150W HPS Dual Spectrum - random seed - domajato ^^

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

rastanaut

Aktivan Član
31.05.2014
165
203
43
Evo ga i prvi dnevnik, nadam se da ce biti uspjesan.. s curicom :)

Box dimenzija: sirina 55cm - duzina 40cm - visina 90cm

Vise os sastavljanju boxa rasvjeti, ventilaciji i ostalom na: postavljanje prvog boxa


Zemlja je "Florital" dobrog kvaliteta (nadam se)

Narucio sam i cekam PH metar i Ultrasonic mistmake i fogger (koje sam narucio za oko 10$) jer mi se neda peglati s peskirima i dizanjem - spustanjem vlage.

Uskoro uzmem i "plantela" gnojivo i napravim karbon filter na ispuh-u na paniranom dijelu cool tube.

Biljka je nikla prije jedno 10-15 dana..

Komentari i prijedlozi dobrodosli.







25at45e.jpg
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Sretan grow ;) ...samo da jos bude zenska

nemoj kvasit biljku dok ti je svijetlo upaljeno :) i probaj napraviti ili kupiti neki bolji reflektor...mislim da ti je OC vec to savjetovao.
...i nisam bas siguran kolko je pozeljno imat foliju na podu...ok sad al poslje kad lisce bude preslo rub tegle. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman

rastanaut

Aktivan Član
31.05.2014
165
203
43
Ok, hvala na odgovoru, malo sam pokvasio po listovima slucajno dok sam je prskao prije slikanja :)

Reflektor je za sad takav kakav je, posto imam cool tube improvizovan nisam siguran koji tip reflektora da napravim .. Neki "rebrasti" koji ce da visi iznad ili neki koji ce da nalijeze-da se naslanja na sam cooltube... Koji ce biti ovalnog (glatkog) oblika na povrsini koja ce da se naslanja a rebrast pri krajevima (krilima) ili?

Nisam siguran za ovu drugu opciju zbog hot spotova ali mislim da bi reflektovala vise svjetla.

Sto se tice folije kontam se... sto vise to bolje :) razmisljam i da oblozim saksiju i kablove i sve zivo u boxu da je sto manje upijanje svjetla od stranih predmeta.
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.922
358
Socotra Island
eelslap.com
Ja bih ti isto preporucio da sklonis foliju na dnu .
Negde sam procitao na forumu u vezi iste teme da u prirodi folija na dnu ne postoji a poenta je da u boksu simuliras sto prirodnije uslove ;)

Imas sasvim dovoljno svetla da sve bude kako treba .
Srecan grow zelim !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: finestBLkush

rastanaut

Aktivan Član
31.05.2014
165
203
43
E hvala ljudi, nadam se da cemo zajedno uspjeti izgurati ovaj prvi grow jer se sam nikad nebi upustio u ovo :)


Imam par pitanja, prvo je u vezi s zaljevanjem. Temperatura u boxu je uvjek oko 25 stepeni dok je vani i preko 30 ...

Vlaga je nekad 45% sto je jako rijetko, uglavnom je oko 55-60 mislim da rijetko prelaze 60%.

Cekam da stigne taj mist maker da ga gurnem u posudu ispod ventilatora da se rijesim peskira. Nadam se 80% vlagi i konstantnom bujanju.

Problem je sto se zemlja konstantno susi, svako vece spricam pumpicom i do sutra navece ponovo je sva suva i ispucala... Ubodem prstom i ne osjetim ni malo vlage u njoj.

Da li je ok da je zalivam svako vece, izgleda da to biljic prija?

Vec jedno 13-14 dana od kad je nikla, pod lampom je nekih 8-9 dana, nisam je stavio odma jer sam se plasio da je ne spalim.


Da li je vrijeme da je pocnem gnojiti plantelom ?

Biljka je poprilicno mala kad uporedim sa slikama drugih ljudi sa foruma ali napreduje svaki dan - svaki dan izrastu po nova 2 lista sto mi je fascinantno. Vjerujem da ce u narednih 10ak dana da nadoknadi. Imam osjecaj da je nekako svjetlije zelene boje kad uporedim opet sa drugim slikama mladih biljki s foruma.

Da li bi to moglo nesto da znaci ?

Mozda i tripam, mozda je od zute sijalice .. Pa mi se ucinilo od previse buljenja u nju, imam osjecaj sto vise gledam u nju da brze napreduje hahhaha :D

29pes95.jpg


29mq1yc.jpg
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Ma sta se mucis sa tom pumpicom i prskanjem :D zali to muski da procuri dole u tanjuric---litra, dve, tri...ovisi o tegli...pricekaj koju minutu da biljka popije kolko oce odozdola, ostalo prolij. I tak svakih par dana...ovisi kak ce se susit zemlja....to ces sam skuzit kad se zemlja osusi ili kad tegla postane lagana....mozes cak vidjet i kad ti se zemlja pocne lagano odvajat od ruba....onda zalijes opet muski. nakon par zaljevanja ces sam skuzit ritam i kad ces zaljevat....stom pumpicom nes nikad napumpat :D jbga....barem ja nebi

Prvih 3-4 tjedna nebi trebao gnojit posto biljka ima dovoljno hrane u zemlji (ako je zemlja ok)

Prestani zurit tolko :D 3x dnevno max i tada ce najbrze rast :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: rastanaut and CilI

rastanaut

Aktivan Član
31.05.2014
165
203
43
Hvala Stipe!

Veceras cu da salijem sve iz prskalice - momacki, a pripremicu novu kolicinu vode za sutra da odstoji i ukapacu odokativno 2-3 kapi limuna na 2l vode.
Uskoro posudim pumpu za akvarijum pa cu da cirkulisem vodu i pravilno pripremam pred svako zalijevanje.
Valjda stigne i ph metar ovih dana.

Trebao sam da posadim 2 biljke odma kad imam prostora al eto jbg nisam razmisljao. Nadam se da je 150w i dimenzije mog boxa dovoljno za 2 biljke za ubuduce.

Pocnem sa gnojenjem za otprilike 10ak dana, valjda do tad i izbuja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

JackDaniels

Aktivan Član
07.07.2013
251
717
93
EU
rastanaut je napisao(la):
...novu kolicinu vode za sutra da odstoji i ukapacu odokativno 2-3 kapi limuna na 2l vode.
Napravio upravo eksperiment sa 2l odstajale vode (20ak sati,iz vodovoda) i limunom da vidim rezultat.
Prije dodavanja limuna ph 7.6
3 kapi limuna ph 7,4-7.5
22 kapi limuna ph 6.5 :)
Limun je fino zrel,srednje veličine.
Tablica dostupnosti nutrijenata za fe( zeljezo) kaže dostupno od 4.0 do 6.5 pa ja mislim da previsok ph bloka zeljezo te za rezultat imaš fe nedostatak.
Sretan grow želim
 
  • Sviđa mi se
Reactions: rastanaut

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
34
Mozes probat sa plantellinim tekucim zeljezom, dostupno je skoro svugdje u nas
 

rastanaut

Aktivan Član
31.05.2014
165
203
43
Hvala za odgovore.

Nestalo mi je limuna pa sam vjerovatno sipno previse biljnog sirceta u odstojalu vodu. Dodao sam jos 1 litru vode i razblazio obe boce koje sam pripremio za zalivanje.

Cekam do vikenda da mi stigne ph metar pa cu poceti sa gnojivom po pola doze (pise polovina cepa) ja cu sa cetvrtinom da krenem.

Biljka ima dvadesetak i nesto dana, nadam se da je to ok vrijeme da pocnem sa gnojenjem.

Zbavio sam "green Garden" NPK 6-5-5 i 4-6-6 nadam se da je ok posto vidim da i nema dosta ljudi na forumu da ga koristi.
 

rastanaut

Aktivan Član
31.05.2014
165
203
43
Neke stvari su mi nejasne u vezi s gnojenjem..

Razmutio sam dozu na 1.5l flasu vode...Da li koristim obe vrste gnojiva (i za vegetaciju i za cvjetanje) u vegetaciji? Posto tako pise u prirucniku..

Posto zalivam biljku svako vece jer se zemlja jako brzo osusi... Da li zalivam sa tom nagnojenom vodom svako vece ili obicnom, a vodu sa gnojivom koristim npr 1 sedmicno ? .. to nigdje ne pise, pise koliko se koristi ali ne i kad.

Usput u vezi s ventilacijom.. Da li ventilator za upuh (u mom slucaju cooler) treba da radi konstantno 24h i kad je svjetlo ugaseno? Ako da, da li treba da su aktivni i ventove i za ispuh ?

Mozda zvuce kao glupa pitanja nekom iskusnom groweru ali meni je ovo stvarno nedoumica.
 

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
meni i kao pocetniku ovo je presmjesno, covjece citaj, svkao vece zaljevas? oba gnojiva? vidi kolika ti je saksija, nemas ti potrebe bar mjesec dana to gnojiti mozes krenuti tek za sedmicu dve sa gnojivom ZA ZELENE BILJKE koje imas i doaza fino pise, cep na litru ipol vode, gnojis jednom sedmicno, folijarno jednom u 2 sedmice, e kad biljku krenes redovono i pravilno zlajevati onda ces ksontati koliko ti gnojiva treba, jer litra vode na skasiju od 10l nije nista, samo zajebavas korjen i biljku, hrani je kako treba...
ako ti je uspuh upaljen 24/7 niza ti je vlaga, najbolje je ventilaciju paliti malo poslije paljenja svjetla da biljka pokupi CO2 koji je ispustila preko noci.. ali ko zna, moj ispuh je upaljen 18h ostalih 6h pali se svakih pola sata na par minuta... to je cisto moje expirentisanje koje nema efekta...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.