2x Wembley 250w hps 1. grow ikad

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.11.2013
42
45
0
To je to malo smece samo su jos prozirne i male :D


sta mi onda najpametnije?
probat sa krumpirom ako ima larvi a ostale musice sa ekstraktom duhana ili raidom :D
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
tamo ti je opisano kako ih se rijesiti nekim ajmo reci prirodnim putem, probaj tako vjerujem da sljaka,,ako ne onda otrovom..a raid zaboravi nisi dobro opisao pa sam njega preporucio poz
 
21.11.2013
42
45
0
Evo stavio sam u svaku teglu koju krišku krumpira
u jednoj su mušice a u drugu radi prevencije
a sutra cu spravit i otopinu od duhana da našpricam

ako ima tko neku drugu ideju nek slobodno kaze svaka je pomoc dobrodošla :)
 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Meni su odlazile sa neem uljem i prahom,ali su mi bile još neke štetočine u kombinaciji!!!

Ulje sam šprico po "krošnji",a prah sam stavljo u vodu za zaljevanje!!

...posudicu za vlagu sam točio sa pivom da letači pokrepavaju!!

Sretno! :rasta1:
 
21.11.2013
42
45
0
ma samo me te musice jebu -.-

e sad,taj ekstrakt duhana smijem li spricat/polit po zemlji? mislim nece stetit biljci?

eventualno sam mislio pijesak preko pa i ako ima sta u nutra da se sve poguši :D

a kakav si ti to prah koristio? jer mi nije da mi odu nego da ih nema više :D
 
21.11.2013
42
45
0
sve sam nasao sve mi je sad jasnije

pospricao sam biljku sa ekstraktom duhana i zalio po zemlji
no našao sam i neke druge metode na prirodnoj bazi tipa crveni i bijeli luk kao jako dobar i djelotvoran za nametike
pa cemo sutra vidjet ako ce sta skakat i letat okolo :D

hvala vam na pomoci

do iduceg update-a :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lauba
21.11.2013
42
45
0
evo mene nazad :)

da pocnem od tamanjenja musica koje su me mucile

Riješio sam problem...
našao sam baš ovdje samo o pljesnivim mušicama https://vutra.org/topic/6518-fungus-gnats-pljesnive-mu%C5%A1ice/
i ima 5 koraka tamanjenja ja sam upotrijebio 3 koraka i uspio sam :)

dakle stavio sam krumpir al se nista nije pohvatalo od larvi 1. korak
prestao sam zaljevat odozgora po zemlji i pustio da se posuši skroz da nema truleži u kojoj se legu jaja 2. korak
i 3. korak zatvaranje diticaja zraka s gornje strane pijeskom i hranjenje(zaljevanje s donje strane)

piše još da se u visini zemlje stavi piva ili neka samoljepljiva traka al meni je i ovo bilo dovoljno :)

e sad dolaze na red moje djevojke :)

danas im je 24. dan vegetacije
bio sam odsutan cijeli vikend i kad sam došao kuci imao sam sta za vidjet i to veoma ugodno iznenađenje :)

djevojke su visoke obje oko 25 cm
cak i ona djevojka koja je stagnirala radi moje nepažnje i gluposti i bila upola manje od ove koju nisam dirao danas je jednake visine ko i ova druga i cini mi se monogo zdravija a imala je i nametnika
znaci em sam ju ja zajebao em su joj se musice u zemlju ukopale danas je velika zdrava djevojka :)

evo i par slika

biljka 1
http://www.zaslike.com/viewer.php?file=y2ulks9szvalzafiqpm.jpg

biljka 2 ona koju sam zeznuo :p
http://www.zaslike.com/viewer.php?file=x974nkoobio4u45q2w0u.jpg

i njih dvije jedna kraj druge (desna je mala zajebana )
http://www.zaslike.com/viewer.php?file=iycy6qvbucbq24snexmv.jpg

jos ih budem drzao u vegetaciji do 15.6. i prebacujem na 12/12 mislim da ce to biti ok
vec su i sad ogromni listovi i sve mi se cini kao da im je mali box :D

u hajpu sam maksimalno kad ih vidim i kad osjetim miris u sobi :D
pomislim sutra ce a nije ni blizu ehehehe
 
21.11.2013
42
45
0
Kako iz dana u dan citam o nametnicima i kako uništavaju lišće odlučio sam ih izvadit i malo bolje pregledat listove i ispod njih

i na jednoj biljci nađem 2 lista s nekim flekama koda je isisan iz nutra
iste sam i odstranio pažljivo da ne dodiruje druge lostove
ovi listovi su i ovako donji bili i nije baš svijetla dolazilo na njih tako da nisu ni mogli biti spaljeni a opet tako izgleda

evo i slika


ispričavam se na kvaliteti slike ali nisam nikako mogao podesit svijetlo a i mobitelom slikam ...slikao sam i sa blicem i bez ovo je jos i dobro ispalo :p
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
normalno je da najdonje fan lišće odumire pomalo, baš zbog slabe cirkulacije zraka i slabog prodora svjetlosti. Biljke mi izgledaju zdravo, samo opušteno

nego nisam siguran za ovaj pijesak pri vrhu, da nebi dobio kontra efekt. Biljke vole "disati" i preko korjena- pijesak u velikoj mjeri sprečava dotok zraka ...Neznam, nisam nikad koristio, možda se netko iskusniji javi ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp and vetar
21.11.2013
42
45
0
A pijesak je bio da zatvorim dotok zraka u slucaju da je bilo larvi
to je bio jedan od koraka da potamanim larve i te pljesnive mušice
al nigdje ne pise dal se taj pijesak kasnije moze maknut i treba li se micat
to me muci al sam ga pustio i zeljevam u pjat :)
 
21.11.2013
42
45
0
ma vidim i sam da mogu svasta izdrzat
ovoh dana vrucine vani vruce masu i u nutra digne se temp i do 34 a neznam ni vlaga kolika je
a gledam ih rastu svaki dan sve vece i vece a na danasnji dan su 30+cm u vegi da mi je znat kolika ce do nedjelje biti :p
 
21.11.2013
42
45
0
yo yo
imam pitanje
30 dana mi na vegetaciji i donji listovi su malo poceli zutit sto znaci da bi trebalo zagnoit malo
e sad
posto sam ja danas prebacio na 12/12... dali je dovoljno zaliti sa gnoivom za cvijetanje ili za vegu pa onda iduce zazalijevanje sa ovim za cvijetanje ?

potpuni izvjestaj i slike veceras :)
 
21.11.2013
42
45
0
Kako sam sad izgorio -.-
htjedoh post iznad editirat i dodat new Update da ne pisem post za postom i nestane mi sve jer kao nemam pravo tu temu editirat :D
tnx sad moram ponovo :p

Eh biljoze
30 dana na vegi bile
danas im je prvi dan zavrsen na cvijetanje znaci 12/12
neki su listovi poceli zutit tj 1 samo, veliki jedan znaci da treba gnojenje
al me zanima...
Gnoit sad za list ili odmah sa cvijetom pocet ?
Treba li neku mineralnu prolit ili ih zalit sa hidrogenom i vodom da dodu do zraka dole :)

temperature su bile ogromne do 35-37 su se znale dic i gorio sam
pa sam kupio novi vent VK100Q i temp se smanjila drasticno
sad je oko 24-27 noc/dan
pripremio sam se i za cvijetanje pa sam i filter nabavio


bilja 1 ona zdrava


bilja 2 i njih dvije skupa
 
21.11.2013
42
45
0
nisam uopce gnoio
imaju dobru zemlju a i kante su 11 litara pa su mi rekli da je nepotrebno prvi mj, al nakon 30 dana ocito je doslo vrijeme kad je potrebno pa cu je zagnoit iduce zalijevanje pa cu prec na cvijet...

i jos jedno pitanje...
posto je jedna zemlja jedne biljke prekrivena pijeskom pa je zaljevam dolje u pjat ... kad budem gnoio dali jednako prima hranu kao da je gore zaljevam ili da micem taj pijesak odozgora i pocnem gore s hranjenjem?