Cfl 125w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

green poison

Aktivan Član
19.09.2014
195
488
63
HR
po ovome što vidim čini mi se da ti je saksija premala, neki minimum je 7 litara, ali što veća to bolja. Stipe ti je već na početku objasnio kako češ presaditi a da ne oštetiš korjen. Vidim da nisi stavio ništa u zemlju kao drenažu za propusnost vode. Slavol nije gnojivo i možeš ga koristiti jednom tjedno kada zaljevaš sa vodom. Pronađi im ritam zaljevanja da ju ne ugušiš ali i da ju ne presušiš. Nekako mi se čini dosta mala za 30...i nešto dana starosti.
Kada prebaciš na režim svjetla 12/12 prvi tjedan se neće dešavati ništa posebno, a onda če početi jače rasti...Tex@ ti je napomenuo da postoji mogučnost da naraste i 3 puta visinu ali i širinu koju ima u vege fazi kada počne cvjetanje.
Sa slika od 19.10. do 28.10. se vidi da je lijepo krenula. Ja bi svakako počeo sa LST, ne samo zbog visine boxa koju imaš več i zbog boljeg prodora svjetlosti na biljku.

Sretno i samo gas bro ;)
 

RASTAMAN420

Aktivan Član
31.12.2013
88
38
18
Hvala Hvala :D
pa u sta bi bilo dobro da je presadim trenutno je u flasi od 6l :D
kroz neki dan uzimam fon pa cu da slikam
 

RASTAMAN420

Aktivan Član
31.12.2013
88
38
18
Extra onda :D uzimam od 10l i jos neki proizvodi i prebacujem na cvetanje :D a jel moze ph da se spusti i dize bez kupovnih proizvoda? :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ChiliHead

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
savijes prvo cjelu biljku potom nakon par dana bocne grane kad se okome na svjetlo tj. kad se dignu i malo porastu da i njih mozes savijat.... :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RASTAMAN420

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
glavnu granu lagano savijes kolko ide i osiguras s druge strane istu tu pri dnu da je ne iscupas iz korijena..kasnije mozes svaku granu kako ti pase natezat....mozda da je presadis prije ne bi bilo lose..
hhhhzzzzzzzz.jpg
 

RASTAMAN420

Aktivan Član
31.12.2013
88
38
18
ma ja cu da je presadim u 10l :D 15 bi mi mnogo zauzimalo prostor :sadbanana:
kad je zatezem jel mogu da koristim konac ili ne? :)
A mozda se odlucim i za 15 nzm ni ja sam :D :D :bp4l:
 

RASTAMAN420

Aktivan Član
31.12.2013
88
38
18
Toga sam se i plasio ubedio si me da uzmem neku zicu :D ;)
To je pravi grow bez ph meraca bez ventilatora bez meraca vlage :D :D
Zajebavam se :) :spiderman:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: green poison

Gagiba

Aktivan Član
Za sve sto the muci ili zbunjuje resenje je traka I bakarna zica!! :)
Dakle i za podizanje i spustanje lampe, za LST, za vezivanje radoznalih klinaca iz komsiluka kada dodju da ti vire u boks... ;)

Sledeci put kada ides u HP ili narucujes iz nje, poruci Hesijev komplet za regulisanje pH (2-3 evra, ne znam tacno) i kese za sadjenje koje su po 20-30 dindzi komad. Imas od pola pa do 15 litara i vise su nego dobre, nisu krute I odlicno zavrsavaju posao.

I presadi biljke sto pre, treba im prostora.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RASTAMAN420

RASTAMAN420

Aktivan Član
31.12.2013
88
38
18
Znam sutra narucujem BIOBIZZ pvc kesu od 15l i ph merac :D a za regulator ph vrednosti necu da bacam pare :D objasnio mi je stipe sa sta se podize i spusta :)
sta mislite jel dobar biobizz bio bloom proizvod? organsko djubrivo npk- 1-2-2
 

Gagiba

Aktivan Član
Cuj neces da bacas pare?! Heheheh
Skupio si opreme za 300 evra i sad cikutanis za 3 evra vise??! Uzmi taj komplet i prezali Jedan espresso sa kiselom u gradu ili kupi dva paketa obicnih rizli, nemoj one sa flopovima i anuliraces trosak!! :)

Posluzice ti najmanje 3-4 growa i nema zajebavanja sa limunom, sircetom ili Sodom bikarbonom.

Zapravo sad sam pogledao, nemaju u prodaji komplet, ima samo pH- minus za 1 evro. Mada u krajnjem slucaju i jedna kesica limontusa zavrsava posao! ;)

A ako uzimas pH merac obavezno naruci tecnosti za ciscenje i cuvanje sonde. Uzmi i kesicu sredstva za kalibraciju, trebace ti kasnije. Na tome nemoj da stedis! I to ce ti biti oko 5 eura.

Bio bizz je organsko fensi djubrence i ne mozes da pogresis tu. Zavisi od budzeta nece smetati ni Top max ili Bio Heaven ali to je vec konkretniji izdatak.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RASTAMAN420

RASTAMAN420

Aktivan Član
31.12.2013
88
38
18
Ma ja bi kupio sve sto treba ali nemam parice :) to me jebe :) zavisim od nekog ko treba da mi da pare a ne daje mi cesto a kad mi da moram da ih mudro iskoristim ;) biobizz 900 kinte ph merac 250 i kesa 40 kinte i posiljka 150 a imao bi 1500 :D
Moram tako nemam neki izbor :read: jel nista biljci nece da skodi to sto se u vodu stavlja limun ili soda bikarbona?
 

Gagiba

Aktivan Član
Ali je takva situacija onda odmah otpisi taj lakmus papir jer ti ne moze pomoci u merenju pH.
Zalivaj odstojalom vodom sa cesme u koju dodas prstohvat limontusa. To je merka za recimo 2-3 litra vode koliko ce ti trebati po zalivanju. Odstajala voda sa cesme je uglavnom u vecini vodovoda oko 8 pH a limontus je dovede negde od 6-7 koliko je biljci potrebno da bi apsorbovala potrebne supstance iz zemlje.

I naravno da nece nista da fali. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RASTAMAN420

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
samo ti nju presadi sto prije rasta ako mislis radit LST a ako i ne mislis malo joj je to zemlje......stvarno je zgodna biljka...steta da se pati jadnica u toj kantici.....
to bi joj prvo priustio na tvom mjestu....neki ph metar neophodan..mozes i onu tekucinu za mjerenje ph (za akvaristiku) ako nemas za digitalni ph...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RASTAMAN420
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.