AUTOFLOWER - Pravljenje fem. sjemena?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Pozdrav ekipa, evo imam dvije sjemenke autoflower blueberrya, i kako on ima relativno mal prinos, a sjemenke su skupe, želio bi odradit jedan grow za dobit nešto malo dima i nešto sjemenki, pa me zanima par stvari:

1. Planirao sam prskat jedan sporedni vrh, i uzet pelud s njega. Da li će to biti dovoljno za neku srednju količinu sjemenki po pitanju peluda?
2. Da li se tim peludom mogu oplodit cvjetovi te biljke iste, koji nisu prskani srebrom,il bi to izazvalo herm. gene u dobivenom sjemenu na taj način?
3. Da li konstantnom "proizvodnjom" fem sjemena oslabljuju naredne generacije?

4. Ovo mi je vjerovatno najvažnije,znači, čitao sam na stranom forumu da prskani dio biljke nikako nije za konzumaciju, da li bi se srebro moglo sprati water curingom i da cvijet postane siguran za konzumaciju?

Sve u svemu moj plan je dobit pelud sa jednog sporednog vrha ,i oplodit od druge biljke 2 sporedna vrha
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gardener
19.12.2012
6
2
0
53
Tesko ces kontrolirat oprasivanje te biljke na kojoj eventualno dobijes muski cvijet.
Trebat ces zrtvovat jednu cijelu biljku ili napravit klona. Topiraj i kloniraj pa tog klona probaj napravit hermija.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Yi_

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
podspeed je napisao(la):
rebat ces zrtvovat jednu cijelu biljku ili napravit klona. Topiraj i kloniraj pa tog klona probaj napravit hermija.

sjever je napisao(la):
Da li se može klonirat automatic ?
Autoflower klon nasljeđuje starost od majke i procvasti će u isto vrijeme kao ona i neće se baš razviti.

Edit: Naravno ako je samo u svrhu osjemenjivanja je ok i izvedivo.
 
19.12.2012
6
2
0
53
Pa u ovom slucaju kloniranje nije u svrhu dobijanja majke iliti neznam kakvog uroda, vec da se na njemu dobije muski cvijet koji ce bit dovoljno daleko od tih biljki koje zeli uzgojit do kraja i samo djelomicno oprasit.
Nisam ni ja to nikad radio ali ne vidim razloga zasto bi to bilo neizvedivo.
 

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Nije uopce problem da se cak i cijela biljka oprasi, jer ako oprasi sama sebe, hebiga,hermi ima sjemena al da se pusit sve osim tog prskanog cvijeta. Nadalje, da oprasi i cijelu drugu biljku sta, opet dobro,imam auto fem hrpu blueberrya,i mogu cim sjemenke sazriju lagano peglat novu turu koja nece bit za sjeme i to je to.

Druga stvar je s ne automaticima, pa kad moras cekat 6 mj za urod itd.

Kako god da ispalo bit ce dobro. Nadam se da ce ipak neko iskusnji odgovorit na ostala pitanja, hvala :)
 
19.12.2012
6
2
0
53
Koliko uopce treba vremena da se razvije muski cvijet nakon primjene tog srebra ako netko zna?
Ikad vec pitam, da pitam i ovo. Mislim da je bila tema o tome kako napravit hermafrodita s tim srebrom al ja ju ne mogu naci pa ako netko zna da mi posta link bio bih jako zahvalan :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ja se ne bih zezao kloniranjem automatika nikako, vise je razloga, ali ako ti je stalo da semena, uzmi jednu pa prskaj tim srebrom, posle oprasi i umesto te dve u sledeci grov ides sa 22 ;) i jos ti ostane. ukoliko je biljka nakon prskanja za konzumaciju, a to proveri, ostaju ti te dve i za duvku i obezbedjen si semenom za "par" narednih uzgajanja, cemu komplikovati, ne znam
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Glavni problem je konzumacija te biljke. Cak razmišljam da li da oprasim cijelu "sestru" od te što mislim prisilno izvuc muške cvijetove, pa da se ima sjemena oho ho. Da odma razjasnim ne planiram ništa ogromno radit što se tiče growa, već da imam za naredne growove,plus sto je blueberrya auto sam po sebi jako malog prinosa, i ako bi ih na 5 bilo nekih 150g vrh!

Sve u svemu bit će sjemena. Ima li se gdje uzet mala bočica koloidnog srebra? Ne one od litra
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
pa naravno, ne znam sto se toliko razmisljas, oprasi jednu i obezbedi se, ko govori o necem ogromnom, sa automaticima bi se tu namucio :)
ja sam mog nedavno skinutog jet-a oprasio, imao je max. 15~20 cm visine, al 30ak menki izaslo i ja sretan i spreman da probam autos u outdooru ove sezone ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Mislim da se nećeš razočarati, od stranih outdoora s autosima u pravim uvjetima daju puno više nego obroke,naravno. U globalu bude li novca mislim da ću se osigurat što se tiče sjemenki, uzevši 2 auto wembleya,2 auto anubisa i evo ova dva blueberrya i prikupit sjemenke za naredne growove.

A od klasičnih sorti idu van 3 big banga, i early skunk, s tim da mi je upitno jel Early feminiziran, a Big Bang je fem :)
 

Smoke_Weed

Aktivan Član
10.09.2012
111
91
0
Dolina Vutre
hmm, a koji je najbolji nacin napraviti hermo od autoflower-a? Predpostavljam da menjanje rezima svetla ne utice na auto, a ne bih cupao i maltretirao biljku, pa da na kraju ne bude ni semenki ni hedova.
 

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Kako bi bilo fino kad bi se citalo. Power, naletio sam na uporabu salicinske kiseline, koju pronalazimo u vrbi, ili aspirinu kao sredstvo za hermafroditirati biljku. Znas li što o tome,il netko drugi možda?

To mi je ako može tako daleko bolja solucija jer bi mogao organski to odradit.
 

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Da, to znam i ja. Čak neki stranci tvrde da blagi rastvor,tipa 1-2 aspirina na 4 litra vode jako dobro djeluju na biljku kad se tim prska po njoj, kako nema insekata, jača je, superiornija uglavnom.

No, za hermafroditiranje se koristi valjda na jednu cašu 2-3, možda i 4 aspirina i s tim se prska. Bar kako kažu. Ni jedan odgovor koji sam našao nije potkrijepljen nekim znatno korisnim informacijama što i kako točno, već je netko probao, uspjelo i to je to. S tim da se navodi da malo sporije izaziva muške cvjetove. Al ako izaziva muške cvijetove, čak i sporije nego srebro mislim da je bolja opcija od srebra radi štetnosti srebra na cijelu biljku
 

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Naravno :) Inače, imaš li kakvih iskustava u konzumaciji tih hermafrodita koji su prisilno postali takvi? I također, imaš li iskustvo u konzumaciji oplođenih cvijetova nakon što se sjemenke izvade? Jasno mi je da sigurno nije prinos ni kvaliteta jedna kao sensimilla , no kolika je zapravo razlika?