poklopce sto nepropustaju svjetlost u teori u Praxi ipak vidim tu i tamo da malo izlazi sto valjda znači moglo bi po danu i ulaziti ili ?
Nebi trebalo ulazit....izlazi jer su tako postavljene lopatice prema dolje,da bi svjetlo ulazilo,treba dolazit odolje. To se čak i može dogodit,jer se svjetlo odbija od poda,osim ako je crne boje,onda ne....
Po danu zatvoriš box,ugasiš svjetlo i samo malo otvoriš da vidiš taj dio i jel u mraku, pošto su biljke unutra. Kad završi grow,uđeš u box i zatvoriš ga,pa vidiš.

Pisanjem me podsječaš na nekoga,a Flo gnojivo od Florijana:) sam htio probat,samo je dostava preskupa, barem tada bila....
Sretno dalje!