1st grow, Royal Haze i Northern Light, 300W LED, LST

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Dobar dan, dobri ljudi! :wave::wave:

Nakon poprilično dugog perioda, te praćenja svih vaših tema u kojima želite razjasniti sve nedoumice vezano za uzgoj nam ove drage biljke, odlučih se na svoj vlastiti podhvat, odnosno otvaranje svog prvog dnevnika.
Nadajući se da ću potpomognut vašim stručnim savjetima i dobrom voljom uspijeti odraditi ovaj grow do kraja! :)

Nego da pomalo krenemo sa upoznavanjem novonastale situacije:

SJEME: Royal Haze auto i Northern Light auto (RQS)

Box: 46x70x156 - (tekstilni ormar), (mylar folija naručena!)
Rasvjeta: 300W LED Viparspectra - (powerdraw: 136W (amazon))
Zemlja: Composana BlumenErde 10L + Perlit 1L
Potovi: 13L
Ventilacija: Vents TT100 - (naručen!)
Gnojivo: Biobizz Root Juice 250ml - (ostalo kako bude vrijeme odmicalo)


Znači ljepotice su relativno brzo proklijale, odprilike 2 dana. Zatim su odma prebačene u završne potove (18.3. u 16:00) od 13L, te ih od tada samo prskam vodom. Iznikle su do ovakvog stanja u kojem ih vi na slikama upravo vidite:
DSC_0063.JPG


- DSC_0064.JPG
Izgleda se royal malo više požurio za razliku od svog rođe northerna.. :)



Naime, u uputstvu od rasvjete piše da se za vrijeme vege faze (1-2 tjedna) lampa drzi 90-100cm. Nekako mi se to činilo pretjeranim. pa sam je sada spustio na 60cm. Temepratura je konstanta trenutno na nekih 25-26 celzijevih sada, a bila je 21-22 kada je lampa bila nekih 95cm udaljena. Ventilacija mi pristiže ovaj tjedan, pa se nadam da bi onda još mogli spustiti rasvjetu niže ako za to bude bilo potrebe.

Negdje sam pročitao da autofloweri vole pustit korjen, pa sam iz tog razloga uzeo odmah root stimulator, za kojeg se nadam da ćete mi vi pomoći odrediti kada ga je pametno uključiti u razvoj biljki, kao i za ostalu prihranu.. :)

Hidrometar je u fazi nabavke, PH metar nemam još, ali se trenutno vodim pravilom da ostavim vodu da odstoji malo te je onda koristim.

Isto tako me interesira koliko je još potrebno prskati biljku prije prvog pravog zaljevanja?

Više manje bi to bilo to ja mislim. Željno iščekujem vaše savjete, da ovo usmjerimo u nekom lijepom pravcu ka pobjedi! :)
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Hvala @Stipe, uredno odrađeno. :)

DAN 1.

Evo cure su nam izašle iz svoje ljuskice, pa možemo početi odbrojavati dane :)
Na Haze-u je ostala još zaglavljena ljuskica, ali se nadam da će uskoro otpasti.
Također, zalio sam ih za 1 litrom vode + 1ml root juice-a.
Režim svjetlosti će prvih 2 tjedna biti 24/0, a nakon toga sam mislio stavit na 20/4.


NL

nl.JPG nl2.JPG


Haze

haze.JPG
haze2.JPG

Do idućeg puta, živi mi bili! :wave:
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Sretno,lijepo to izgleda!! :thumb: :D.
I daj malo vise slika boxa da vidimo!!! :vozdra: :joint:
 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Light show po noći,još si sam pikneš neku disko kuglu!:lol::D Nek je sa srećom!:thumb:
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
5. DAN (Show must go on update) :D

Northern Light:
1.JPG 3.JPG



Royal Haze:
2.JPG


Eto ljepotica na Vutra.org raportu!

Jučer sam im dodao još svakoj po 2,5L zemlje, jer sam im pustio malo mjesta u potovima za naknadno nadodavanje.
Temperaturu održavam na 26-27 celzijevih iznad biljki, a 23-24 u boxu. Zasad mi se čini da im ništa ne smeta... :)
Prošlo je već 4 dana od zadnjeg zalijevanja, pa sam ih danas mislio svaku zaliti sa po 1,5L vode bez root juice-a. Da li da ih svako drugo zalijevanje hranim sa root juiceom ili baš svako?

Hvala na lijepim željama! Čujemo se narode! :wave:
 

Nothernlights

Banned
Banovan
25.01.2017
208
850
93
41
ja sam mojima davao root komplex od hesija svako zalivanje i nisu se bunile al ipak sacekaj da jos neko odgovori. kazi mi zasto ti pobogu taj box svetli kao NLO? jel to probija svetlo kroz box?
Ps puno srece u uzgoju
 

chuks

Aktivan Član
06.03.2017
32
273
53
brateee
ja zavrsavam sa Norhtern Lights od RQS imam mali dnevnik pa proviri!!

pratit cu tvoju turu!!!

Sretnoo!!
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
kazi mi zasto ti pobogu taj box svetli kao NLO? jel to probija svetlo kroz box?

To ti je tekstilni box za 30 kuna kojeg sam obljepio iznutra sa mylar folijom. Sluzi cist solidno svrsi, al da izgleda koda ima ekstraterestrijalnih sposobnosti to sigurno. Samo da mi ne odleti! :D:D I da, malo svjetlosti bjezi na nekim mjestima, ali na slici to izgleda nekako puno gore nego uzivo... :p

Hvala momci na lijepim željama! :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WEEDetix

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Dan 9.

Box je sredjen!

Eo jedan update zbog NL i njegovih uvijenih listova. Poceli su se malo uvijat jos prije 4 dana prije nego sto sam ih zalio, no mislio sam da ce nadoc pa vas nisam pito nista vezano za to. Evo upravo su sad slikane i mozete vidjet kakvo je sad stanje. Ne znam u cem je problem :confused: vlaga je 50% (varira nekad za stupanj vise manje), a temperatura je 24-25 stupnjeva. Nisam zalijevo od zadnji put, jos je vlazna zemlja.
Sta mislite? Da li je moguce da se nastavilo uvijat zbog zaljevanja, odnosno previse vode?

nl11.JPG nl22.JPG

Dok royal napreduje bez ikakvih problema!

rh11.JPG

rh22.JPG
I hvala jos jednom na lijepim zeljama! :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok and Mo1

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
sretan grow,zanimljiv set ,vruce joj je izrotiraj potove,obavezno stavi vent da puse po vrhovima da tera tu toplotu izgleda da ta strana boxa ti se vise greje ili ide topao zrak vise na tu stranu to ces resiti tim ventom.:popcorn:::spliff:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Veseljak

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
14. DAN

Up to date!

Uistinu je @bigeskalibur na toj strani bilo toplije! Hvala ti! :respect: Odmah sam ih izrotirao i roknio vent da lupa po vrhovima! Zatim mi se temperatura vratila u konstantu od 24-25 Celzijeva.. Vlagu drzim na 45%. Jucer sam ihi zalio sa malo vise od 1L vode+1ml root juice-a... I ovako one izgledaju:

Northern Light: gura on, ali se vidi traga na njemu.. :( Jel to zabrinjavajuce?
DSC_0106.JPG DSC_0107.JPG

Royal Haze: njemu nista ne fali kak mi se cini... :banana123:

DSC_0104.JPG DSC_0105.JPG

Hvala na svim dosadašnjim savjetima! :vutra:
Živli! :let:
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
@hazeri LED mi je udaljen 35cm od vrhova. Mislis na povrsinu zemlje jel? :D One su u finalnim potovima od 13L vec sada.. :p Sta bi to znacilo da pojacam malo zaljevanje vec sada? :)