2014 Outdoor Grow Unknown seeds

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Senseii

Aktivan Član
13.03.2014
111
209
43
Ja se ispričavam pošto sam novi, ali kako se kaže "znanje ne opravdava.."
Zato bi molio da napišeš sta mi to nevalja, kako bih to ispravio hehe :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
trebao si semenke proklijati u casi od 0.5 i nakon dve~tri sedmice prebaciti napolje, hladna je jos zemlja i hladna su jutra, moguce da je proklijala semenka stala al ne diraj nista, mozda se probude... i sadi novu turu kako se radi za nekih dve~tri sedmice, cemu zurba, nece ti brze sazriti ako ih ranije zasadis. posto si novi nije na odmet procitati par osnovnih tema, npr. https://vutra.org/topic/747-klijanje-rast-u-casi-presadjivanje/ ili https://vutra.org/topic/74-mali-prirucnik-za-outdoor-uzgoj/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Senseii

Senseii

Aktivan Član
13.03.2014
111
209
43
Nisam ih nista dirao, samo zalio :)
Ja sam mislio da ih ne stresiram bezveze kod presađivanja ako mogu odma u zemlju.. Nova tura ce da bude u svakom slučaju prvo u neke manje pitare pa onda presađivanje. Ici cu pogledat za par dana na sajt, mozda ce da bude nesta :D Teme sam procitao naravno prije nego sta sam krenuo :)
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Biljke pre presađivanja na sajt držiš dve-tri nedelje u boksu da bi očvrsnule i malo dobile na lisnoj masi pre presađivanja napolje i da bi se koren lepo razvio u saksiji,onda nakon presađivanja automatski imaš manje brige oko njih.
A nećeš je stresirati ako lepo presadiš bez oštećivanja korena i same biljke :)
 

Senseii

Aktivan Član
13.03.2014
111
209
43
Nemaju svi mogućnost boxa ;)
Da ali sam bio nestrpljiv i htio vidjeti otprilike pa sam sad pametniji malo vise haha
 

Mudri Mudrac

Aktivan Član
19.03.2014
106
103
43
Ma izbice to samo bez brige,zamisli kad su moje 2 izbile a ja ih posadio direkt u zemlju (ne proklijale) negde krajem feb. i tek se pre 3-4 dana setio za njih one zive zdrave 5-6 cm obe. :icon_wink:
 

BIABurazeru

Aktivan Član
22.02.2014
55
9
0
meni to nekako nije sigurno uvek se bojim da nece isklijati ...najsigurnije lepo 10-15 cm u plasticnoj casi i lepo se presadi.
 

Samuraj u čizmama

Aktivan Član
03.10.2012
302
467
63
Ranije sam sadio vani,nekada bi sjemenku puko direkt u zemlju,, međutom kako sadim sada kad je sjeme brend a i puno skuplje radije to radim doma ćisto da biljka malo ojaća i da izbjegnem ove hladne noći!!!Znaći radim sljedeće:kad mi isklijaju piknem ih u manje teglice i nakon 15 dana idu van na ranije pripremito mjesto.!Krajem 4mjeseca idem sa automaticima a biti će tu i autdoor sorte a da nebi sve ostal na rjećima potrudit ću se oko dnevnika.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: amrildooo

Senseii

Aktivan Član
13.03.2014
111
209
43
Molim moderatore da obrisu dnevnik..
Bio sam danas na sajtu i nesto je odgrizlo sve biljke, ostalo samo malo stapke viriti van :(
Imam u planu otvorit novi dnevnik za 2-3 tjedna sa novim biljkama :)
Pozdrav svima!