3x Big Bang & 3x Blue Automazar 600w by SMRAD

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
Auu, al cu kupovati na leto (posle ovog aktuelnog grow-a) ovaj hansov LEDove :D
Nadam se da ce jos neke izmene napraviti, kao sto je napravio pocetkom ove godine i podigao efikasnost istih..


Tebi svaka cast za ovo, izgleda vrh. :thumb: Poceo da citam temu i mislio sam na pocetku da ces raditi supertoping , a ti ih pustio da rastu same :)
Al definitivno je ova tema ta koja je prelomila u meni da od sada radim Auto-grow .. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
360gr suhog...neznam kako sam zadnji put dobio manje :)

Čekam još 20tak dana curing pa ću probat...

S obzirom na veliku udaljenost leda i cinjenice da su auto u pitanju kolicina je super...hans ima veliki potencijal samo treba sadit fotoperiodne i vegetirat ih duze i naravno blize spustit panele:)


20160403_163025 (Large).jpg
 
Poslednja izmena:

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Nije mi vrag dao mira...od 16h probao sve 3...radio sam pauze od 2 sata.

Royal creamatic - hmm...slabo,nisam osjetio nekakav poseban high...ali rekao bi uplifting sorta,podiže raspoloženje a body high iskreno nisam osjetio.
Big bang - zemljan okus,klorofil jako osjetljiv...i definitivno couch lock sorta...zabudalio na 1h,gotovo pa neznam ni kako mi je prošlo tih sat vremena...
Blue Automazar - moj favorit,okus izvrstan - citrusi/limun ali slatkast aftertaste,nije couch lock već vrlo opuštajuć feeling s velikim osmjehom na licu...onaj osjećaj da te ništa ne može bacit u bed,a body high itekako osjetljiv...noge djeluju teške dok se leži,ali kad se ustane shvatiš da si samo dobro napušen :)

THE END!
 
Poslednja izmena:
04.08.2015
52
130
33
49
pozdrav,
lijepo odradjeno nema sta.skupio si iskustvo i sa led svijetlima i uz tu opremu preshishat ces i 1/1 :) .
Mislim da imaju bolje ledice nego sto koristi bonsai kao philips rebel itd,ali da za tu lovu mozes dobiti nesto efikasnije od Hansa,tesko .( po meni mozes,ali o tome drugom prilikom :) )..
150W LED bi trebalo biti eqv. 250W HPS ako ne i vise,ali to zavisi od cipova ugradjenih u led grow svijetlo.jednostavno,led je monokromatsko svijetlo znaci pogadja odredjene valne duzine svijetla na kojima biljka ima najvecu iskoristivost tog svijetla osim bijelih ciji se spektar oznacava u K i e(i)mitiraju svijetlost razlicitih dijelova dana te se donekle ponasaju kao MH ili HPS ovisno o ? ?00K.
Znaci sto imate kvalitetniju led diodu dublja je penetracija svijetla u i kroz same listove,veci je i jaci PAR
hedovi su krupni,masivni i popunjeni (vrlo vazno IR i UV diode- Hans koristi bijele,ali po meni one nisu dobre kao IR i UV sa direktnim nm pikom )..
Nema veze sto su vezane serijski ,svaka led dioda ima svoj osigurac koji omogucava da i kad led dioda prestane da radi ostale rade .
Za DIY kvalitetan panel potrosit cete vise love nego da ga kupite npr.na e-bay,(ne kupujte ufo i te gluposti)jos ako niste elektricarski potkovani.3W kvalitetne led diode vas kostaju prilicno.
sry druze na spamu.do sljedeceg grow-a .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri