Outdoor mix 2024 by nisam

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nisam

Aktivan Član
05.07.2007
104
569
93
41
Pozdrav vutraši,

Dugo sam vagao, hoću neću, i na kraju se odlučio da ipak napravim i vodim svoj prvi dnevnik vanjskog uzgoja ovdje na forumu.

Pa da krenem;
Ove godine izabrao dvije sorte fotoperiodnih i nešto automata.

Prva je Pakistan Valley od World off Seeds-a koja mi se lani pokazala jako dobro i dala ogroman prinos(koji očekujem i ove godine::umirem::) a ostalo je još sjemena pa sam ga morao iskoristiti.
pakistan-valley_2.jpg
Druga je Northen light od Bulk Seeds-a.

Fem-Northern_Light.jpg
Navedene dvije su u međuvremenu već posađene i na suncu su preko dana u zavjetrini a preko noći idu u kuću na toplo,iako sam lociran blizu mora temperature preko noći u kombinaciji sa burom nisu nimalo ugodne.
20240418_155444.jpg 20240418_155237.jpg
Pakistanac je posađen nešto ranije oko 01.04. i već je dobio po repu od nekog skakavca očito pa mu fali jedan komad lista, ali dobro preživjet će :). Northen Light posađena prošli tjedan i sad se deblja ispod improviziranog plastenika.

Što se tiče autosa naručeni su Gorilla auto i Strawberry pie auto od Fast Buds-a, ali o njima ću kad ih posadim odnosno kada temperature zraka budu pogodne za dan/noć na otvorenom.

Zemlja koju koristim je Plantella Ideal ili Plantella Balkonia. Svake godine njih koristim i u kombinaciji sa Plantella List i Plantella Cvet gnojivima ja sam sasvim zadovoljan, bez puno kompliciranja i dodatnog ulaganja.
Plantella-Ideal_20L_SI-HR-CZ-HU.png plantella-list-gnojilo-zelene-rastline.png Cvet-500ml.png
Što se tiče insekticida ne znam još što bi mogao i što ću koristiti, o tome ću u hodu u nekom od sljedećih updetova kada dođe vrijeme za to. Zaljevanje biljaka isključivo sa kišnicom koja se skuplja u kanistru od 1000 litara,a pošto mi je sajt tako reći na dohvat ruke taj dio ne bi trebao biti problematičan,osim ako nas ne zadesi ljetni pakao u suša, ali otom potom isto sve u svoje vrijeme.

Eto to bi u kratkim crtama bilo to što se tiče nekakavog uvoda u dnevnik, pišemo se na sljedećem update-u.:wave:
 
20.04.2024
3
13
3
40
Pozdrav vutraši,

Dugo sam vagao, hoću neću, i na kraju se odlučio da ipak napravim i vodim svoj prvi dnevnik vanjskog uzgoja ovdje na forumu.

Pa da krenem;
Ove godine izabrao dvije sorte fotoperiodnih i nešto automata.

Prva je Pakistan Valley od World off Seeds-a koja mi se lani pokazala jako dobro i dala ogroman prinos(koji očekujem i ove godine::umirem::) a ostalo je još sjemena pa sam ga morao iskoristiti.
Pogledajte prilog 503846
Druga je Northen light od Bulk Seeds-a.

Pogledajte prilog 503847
Navedene dvije su u međuvremenu već posađene i na suncu su preko dana u zavjetrini a preko noći idu u kuću na toplo,iako sam lociran blizu mora temperature preko noći u kombinaciji sa burom nisu nimalo ugodne.
Pogledajte prilog 503848 Pogledajte prilog 503849
Pakistanac je posađen nešto ranije oko 01.04. i već je dobio po repu od nekog skakavca očito pa mu fali jedan komad lista, ali dobro preživjet će :). Northen Light posađena prošli tjedan i sad se deblja ispod improviziranog plastenika.

Što se tiče autosa naručeni su Gorilla auto i Strawberry pie auto od Fast Buds-a, ali o njima ću kad ih posadim odnosno kada temperature zraka budu pogodne za dan/noć na otvorenom.

Zemlja koju koristim je Plantella Ideal ili Plantella Balkonia. Svake godine njih koristim i u kombinaciji sa Plantella List i Plantella Cvet gnojivima ja sam sasvim zadovoljan, bez puno kompliciranja i dodatnog ulaganja.
Pogledajte prilog 503850Pogledajte prilog 503851Pogledajte prilog 503852
Što se tiče insekticida ne znam još što bi mogao i što ću koristiti, o tome ću u hodu u nekom od sljedećih updetova kada dođe vrijeme za to. Zaljevanje biljaka isključivo sa kišnicom koja se skuplja u kanistru od 1000 litara,a pošto mi je sajt tako reći na dohvat ruke taj dio ne bi trebao biti problematičan,osim ako nas ne zadesi ljetni pakao u suša, ali otom potom isto sve u svoje vrijeme.

Eto to bi u kratkim crtama bilo to što se tiče nekakavog uvoda u dnevnik, pišemo se na sljedećem update-u.:wave:
Pozz,imam pitanje
Zivim u njemackoj,a sada je vamo legalno saditi pa cemo zena i ja posadit na balkonu od petog mjeseca(još je jako hladno vamo i jutra su oko nule),balkon je zapadna strana i ima jako puno sunca u ljeto.posadit cemo automatike 2 ili 3. Zanima me dal stavljati u tu tvoju zemlju stiropora? Pošto ce biti u posudi cijelo vrijeme i drugo pitanje za ta gnojiva...da li to pomaze u nedostatku magnezija i kalija?
E da jako bitno pitanje,dal biljka smije biti stalno na otvorenom suncu? Zna jako przit sunce pa da ju nece spaliti.imam cvijeca na balkonu i kad uprzi listovi odumiru od topline.Kako bi se kanabis ponašao na tako jakom suncu?
Hvala
 

nisam

Aktivan Član
05.07.2007
104
569
93
41
Ne mogu ti puno pomoći jer i sam nisam profić u ovome i još uvijek učim, ali mogu ti reći da je Maj mjesec dobra odluka za automate s obzirom da oni traze sto više sunca a kako su dani od Maja pa do Augusta, kada bi trebali biti za berbu, najduži i najtopliji.
Sto se tice gnojiva i ostalih preparata svakako treba gnojiti ako želiš veći prinos, a koje ces koristiti to ces najbolje sam procijeniti i odluciti.Ovdje na forumu i sličnim stranicama češ se sigurno dobro educirati sto se tiče svega ako stvarno imaš želju napraviti nešto kvalitetno.
A za to prženje na suncu ne znam ,vidjet češ kako će se biljka ponašati pa ces onda znati i odreagirati. Po meni nebi trebalo bit problema ako zrak na terasi normalno cirkulira. Sretno u svakom slučaju

::listomahanje::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: maška

nisam

Aktivan Član
05.07.2007
104
569
93
41
U najavi i nadi lijepšeg i toplijeg vremena od vikenda nadalje, jutros stavljene 3X Strawberry Pie Auto i 1X Gorilla Auto na klijanje. Slike slijede kad se izlegu bebice :wave:
 

nisam

Aktivan Član
05.07.2007
104
569
93
41
Konačno sunce i temperature koje obećavaju,nakon tjedan dana mučenja sa hladnoćom i unutra/van ceremonijama Pakistan Valley je dobio prvo topiranje,dok Northen Light napreduje polako ali valda sigurno :). Pognojene obje sa Plantellom,zaljevanje minimalno,čisto da zemlja bude vlažna.
1000021451.jpg 1000021452.jpg
Također i automati su ugledali svijetlo dana,ali oni ce još za sad biti na kućnoj njezi pod lampom dok ne ojačaju i dok još sunce i temperature vani ne ojačaju.
1000021450.jpg
To je to za sada,pišemo se uskoro.::listomahanje::
 

nisam

Aktivan Član
05.07.2007
104
569
93
41
Dobar dan,
Danas je Pakistan Valley dobio svoje novo boravište,točjije presađen na sajt,praktički u istu rupu gdje i lani samo sa malim novitetima,tj. 4 kolca su zabodena okolo te planiram razvući par kativa mreže kako biljka bude išla u visinu odnosno širinu.
Northen light i automatići bez velikih pomaka.
1000021611.jpg 1000021612.jpg
1000021614.jpg
1000021615.jpg
 

nisam

Aktivan Član
05.07.2007
104
569
93
41
Dobar dan,
Evo jedan mali osvrt sa par fotkica i od mene.:wave:
Pakistan Valley dobro napreduje,topiran već dvaput i sad ga puštam da se malo raširi i razgrana.
DSC01180.jpg
DSC01189.jpg
Northen Light se isto odlično adaptirala u zemlju i lijepo napreduje. Topirana na vrhu!
DSC01186.jpg
DSC01187.jpg

Što se tiče automata, tu baš i nisam zadovoljan..dvije su nastradale od puževa a dvije su preživjele ali s obzirom da imaju već cca 22 dana nekako mi slabo napreduju,iako vidi se pomak u zadnjih par dana kako je krenulo sunce i toplo vrijeme. Ne znam za ostatak regije ali ovdje u Istri već mjesec dana i vrijeme ne ide baš na ruku, temperature su ok ali uglavnom je to oblačno s kišom, ali dobro šta je tu je..idem do kraja s njima, možda nešto i bude.

Prehana za sve je Plantella list i dobivaaju preporučenu dozu svako drugo-treće zaljevanje(ovisi koliko ih kiša zalije)

Strawberry Pie Auto
DSC01184.jpg

Gorilla Glue Auto
DSC01185.jpg
Toliko od mene za sad..pišemo se kroz nekih 10-15 dana.
:vutra:
 

nisam

Aktivan Član
05.07.2007
104
569
93
41
Mali update, rastemo polako ali sigurno :)

Pakistan Valley
1000022290.jpg

Northen Light koja ima ogromne fan listove,izgleda da ce to biti neka mamut biljka ali živi bili pa vidili. 1000022286.jpg

Gorilla glue auto(malo devastirana od skakavaca vjerojatno koji su se lagano nakotili)
1000022289.jpg

Strawberry pie auto
1000022288.jpg
Ugodan dan svima,pišemo se kroz 10ak dana::listomahanje::