Šutka

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Morao sam da otvorim temu za ovo što sledi...Putovanje na mentalnim talasima,pogledao sam Šutku minimum 20 puta i još uvek ne verujem da ovako nešto postoji.A postoji definitivno.

Ko nije gledao,neka sa udobno smesti i pogleda.Moja preporuka,za prvi put bez jointa,svaki naredni put sa.Sumnjam da će iko od vas ko nije gledao ovaj film ostati na jednom gledanju istog.Naravno da bih voleo i da vidim vaše komentare.

Dakle udobno se smestite i putujte na mentalnim talasima...

[video=youtube;4HKuSAg4NH8]http://www.youtube.com/watch?v=4HKuSAg4NH8[/video]

Kvrcne nešto u mozgu posle gledanja ovog filma,videćete.Sretno!!!
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.384
2.598
Gledao sam Šutke prije par godina....toliko sampiona na tako malom mjestu...nevjerovatno.Ćićko Beli pa onaj sto filozofira i pise knjigu....svakako pogledati tko nije,po receptu majstora novih tema Hookera.
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.251
10.204
358
Svojevremeno sam volontirala na jednom, tj, dva projekta. Prvi nije uspio jer smo, detektirajuci probleme, koji se znaju i vjecito se vrte u krug, potrosili lovu u roku keks. Drugi, koji su oni sami osmislili, i zapravo nisam sluzbeno volontirala, je uspjesan.
Da nema cigica, trebalo bi ih izmisliti. Toliko surove istine izrecene na tako recimo, arhetipski istinit nacin. Nekad nisam znala jel bi se smijala il plakala.

A Sutke su odlicne.
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
boze,koliko volim taj film.....najveci utisak su na mene ostavili cicko fazliju(cini mi se) koji se bori protiv vampira (sa cigaretom) i onaj sa pocetka,najsiromasniji,koji ima samo sliku svog najboljeg prijatelja,a cuva je u maloj kesi,koja stoji u vecoj,pa jos vecoj i sve tako....
kakva ekipa ludaka...mozda zato to mesto i funkcionise savrseno,zato sto susvi ludi tamo....
al' je sjajan,sjajan film...
top citat iz tog filma-
'za mene je konj sve...SVE...ja da imam 100 mercedesa,im'o bi i 10 konja...10 NAJMANJE,e...'
lol
 

weedgreen99

Banned
Banovan
24.09.2012
0
1
0
34
e prvi put gledam ovaj film extra je a ima tu fora i fazona za izvoz ima i dosta dobrih replika i znas sta u pravo si nemoze se ovaj film gledat jedan put nemoguce je to mora se gledati nekoliko puta a tek sa drustvo auuuu prava ventilacija mozgu i ciscenje misli.................................
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
...radim na humanitarna homos...što se zove homos....

[video=youtube;sIVNJ7nSUYw]http://www.youtube.com/watch?v=sIVNJ7nSUYw[/video]

 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Da napišem nešto više da probam da zainteresujem one koji nisu gledali ovaj film...

Najveće romsko naselje na Balkanu,možda i u Evropi.Naselje Šutka, ili kako se zvanično opština Šuto Orizari zove,osnovano je 1963,posle katastrofalnog zemljotresa u Skoplju.Status opštine dobilo je 1996. Ono je neka je vrsta metafore položaja Roma u Makedoniji.Naselje je neobična kombinacija krajnje bede,blatnjavih sokaka i limenih ili kartonskih koliba,asfaltiranih ulica i lepih i velikih kuća..Snimljen je i dokumentarni film pod nazivom "Knjiga rekorda Šutke"("Šampioni iz Šutke"). Skinuto sa vukajlija.com


Stanovnici Šutke, romske svetske prestonice, dele istu strast: žele da postanu šampioni. To je grad na Balkanu, verovatno najsiromašniji u celoj Evropi.


Ali u Šutki bogatstvo se ne određuje novcem. Ovde je bogat onaj koji zna kako da nađe sebi neku zanimaciju.
S obzirom na to da većina stanovnika Šutke živi od socijalne pomoći i da im se u komšiluku nalazi izbeglički kamp za one koji su napustili svoje domove na Kosovu, stanovnici Šutke bi lako mogli biti depresivni i bez vere u bolje sutra.

Ali, dok oskudevaju novcem, oni su duhoviti u izobilju. Naročito su optimistični u želji da postanu šampioni u nečemu.

I uz toliko šampiona u Šutki, postoji i prilika za svakoga. Bez obzira na siromaštvo, Romi iz Šutke pokušavaju da postignu rekord u pevanju pesama, borbi gusana, borbama pasa, lovu na vampire, nošenju najbolje garderobe, skupljanju turske muzike ili lovu na zle duhove...


[video=youtube;HhuhITef4P4]http://www.youtube.com/watch?v=HhuhITef4P4[/video]

...materijalizirati i dematerijalizirati...
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
Jasar je najveci car...
'sanjao je da ce u sledecem zivotu da se rodi kao drvo.i da se ne bi rodio u Shutki,posekao je svo drvece po komsiluku..'
hahaha
kakav car jbt...