Čišćenje Rice Cookera

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Pozdrav ekipa. Jučer se je konačno pravilo ulje, i ispalo je poprilično zadovoljavajuće, kako količinski, tako i kvalitetom. Ali, tokom preljevanja u drugu posudicu, za završno isparavanje, po mojoj procjeni je ostalo još barem 10-15 Ml, što bi bila totalna šteta da se samo opere. Zna li netko dobar način za barem veći dio toga pokupit u špricu, jer je sad sve to stvrdnuto, jako ljepljivo, i po cijeloj posudi "prošarano".

Hvala
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
probaj s alkoholom ako ti je jos ostalo od pravljenja ulja, isprati posudu pa tu otopinu prebaci u neku malo širu staklenu posudu, lagano ispari alkohol i pokupi to ulje ziletom ili necim slicnim, poz
 

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Nažalost više nema ni kapi alkohola, svih 12 litara je otišlo. Planirao sam možda na pari ostavit tu posudu ili u vreloj vodi da razmekša, ali nekako mi se ne čini efikasno
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ja to ovako odradim :
ubacim maslac i vrelu vodu + suhi trim...dodajem vodu po potrebi i sve na kraju procijedim kroz gazu.
= dobijem maslac...a nishta se ne baci.
kasnije samo operem kuhalo za rizhu ( vrela voda + malo jar/charli i slichno.pustim 5 min.i polako operem spuzhvicom....)

edit:kolichina maslaca ovisi o kolichini trima...a ostatak ulja mi dodje kao bonus.

edit 2.
kuhalo drzhi na sobnoj temperaturi...a zhlichice za struganje u zamrzivachu..kao i nozh sa kojim chesh skidati sa zhlichica...tako ti se neche sve razljepiti-ako se odluchish sa varijantu struganja sa rice cookera..iako..osobno bih ti prije preporuchila da maslac napravish ( ukoliko imash trima i/ili lischa bar )..struganjem mozhesh oshtetiti kuhalo tj.onaj sloj..a kasnije tko zna shto iz sirovog aluminija ( ili od chega je vech ona unutrashnja posuda ) mozhe izlaziti u kuhanju ulja-tko zna kakve reakcije sa alkoholom itd..

+ i sa 100gr maslaca mozhesh naraviti brownies.najjednostavnija shema je kupiti gotovu smjesu od dr.oetker..u nju se treba dodati samo 3 jaja i 3 dclvode/mlijeka + 100gr. maslaca..u kutiji dobijesh i kalup za pechenje...i za 5min.posla imash kolachiche.
jedino shto bih preporuchila da dodash 2 vanili shechera + jednu zhlicu shechera + dodash josh mrtvljene chokolade u smjesu...cisto da bude ukusnije ( za one kojima je maslac neugodna okusa..meni nije..taman mi i odgovara ona lagana pikantnost koju daje )

edit 3 ( isuse kako hlapim )

inache..pred kraj kuhanja u rice cookeru...mozhesh ulje prebaciti u neku manju posudu ( kada ispari vishe od 90% alkohola )...pa lagano kuhati u vodi ( ili na pari )..dok ne ishlapi ostatak-uz dodavanje par kapi vode.
vishe ulja chesh pokupiti iz manje posude sa kojom je lakshe manevrirati..
ostatak iz male posude mozhesh pokupiti sa malo maslaca i zaliti mlijekom...i eto "napitka"
-to ovisi koju kolichinu ulja kuhash...za manje kolichine ja prebacim u manju posudu..za veche kolichine-shema 1. tj.ulje pokupim maslacem.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
imbra..znash kako je kada se pravi prvo ulje...zhao ti je svake kapi..+ ima ljudi koji ne pushe..
ali eto..i to je opcija..sada smo gardeneru dali na izbor svashta..od struganja, preko pushenja.. do mlijeka i maslaca + brownies.

+ ima josh jedna opcija koju sam zaboravila.
nalijesh malo alkohola i pokupish sa tim alkoholom ostatke..mozhe i neka rakija ili rum posluzhiti..a to mozhe onda u chaj/kavu..
ili varijanta sa glicerinskim uljem...pa u to ulje uvalish josh i dobar vrh ( suh i mrvljen )..pa u mrak na 60dana i eto varijante za elektronske cigarete..
 

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Hvala ljudi, posto je gotovo nemoguce to izvuc u sprice i na taj nacin konzervirat, najvjerovatnije cu napravit maslac ili cokoladu, pa u frizider, i to je manje vise to. Da imam izopropilnog jos, rastopio bi u njemu to, ponovno ispario i direkt u sprice to sto je ostalo, al kako nemam, nista :) Jer ovo je bas ulje za konzumaciju, i bolesno je kako je ljepljivo, tako da svo struganje i ostalo jednostavno nema smisla :D
 

littleGreen

Aktivan Član
01.02.2012
106
66
28
44
Najbolje je da tu posudu od kukera staviš u veču sa zavrijelom vodom i na tome prvo omekaniš ulje zatim staviš maslaca(ne čokolade). Ili kako ti je Imbra rekao, zagriješ to na vodi kako sam ti napisao i dok omekša steraš sve to u jedan kut posude i pokupiš u špricu.

Posudu od kukera ne grebsti sa žiletom ili nečim sličnim, još ćeš se otrovat sa teflonskim premazom.. Drugo da je posuda staklena ili porculanska..

I još nešto, drugi put kad radiš ulje, prebaci ga u manju posudu iz kukera dok još u njemu ima malo otapala i dok je još tekuće. Onda sve ispariš u maloj posudi, a u kukeru ne ostane gotovo ništa..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gardener and šaran

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Grijano i pokupljeno koliko se može. Za pranje one zaljepljene mase sto ostane u tankom sloju, idealan nacin je da se u posudu ulije decilitar ili 2 biljnog ulja, i spuzvom za pranje posuda trljat. Traje 10ak minuta, al ode sve, poslje deterdzent i super :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: littleGreen

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Jao ljudi...digli ciscenje i pranje na novu razinu :D How hard can it be? :p

Kad je mix oko 95% gotov treba nagnut cooker da sve ode u jedan kraj i tako ostavit da ishlapi. Lakse za pokupit ulje i lakse za ocistit (ne razlije se ulje po cijeloj povrsini, ima slika sad u mom dnevniku kak izgleda posuda, cista ko suza :D ).
Prvi put sam ocistio sa maslacem, pustio da on pukupi sve i evo opet sam pojeo i opet me prevaljalo.

Danas sam ocistio sa malo tog istog benzina. Dok je toplo samo nalit otapala i pobrisat i sve je cisto, jos malo spuzvicom i deterdjentom ili u suđ-mashinu.
...nikakve razlike od tave u kojoj je nesto przeno na ulju....kakav mrtvi zilet ili sa jos drugog biljnog ulja cistit? ne shvacam cemu to :D ...valjda svako ima svoj nacin
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N and NEURO BOY1

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Pozdrav ljudi, malo pre sam pravio ulje od 70gr vrhunskih vrhova, napunio sam oko 7ml ulja, ali mi je svuda poserpi i po kasikama itd ostalo ulja barem jos 5 ml nemam pojma kako to da pokupim!


2ezljqw.jpg
o9l7b7.jpg
ddouut.jpg
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
pisi kuci propalo...barem dobar dio
nista tvrdo ne valja. vjerovatno karbonizacija.

napravi kak sam ti reko, ocisti to sve i probaj ulje. stavi na cigaretu ako pusis.....ako te lupi onda i nije skroz propalo, ako ne lupa....onda sorry but yebiga
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CIKABAJA75

NEURO BOY1

Aktivan Član
07.07.2014
76
65
0
73
Vragaje to malo pre karbonizirano je i izgubilo je većinu ljekovitih svojstava. To ti je kao da bez k**** ideš u svadbu što prije nisi sve pripremio od posuda do termostata.
što se nisi učio na običnom suncokretovom ulju nego ti sjebeš 70grama extra cvjetova, treba te po goloj guzici kaišom naklepušati