2014. outdoor - cbd skunk haze,diesel auto,tutankhamon,domacice

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

revolution

Aktivan Član
02.01.2013
201
867
93
Ovo mi je prvi dnevnik na forumu.Prosle godine sam growao i sve je bilo okej tako da mislim da cu uspijeti i ovaj dovrsiti. Sajt sam ocistio jos u 3mjesecu i velicine je 3m x 5m u sred sikare. Rupe su iskopane samo ih jos treba napuniti zemljom, to cu za dva-tri tjedna dok porastu. Zbog loseg vremena sad tek sad uspio zapoceti grow, malo kasno ali nema veze.

Sjemenke su stavljene klijati 6.6 i danas su stavljene u teglice 2l koje su napunjene Florabellom zemljom.

Sjemenke: 5 komada cbd skunkhaze fem.
1 komad rqs diesel automatic fem.
1 komad pyramid tutankhamon fem.
3 komada unknown domacice regular sjeme

Grow je iskljucivo u medicinske svrhe - tj ulje. A ostavit cemo i koji vrh za pusenje.

Plan mi je da ih presadim u iskopane rupe ispunjene plantela balkoniom za kojih 2-3tjedna dok porastu. Nahraniti ih par puta sa plantellom List i u cvjetanju plantelom cvijet.

Prve slike idu za par dana, bit ce to slike sajta i izniklih malih biljcica.

Lijep pozdrav, Revolution

STAY TUNED :b_cyclops: :b_cyclops:
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Prije svega želim sretan grow,i ako dopuštaš dao bih ti mali savjet koji sigurno ide u prilog dobrom urodu i kvaliteti :)
Nemoj staviti čistu Balconiu,nego 1/3 zemlje sa sajta umješaj s njom.Na dno rupe ubaci 2 čaše od 1/2l jogurta dehidriranog konjskog gnojiva koje izgleda kao pelete. i pomiješaj sa zemljom...ali u dnu rupe!!! Dubina od cca 0,5-0,6mt je super.
Još jednom želim svu sreću!!! CBDSH ima da rodi ko blesav :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: revolution

revolution

Aktivan Član
02.01.2013
201
867
93
Hvala svima.

@micurin ako uspijem pronaci konjsko dehidrirano gnojivo uzet cu ga i napraviti kako si rekao.Zanima me onda koja je procedura jel gnojim isto sa list i cvijet ili konjsko dehidrirano zamjenjuje neka od ta dva gnojiva Uostalom da ti nisi growao cbd sh nebi ga ni uzeo. Zemlju cu pomjesati onda sa ovom sa sajta i dodati stiropora drobljenog.

Danas sam umjesto u terramagmu morao saditi u florabellu koja je upitnog kvaliteta..nadam se da nece nastetiti nista biljcicama...jooj kad i ja zivim u pm
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Ajmo ovako... Tamo gdje si kupovao Balconiu vjerovatno imaju i to dehidrirano konjsko gnojivo.Ako nemaju,možda imaju ono stajsko u debelim zelenim vrećama od 6-7 kg?!? Uglavnom bilo koje stajsko gnojivo,ako ti je dostupno je sasvim ok. Najbolja iskustva imam sa kozijim i ovčijim koji najčešće mješaju sa kravljim. To mislim na ono, što se prodaje na vreće za povrtnjake... Plantele list i cvijet zaboravi... ne kažem da nisu dobre,ali ovaj moj recept je puno efikasniji i bolji. Kupi dušik u malim bijelim granulama.Pakiranje je mislim 1,5kg ili sl. i trajat će ti par godina. Pročitaj onaj moj post u priprema zemlje za outoor,da sad ne tražim... Uglavnom kada je biljka dosegla 30-40 cm onda ide ovaj dušik u granulama...30-40 cm u krug oko biljke saspi jednu dobru šaku. ne direktno uz stabljiku,nego 10-15 cm od stabljike i dobro zalij da se granule otope! Bilo bi poželjno posipati po mokroj zemlji da dušik dolazi postepeno do korjena. Outdoor je posebna priča u odnosu na indoor i tu važe neka druga pravila.Stiropor je potpuno nepotrebna stvar!!!! Ja ga sve manje koristim i u indooru ;) Više valja jednom u 7 dana okopati oko biljke nego stiropor ili perlit. U outdooru je najvažnije da biljka ide s korjenom u dubinu.Na taj način ćeš imati čvrstu i debelu stabljiku,a to je garancija kvalitetnog lista,a samim tim i cvjeta.Da ne kažem da ćeš imati manje muke sa zaljevanjem jer biljka sama crpi vlagu iz dubine.. Konopljin korijen zna otići preko 1 metar u dubinu!!!! Za detalje šta god budeš trebao ili ne znaš što bi imaš moj pm na raspolaganju. Kad krene sa cvjetanjem,onda jedna boca kombinacije fosfora i kalija ne bi bila loša. Tebi bi tu 2 L hesi fosfor + bilo i više nego dovoljno.



jedna dobra lopata stajskog gnoja po rupi je taman
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.824
2.698
Weed California USA
Happy grow :)

Samo da kazem da sam ja sa svojim WW koristim konjsko dehidrirano u briketima(mijesano sa zemljom) + plantella list i sve je ok. ... ako se kojim slucajem odlucis na plantellu mozes slobodno gnojit iako si stavio brikete.
 

revolution

Aktivan Član
02.01.2013
201
867
93
Danas sam posjetio sajt i nijedna biljcica nije nikula od jucer. Samo se nadam da sjemenke nisu predugo stajale jer su se vec pocele odvajati od ljupke.

Slika je nešto losijeg kvaliteta, zbog sunca te zbog žurbe. Sajt nisam uspio uslikati cjeli jer je to doslovno ociscena rupa u gustom grmlju i siblju.Takodjer kako nisam obilazio od 3.mj narasle su neke travke na podu ali to cu ocistit. Inace sve je bilo ovakvo granje kao okolo plejsa.


image hosting free
 

revolution

Aktivan Član
02.01.2013
201
867
93
Danas sam obisao biljcice i izasle su sve brendirane, jedino dvije domaje nisu izasle tako da je steta minimalna. Znaci ostaje mi 8 biljcica. Nekako sam ih uspio pomjesati sve tako da sad neznam koja je koja,ali cu sa vremenom valjda uspjeti zakljuciti.

Primjetio sam par skakavaca malih oko teglica te koji izgrizen list pa sam nekako improvizirao sa zicom i podigao ih na visinu od pola metra u zrak. Valjda nece skakavci moci skociti gore hehe. Za par dana se vracam nazad na sajt i ponest cu nesto da se rjesim tih skakavaca.

Evo nekoliko slika da prikazem kakvo je trenutno stanje: