Auto Anesthesia i Quick One Led E-27

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
@Lesi Anesthesia je uništena prezaljevanjem, u startu.
Za zemlju kažu da je dobra i među preporučenim je.
Quick one je u Florabelli žutoj, stavio sam još jednu Quick one u zemlju u kakvoj je anesthesia.
Pa ću da vidim to sa zemljom. ("sumlja" se u sve :)))
Zaljevam sa litrom čiste vode anesthesiju na svakih 10 dana. (Pipam prstima i po vrhu i sa strane pri dnu sam posudu izbušio.)
Jednom sam joj samo dao malo gnjojiva.
runoff joj je 6,8 ph. Sljedeći put ću je pođubriti ali njoj šta god uradio svejedno je. Dizao svjetlo, spuštao, mjenjao spektar, evo i režim,pojačavao ventilaciju, smanjivao. Ph pratim, baždarim ph metar, često. onim praškovima.
Dok quick one zalijevam sa pola litre svakih 7 dana. i djubrim po pola doze. nema nikakvih problema.
Kroz sve pokušuje "popravke" Anesthesije je i ona prošla i njoj to ništa ne smeta. Jedino mislim da je mala, nije od početka na 12/12 već od prije neki dan. No nema veze.
Što se tiče pokrivenosti, ne vrijedi ni ovako ako na sredini imam jedva a sa strane gotovo ništa.
E sad tu je i pitanje dali ovaj lux metar mjeri ovo svijetlo, piše da mjeri bijele led cobove i bijeli led i naše sijalice su ili toplo bijele ili hladno bijele.
Ako to znači to.

Ali sve to skupa i zajedno mnogo zamara, odokativno promatranje je mislim i dalje zakon growanja.
Spustio sam panel pa ćemo vidjeti.

Muči mene sve. zabrijao sam na svjetlo, ljudi na forumu a i ti su živi dokaz da se pod ovakvim svjetlom da dobro odraditi.
Dobro prvi mačići se u vodu bacaju.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Lesi

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
Ane najvjerovatnije ima problema ispod zemlja, mozda ju je naceo root rot. neznam sta bi ti oko nje savjetovao osim da je izguras i popusis kakva god da je :rasta:.
Zemlja Zahradnicky supstartki ili kako vec neznam dal je preporucena a i taj Kristalon ima, Jednom sam koristio njihovu zemlju neznam sad tocno koju ali isto neki zahradnicky supstrat sa kristalonom i lose je bilo.Ali je vreca bila drukcija.

Kroz sve pokušuje "popravke" Anesthesije je i ona prošla i njoj to ništa ne smeta. Jedino mislim da je mala
Sve jasno! Sve si si odgovorio.. :sun2: i razmak nije jer quick one cviejta nist ne fali u FLorabelli i sa kojom si pazio sa vodom jer si se vec opekao na dvije biljke prije nje...
Drugu Quick one si presadio kaako ti je kolega vec rekao iz one casice u taj AGRO supstrat? Sad prati kako ide i radije manje nego vise vode..pa ako ces sa time i zemlju vidjet dali je ok.

Anestezija je moguce i genetski slaba ,jos netko je imao problema sa Pyramid autosima pa i ja. pretprosli grow jedna Ane mi pohermila na pocetku cvata odmah u 2. tjednu dok je jedna iz proslog growa rastla totalno drukcije (dvije sam imao u 6L zemlje i Auto super Hash u 15l airpotu ) od druge ono reko bih druge sorte.I ta mi je cvijetala 130 dana!!!! eeeej za neku 90% indica genetiku black domina i te fore fantasticno :fuck: .Sva blijeda bila mislio light burn(panel na 50-60cm!!!) Od pocetka totalno za qrac rasla naspram drugih :p

Vozi misko! Bit ce tu QUICK i THICK dima :thumb:.... ako nista makar zapalio pot od Ane kvragu i snjom! :))
 
  • Sviđa mi se
Reactions: likfrik

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
od Ane sam odustao, ja stvarno neznam šta bi joj radio.
nek ona raste kako hoće, baciti se neće već ćemo je ::roor::

Nisam još presadio Quick one, pripremio sam posudu, stavio zemlju isto tu AGRO..... (nemam druge)
Pomiješao perlita, posuda je izbušena ko i sve ostale sitnim rupama svud pa je to neki Diy airpot.
(Tako sam sve.sa dodatnom većom rupom pri dnu za provjeru vlažnosti..prstenjačenje :crazyd:))
Pred paljenje svijetla ću je presaditi, ne diram box po noći.
Ali to je ona qiuck one koju sam isto udavio i koja se sad počela oporavljati. Neznam oće biti šta od nje stara je koliko i ana skoro :fuck:
Zemlja je među preporučenim eno je u temi "Zemlja" u prvom postu ali ne nalazim baš po forumu da ljudi rade sa njom.
Imam sad jednu quick one u florabelli i dvije u toj češkoj pa ću vidjeti jeli do zemlje.
Quick one bi bio i veći da ga nisam dosad držao stalno na 50 i više cm.
 

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
Ooo Ana..
Ooo Ana..
Tugo mojih dana..... :bocni::
Znas onu izreku .... Vrijeme lijeci sve rane.. :rofl:
I mene su savjetovali da se ne sekiram previse i ne ludim oko nekih stvari... Imali si pravo jer stvarno sam u jednom trenutku izludio sam sebe sa kombiniranjem... Treba uzivati i u dobrim i u losim trenutcima ... Njegujemo ziva bica ..ni sa psom neznas napocetku kad oce jesti ili oce van pisat ili ima proljev.. pa ga vodis van 6,7 puta na dan jer mislis da mora obavit,a on samo gladan.. Kad udes u dir sa njegovim pozama i ponasanjem vise ga neces vodit van bezveze da smetlari vec ces mu dat saku klope,on ce pojest..podrignut..leci i ti si miran...
Tako i sa biljkama... sto vise crnog pod noktima to ces ih bolje citat i neces im dati jesti a one moraju kenjat..

Sretno i opusteno dalje ne daj se.. daj im paznje i maznje koliko mozes i one ce to prepoznati i nagraditi te ;):let:
 

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
Pozdrav.
Jopeta problem.
Panel je na 35 cm
Temperatura se malo digla od kako sam spustio panel, pa je sad 26/27c dan, noć 20+ c
Vlaga: 30 %
Quick one (43 dana) se objesila danas, juče bila normalna sve u redu.
Zalivena prije 3 dana sa po litre vode, pola doze biobizz grow i blooma
Zaljevam je svakih 8 dana sa po litre.
Zemlja je vlažna nije popila.
Zamjenio sam joj stranu sa Anom, neznam šta drugo da uradim.
IMG_20190206_231358.jpg IMG_20190206_231631.jpg IMG_20190206_231811.jpg

Anesthesia (64 dan)
Standardno nikakva, lišće žuti i na dodir odpada, svaki dan nekoliko uklonim.
IMG_20190206_231404.jpg IMG_20190206_231618.jpg IMG_20190206_231624.jpg

Quick one (udavljena sa početka)
presađena neki dan, ljepo se primila.
Danas joj je 50 dana i ljepo napreduje za svoju dob. :thumb:
(neko se hvali u dnevniku, da ima najdužeg automata na forumu, mislim da sam ih sve zajebo)

IMG_20190206_231613.jpg

Zajedno
IMG_20190206_231703.jpg
 

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
Usto ja sad, poranio nema ni podne još,,,pa reko da vidim biljku.
Ona i dalje obješena, jest da joj je mrak sad ali ovo je baš bolesno vješanje :objesen:
Da vidimo što bi joj moglo biti.
-Svijetlo? Spustio sam ga prije 8 dana na 35cm onda bi i druge pokazale neko negodovanje. Nije to.
-Temperatura,vlaga? 27/28 dan 20/21 noć. Vlaga 30% to je odlično ona je u cvjetanju. Nije to.
-Zalijevanje? Zemlja je osjetno vlažna i po terminu ne treba još, zalijevam je svakih 7-8 dana sa pola litre. Nije to.
_PH? namještam osim kad đubrim, kažu ljudi da ne treba tada.? Nije to
-Đubrenje? Đubrim zadnja tri puta sa po pola doze biogrow i bloom od biobizza. Zadnji put je bilo znači gnjojenje i nakon par dana se ona objesila.
Taman kad je đubrivo počelo da "radi" Moguće da je nešto do gnjojenja pa ću je danas flušati.
Prvo izmjeriti runoff.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
zalijevam je svakih 7-8 dana sa pola litre
U kolikom je potu druze kad ti nju zaqlivas sa 0,5,ona je druze zedna i gladna.Aj izmeri bas taj runof pa javi,mozes je flusati ali cemu ako se nevidi po njoj da si je sprzio jeste ona gladna to stoji a i zedna.Ako resis da je isflusas zadnjih par litara nariktaj ph na 6,5 makar.Jos imas airpotove kako vidim homemade,ne moguce da joj je dovoljno 0,5 vode aj ti to druze lepo zali da procuri 1dl i da vidis kako ce se povrati.
 

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Isto mislim da je neki problem sa zemljom. Imao sam sličnu situaciju sa Tera Magma zemljom, koja je inače ok zemlja, stavio u nju i biljka rasla 2 dana i onda stala, tj zablokirala. Svi ostali parametri dobri, zapravo odlični.

Kupio drugu zemlju (Guanokalog Complete mix) i prebacio tu polumrtvu (10 dana je stagnirala, tj stajala) i proklijao novu sjemenku, ova polumrtva se oporavila u roku par dana, i nastavila do cca 35 dana kad je iz nekog razloga pohermila. Druga proklijana je sad trenutno za 20 dana od berbe, tako da, probaj napravit nesto sa zemljom, ako ne ovaj put, onda za ubuduce tj u nekim sljedecim uzgojima.

Tera Magma je ok zemlja, znači nije ono zadnje sranje, plus sto mi je frend u njoj napravio WW koji je bio jeben i zato smo uzeli tu zemlju za moj grow, ali na kraju banana.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: likfrik and jopezg

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
@bigeskalibur Evo sad sam je zalio, runoff je 6.2
Stavio sam 1ml grow i 2 ml blooma. na jednu litru i sa njom zalio.
ph sam stavio na 6.4 vodu umlačim, da nije ledena iz cijevi.
Testirao sam ph metar, držim u bočici onoj za davanje urina, soluciju 4.0 još uvjek pokazuje točno.
Inače posuda je od 10 l i zemlja je florabella žuta,
Ti radis nesto jako krivo kad ti biljke nakon toliko vremena sve skupa izgledaju ovako lose.
Jasno da radim ali šta?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: AnnaNirvana

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Inače posuda je od 10 l i zemlja je florabella žuta,
florabela je dobra ja citav zivot sa njom radim,ph kazes dobar,a ova sto se obesila u tom narandjastom potom jel tu florabela jel vidim tamo u prvom postu si naveo neku agro zemlju da koristis,ja ti o toj biozi pricam definitifno je gladna i zedna,a ona druga sto ti pozutela njoj neces moci nista puno popraviti jer nema zdravog lista u kojoj ti je ona zemlji.
 

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
Jeste u narandžastom potu je florabella žuta i ta obješena biljka (quick one), a ostale sve su u toj agro,,nekoj..
ta požutjela (anesthesia) je od kako sam je davio vodom a i prije od samog početka, bila sva tako svijetla, žuta.
nju sam i đubrio i neđubrio, radio svašta nešto,i sad tako stoji nebi li bacila koji trihom prije nego cijela uvene.
Zalivena je juče sa litrom vode i biogrow i bloom.
Edit: zaboravih opet da napomenem, u svim posudama sa zemljom je zamješan i perlit, posude su sve izbušene okolo naokolo diy airpotovi.
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Jeste u narandžastom potu je florabella žuta, ta obješena
Kad se posusi zemlja lepo je narani sa fuul dozom i povecaj vodu dok ne procuri a zali fino sve do ivice pota da se koren siri ka bokovima pa da vidimo,meni deluje zedno i gladno jer ipak 0,5l vode na 10l potu premalo u svakom slucaju.
 

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
Pa zalio sam je sad, rekli ste da zalijem,,,,, sa litrom znači duplo vode i nahranio full dozom.
Voda je procurila, i izmjerio sam ph iz podloška runoff jel. (6.2)
Vidjećemo večeras kad se upali svijetlo nakon par sati jeli se šta popravlja.
Ako ne bude, stvarno odustajem, nisam "od ruke" kako kod mene kažu babe na selu,
za žene kojima nijedno cvijeće ne uspijeva niti šta u bašti :)
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
stvarno odustajem
par sati jeli se šta popravlja.
Ma kakvo odustajanje jarane to se ne priznaje ovde,polako samo,njoj sad treba par dana da usvoji prehranu jer ti kako vidim radis sa organik gnojivom ispravime ako gresim.Jer razlika izmedju organik i mineralnog gnojiva je u tom sto je mineralno NPK vec razgradjen i koren ga odmah usvaja a kod organik treba da se prvo rastvori u zemlji pa da ga koren usvoji.Samo polako i strpljivo,moras pratiti biozu i kad imas problem ranije pitaj ali sve je jednostavno potrudi se da das osnovne uslove a to je zemlja,voda,svetlo i mora ici svojim tokom.Uglavno grower napravi problem jer izda strpljenje pa zalijes ranije ili prehranis kad netreba i eto problema.Samo polako frend svremenom ces biti sve bolji videces na greskama se uci to znas i sam.;)
 

Planer80

Aktivan Član
25.01.2018
219
2.527
143
Slika od juče, Quick one , deluje mi da malo jači ventilator bi oduvao pola zemlje iz saksije. Hoću reči da mi po slici deluje da je suva kao barut. Ja u potu od 6l, G-O-M koja je slična sa QO (rastom i vremenom cvetanja) zalivam svaka 3 dana sa 2l vode a deluje da ću morati da povećam količinu. Znam da sa led-om slabije isparava ali 0,5l na 8 dana u potu od 10l...