LED Barney F. Mimosa x Orange punch (Photo),LED 560W , SCROG

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.090
15.712
358
Zašto daješ Plantellu kao da je Aptus?
2ml/L nije ništa,ako je preporučena doza 15ml/ 2L vode...ajde,da prepoloviš i daješ 5ml/L
Oni stave dozu za normalne biljke,a Cannabis spada u gladne biljke!
Planiram da ih prebacim u ponedeljak na 12/12
Pa 4 biljke su ti pred nekim locom,ja bi rekao,da joj generalno fali hrane!
Daješ jednom vodu,jednom 2ml/L plantelle? To nit ne osjeti....
Onu koju si mislio bacit,aj joj daj 5ml/L vode ,a ako nemaš cal/mag,kupi gorku sol(epson solt) i to im fali...staviš malo soli oko biljke,samo nemoj pretjerat. Možda je bolje,da staviš gram na 2l vode,tako če dobit magnezij,a nije previše!
To što si stavio pot h zemlju,tolike biljke to pojedu ta 10ak dana. Mjesec dana se misli,kad su biljke od sjemena,ne kad ju presadiš več veliku!
Još malo i manjak dušika ti loca magnezij i tu krene domino efekt. Ne znam kako bi ti drugačije napisao....zato večina cal/mag preparata imaju i dosta dušika(N azota)
A ovi preparati vrt,slavol i sl.u ovom trenutku su ti nepotrebni. Prije swicha biljke moraju biti zdrave,jer kad krenu srkat hranu,neče je biti!
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-12-07-18-24-12-191_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-12-07-18-24-12-191_com.android.chrome.jpg
    131,7 KB · Pregleda: 24

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
373
775
93
35
Kolega iznad mi je rekao da ih nahranim 2ml/L plantele list jer sam ih bio previse zalio i onda su danima zutele .
Misliš da je vreme da dobiju malo vecu dozu gnojiva ? Prošlo zalivanje su dobile po 2ml ,sledeće zalivanje da bude voda samo ili gnojivo 5-10ml/L ? Jel smem sa gnojivom dodati epson so ?
 

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
373
775
93
35
Nemam sada mogućnost da editujem pa moram post za postom ,jel svim biljkama da dam epsom so I gnojivo ili samo ovim koje su pozutele ,samo 2 imaju lepu zelenu boju mozda njima manju dozu ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.090
15.712
358
Možeš svima samo nemoj mješat sa Plantellom. Ti njih nahrani,a onda daj magnezij. Ima i Plantella magnezija.... One spuste listove par sati prije spavanja i to se večinom događa kad popune pot. Iskreno,na to još nisam dobio odgovor,ali tvoje baš gube boju. Da je donji dio,stari fun listovi,onda je dušik i to se dešava pred kraj cvata,a kad je ovako cijela po vrhu i dolje,kreče ti lock. Nemoj radit ništa drastično,njima u zemlji treba dugo,da pokažu deficit,a isto im toliko treba,da se vrate na normalno!
I nemoj im odmah davat puno gnojiva. 5ml/L može garant,a sljedeće zaljevanje buš dodao epson u vodu,budem ja vidio sa tds metrom,jel dosta gram na litru,čak mislim da može i pola!
Kroz tjedan dana -10 dana bi trebale krenut na bolje i onda prebaciš!
Njima treba i micrelemenata,a kod Plantelle sigurno postoji proizvod sa kalcijem,željezom,sumporom itd.možda čak i vrt ima sve microelemente,tako da slobodno daj i nešto u tom smjeru. Čim se zemlja osuši,daj im lista 5ml/l,trebale bi se vidno popravit. Idem vidjet koji biser,je rekao da daješ 7 puta manju dozu,nakon najjače zemlje na tržištu:)
Uglavnom,nemoj ništa bacat,neki listovi če stradat,ali imaš ogromne biljke!
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.090
15.712
358
samo 2 imaju lepu zelenu boju mozda njima manju dozu
I njima daj Plantellu kao i drugima,pa kasnije epson!
Pomoču epson solt i ljuski od jajeta se može napravit ofličan cal/mag
Na ljuske se stavi ocat,ali ph če se izjednačit,ako ne znaš engleski,napiši mi,prevest ču ti ja ukratko,da ga znaš napravit,a daje odlične rezultate. Tada je Bill Ward koristio sam taj cal/mag i maxi bloom u prahu,a biljke tolike,večinu boxeva je izrezao,jer mu automati prerastu box!
I to je frajer koji je klonirao automata i dobio normalnu biljku!

Doza za epson solt je čajna žličica na galon vode(cca3.8L). Jbga,ja mislim da gram po litri ide bez problema!

"mi je rekao da ih nahranim 2ml/L plantele list jer sam ih bio previse zalio i onda su danima zutele ."
Gle,kad puštaš da se zemlja prejako osuši,e onda se diže ec u zemlji,a kad previše zaliješ,slažem se da se ne smije previše hranit,ali to je samo jednom,a nastaviš dalje cijelom dozom,jer imaš ogromne biljke!
Od kuda si? Mislim da si mi rekao Srbija,ako imaš nekoga u hr.ja ču ti poslat cal/mag od Atamia čisti koncetrat i njega daš par kapi kad zaljevaš i nikad problemi sa cal/magom!

Sad vidim da sam dupli post napisao. Sorry,ne znam kako citirat kad editiram. Uvijek mi baci novu poruku
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Captain Fantastic

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
373
775
93
35
Druze nisam ja bas na tvom nivou da kapiram sve te stvari ,ukapirao sam nesto ...
Kada pot lagan trebam da im dam hrane 5ml/L plantele lista ,sledeće zalivanje bi trebalo biti cal-mag
Sada ako nemam cal mag proizvod mogu smuckati ovo sa ljuskama od jaja i epsom so
Koliko dugo se koristi cal mag ,tj zanima me kada mogu da ubacim slavol i amiksol.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Captain Fantastic

Boškarin

Aktivan Član
13.10.2023
57
398
53
56
Update ,
Vege 44 dan ,temp danju 26/noću 22 ,vlaga 31%
Udaljenost od panela 50-60cm
Sve mi izgledaju bolje ,pocele su pre 2-3 dana da rastu opet ,ova jedna koja je bila kritična zalio sam je ali joj je tezak Pot ,možda ce da leti iz boxa.
Svima je opet lagan pot ,zalio sam ih pre 2-3 dana po 1.5l vode sa 2ml plantella list .
Sledeće zalivanje ide amiksol 5ml/L i salvol 10ml/L po 2l vode.
Prskam ih abamektinom 2-3 nedeljno 1ml /0.5 vode ,i listce i zemlju .
Planiram da ih prebacim u ponedeljak na 12/12 ,scrog mreza mi je mala ,tako da ide bez mreze ,moram nesto da smislim kako da im privezem grane ...
@Bizzzo jel moze šema kako si montirao carb filter napolju ,mislim da ga stavim na stolu pored boxa ali me buni u kom smeru ide turbina itd..
Pogledajte prilog 492986Pogledajte prilog 492987Pogledajte prilog 492988Pogledajte prilog 492989
Ako si jos u vegetaciji zasto ih ne rezes da grane dobiju zraka i da se gnojivo fokusira samo na gornju trecinu biljke?
Rezi slobodno u vegi do kud oces..neces faliti.
Ovako "grmovite"samo izgledaju ljepo.
Sa rezuckanjem u vegetaciji ces dobiti u cvijetanju prave topove i cvrste grane.
Savijet;dok su u vegi..ako ce biti jos 10-ak dana rezi ih skroz do vrha,svo lisce i izdanke..ostavis samo vrh da moze dalje rasti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Misko21

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
373
775
93
35
Radio sam loli ,bas sam ih bio osisao nekih 70% i onda su stagnirale danima,skoro su pocele ponovo da rastu pa ne bih ponovo da usporavam rast.
Ps primetio sam da su vrhovi dobili pistile ,već su dugo u vegetaciji valjda
Zalio sam ih malopre plantella list 5ml/L I amiksol 2.5ml/L I nasao sam neki stari supervit dodao jednu kap na 5l vode.
Sve su dobile 1.5l vode ,ovaj najveći pot 2.5l.
 
Poslednja izmena:

Boškarin

Aktivan Član
13.10.2023
57
398
53
56
Loli ti ne usporava rast vec neki drugi problemi.Al ok,nemoj ako nisi siguran.Inace nakon rezanja u vegi uvijek ih dobro nahrani.
Moje misljenje je kako ti je zemlja(kvaliteta)sa Plantelom stvorila stagnaciju.Npr.ja sam shvatio da zemlha Potground K nikako ne ide sa gnojivom Bio tabs(u cvijetu se sva istrosi i licse zuti dok sa Guankolong nema nikakvih problema..ne moram niti gnojiti u cvijetanju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kalu@ and Misko21

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.090
15.712
358
Ne može sad radit loli,jer mu biljke gladuju!
Slažem se i to sam radim,skinem ogroman dio biljke,prije swicha IMG_20231113_103119.jpg IMG_20231113_104715.jpg i onda se napuni kao da je nisam taknuo....
To je HST(high stres trening) i to da sad napravi,teško bi se biljke oporavile!

Za ovo sa videa ti treba dulje vrijeme. Pečene ljuske i ocat mora stajat cca 2 tjedna,inače stavljaš ph- u vodu. Ocat spušta ph i to radi isto kao limun,neki čak koriste ocat!
Ti njih sad nahrani Plantellom,a ona ima sve u sebi 5ml/L,a malo soli možeš pobacat oko biljke. Mada,ona kad krene srkat dušik,možda magnezija ima dovoljno. Ja bi rađe išao 2 zaljevanja sa Planetllom. Prvi put 5ml/l,drugi put 7ml/l i tu češ vidjet jel se vrača ili je več locana!

Nažalost,preko slika se ne vide vene listova kao u živo,a i ja koristim mixeve u kojima je jako teško pogriješit,jer im je omjer micro i macro elemenata izbalansirana za Cannabis!

Inace nakon rezanja u vegi uvijek ih dobro nahrani
To i je problem,što su dobijale samo četvrtinu hrane koju trebaju. Planetella ide do 10ml/L ako je gladniji strain.
Gledao sam tko ti je savjetovao i vjerojatno je mislio,da počneš sa tom dozom,s obzirom da imaš pot h zemlju. A i mi dajemo 90% preparata 2ml/L pa je moguće da je do toga....
Zalio sam ih sinoć po 1.5l vode ,onu jednu čekam još dan - dva da bude potpuno lagana .
Svima sam dao 2ml plantella list ,i poprskao im lišće i zemlju sa abamektin (1ml u 0.5l vode) .
Sad čitam,da su ti potovi od 20L,a ti daješ 1.5L vode? To ti je problem...voda ishlapi,a soli ostanu....ja 16l potove,zaljevam sa 2.5L+ u ovoj fazi(sredina cvata)3,5L tekućine!

Ovako,trebao bi šusnut cca 5L vode kroz zemlju,jer su se od premalo vode,napravili tzv.đepovi u zemlji,gdje se gomila sol i kad korjen dođe u taj dio,umire...to je najjednostavnije što mogu objasnit!
Nakon toga ih nahrani i ako je korjen postojan,krenut če one i to rapidno!

Što se tiče ovog što si špricao,tu ti ne mogu pomoći,jer ja nemam problema sa nametnicima(čudom, vjerojatno imam veče,pa jedu ove male) i ne znam kako ,koji preparat utječe na biljku. To si vjerojatno več koristio,tako da im daj puno vode i u zadnje 2L stavi 10ml Plantelle i kad krene srkat,vratit če se....

Sa ovim cal/magom onda nemoj iči,dok ne popiju bar nešto od prvog zaljevanja!

Uvijek ti se potovi,dio koji je bliži izvoru topline,suši brže od onih koji su uz zid ili sl. Tako da im povremeno zamjeniš mjesta,a one če s vremenom u cvatu,piti odprilike isto...ovisi o veličini biljke,strainu i sl.

Zaljevaj sa 3-4L tekučine,da voda slegne zemlju. Ovako sa 1.5L na 20L zemlje,samo im napraviš problem!

Ako igdje zapne,javi se u pp,da si ne šaraš po dnevniku :thumb:
 
Poslednja izmena:

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.338
7.077
258
I meni deluju zeznute sa zalivanjem, dave se, e sad jel su potrosile ili ne uspevaju doci do azota :confused: nezz da li meris ph to bi moglo takodje pomoci, ako je otisao gore, sto moze takodje biti slucaj
Ako mozes podigni vlagu nekako, 30% je malo sada i muce se, a mogo bi i nocnu temp da dignes da im pomognes u oporavku
Trebala bi im doza calmaga za oporavak
 

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
373
775
93
35
Hvala na savetima ,cisto za informaciju potovi su 7-8l ,ovaj najveći je mozda 15l .
Vode je dovoljno ,nego je problem sto mi je voda projurila kroz Pot jer je bila dosta suva zemlja ali sledeci put zalivam prskalicom tako da ce biti okej
Znaci sledeće zalivanje da bude plantella list malo jaca doza 7.5ml/L ,a ovo sto se tice soli jel da stavim oko biljke epsom so ili obicnu jodiranu i koju količinu posto ne pravim calmag?
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.338
7.077
258
Nikako jodiranu so !!!
Magnezijum sulfat mozes i u prskalicu, pa po liscu kad padne mrak
A treba ti i kalcijum i magnezijum, posto ga u planteli nema uopste, kao ni cinka, ni molibdena, ni mangana, tako da te stvari treba da potrazis ili kompletno tj adekvatno djubrivo da koristis
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.777
10.185
358
Bezveze smo te zbunili još više, ja se povlačim sa savjetima, puno baba kilava djeca.
@0Marac0 glavni problem je loše stanje korijena, to gnojivom neće popraviti, može samo pogoršati. Prvo treba da biljka digne fino lišće, pa tek onda da je hrani. Još je u vegetaciji, ima vremena da popravi sve. Al, s obzirom na iskustvo, možda bi bilo brže da krene iz početka. A za biser od 2ml, ja s plantelom growam od početka, nekih 5 godina, imam mnogo više uzgojenih biljki na planteli od tebe. Budi siguran da o njenom djelovanju znam više od tebe. Trenutna biljka je na pola cvjetanja, skoro 100 dana stara, na 3ml/l svako drugo zaljevanje. Možda joj fali pk, al to nema veze s plantelom, trebam pojačati na punu dozu pk. Ništa calmag nisam davao, nit štimam ph.
Nije lijepo biti bahat, i nazivati nekog biserom samo zato što nešto ne zna, ili ti misliš da ne zna. Takvog čovjeka treba naučit, a ne smijat mu se.
 

Boškarin

Aktivan Član
13.10.2023
57
398
53
56
Ja osobno mislim da je tu previse kompliciranja.
Saditi Cannabis je vrlo jednostavna stvar..
Vege-puno dusika,mikroelemenata,kvalitetna zemlja sa svim potrebnim elementuma,puno rezanja
Cvijet-zavrsno sisanje na pocetku i nakon 15 dana i do kraja eventualno PK cetvrti i pwti tjedan.
Sve je to jednostavno pod uvjetom da se napravi kvalitetna zemlja i radi sa gnojivima za Cannabis.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Misko21

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.353
10.019
356
@Šilađit
Ja se slažem sa tobom, nije ovo kvantna mehanika :) ali isto tako - to je kao da kažeš "svaka kuća se zida isto: udariš temelj, zidove, i na kraju krov"
Jeste, ali se svaki teren (i uslovi na njemu) razlikuju, svaka kuća je drugačija, svaki materijal, i ono najbitnije - majstori su raznorazni :)
Tako i ovde, svaki prostor se razlikuje, uslovi u njemu (VPD pa redom sve), veličina potova... to je ono što najpre diktira tempo growa i brizinu rasta/unosa nutrijenata/fotosinteze
U ovom hobiju je najbitnije naučiti da se biljke isprate, jer svaki kultivar ima malo drugačije potrebe - default vožnja samo problem donosi, a isto tako, kolega Miško ne poznaje osnovu dobro nažalost i onda luta i izmišlja toplu vodu često (nemoj šta zameriti kolega @Misko21 ali i sam priznaješ da je tako gore negde)
Mnogo ovde stvari od starta nije bilo kako treba. Ono što meni najviše upada u oči je što je na početku navedeno da su potovi 20 litara, a sad
potovi su 7-8l ,ovaj najveći je mozda 15l .

Dakle posle presađivanja iz krš zemlje gde su stagnirale, presadio si ih u dobru zemlju, ali duplo manje potove :) ako nisi potpuno isprao koren od prethodne zemlje, pa to je kao da nisi ni presađivao...
I to su dosta mali potovi, da budem iskren. To je rootbound u najavi.
Na sve to nesređen ritam zalivanja, niska vlaga (mada to đene-đene što kažu), nutrijenti...

Sretno u nastavku, tu smo mi :)
Al brat moraš i ti malo da žuljaš stolicu i naučiš makar osnove, inače ćeš vazda sa problemom da se javljaš :D

Ljubi brat!
 
Poslednja izmena:

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.090
15.712
358
A za biser od 2ml, ja s plantelom growam od početka, nekih 5 godina, imam mnogo više uzgojenih biljki na planteli od tebe.
Oprostite doktor Plantella,ali ja nisam ništa rekao protiv male doze,još sam dopisao,kad sam vidio tko je postao,da je u to vrijeme tako trebalo biti. Šta moram pazit,tko šta piše,da se dame ne uvrijede?
Meni je poanta pomoči Miškecu,a ne mjerit čiji je veči itd.
Sorry Miško,ako nađeš način da ti se dostavi gnojivo,ja ti šaljem Hesi komponente. Ovdje ljudi dulje koriste gnojive,nego li uzgajaju,moraju biti prvi u svemu i uvijek u pravu. Tebi sve najbolje i ako ništa,presadi ove 3 zdrave u veče potove,a friška zemlja sa izbalansiranim elementima bi trebala stvorit korjen!
U velikim boxevima imaš problem,što se jedna ili dvije strane ne suše istom brzinom i vjerojatno je tu nastao problem sa zaljevanjem. Svi smo imali problema tokom uzgoja,največi bed je što si izgubio nešto vremena!
Sretno dalje :thumb:

@Infinity ,možda si majstor za Plantellu,ali ti je kultura na nivou djeteta. Od kolege @Wendigo bi mogao naučit nešto, što se kutrure i čitanja tiče!
Od svega što sam napisao,ti si izvukao samo jednu rečenicu i odmah krenuo mjerit čiji je veči. Može čovjek doči u grad,ali selo uvijek ostaje u njemu!
 
Poslednja izmena:

Boškarin

Aktivan Član
13.10.2023
57
398
53
56
Tako i treba @Misko21
Evo loli taman prije bacanja na cvijet..i jos mozes rezati prema gore..
Al razumijem te...malo sam detaljnije proucio tvoj dnevnik.
Probaj sljedeci grow sa provjerenom zemljom i jednim start pak setom organskih gnojiva,onih jednostavnih.
A vodu kontroliraj sa bambus stapom,zabijes u zemlju i ne zaljevas dok stap nije cijeli suh.Provjerena sema:):thumb::)
 

Prilozi

  • received_777627566865766.jpeg
    received_777627566865766.jpeg
    329,4 KB · Pregleda: 30
  • received_1318841798885379.jpeg
    received_1318841798885379.jpeg
    310 KB · Pregleda: 30