Cookes Kush 2x315W CMH, DWC SCRoG

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

lu&k

KEMO expirience
Banovan
19.03.2016
1.002
12.338
358
Reflektor enforcer imam pa sam mu uzeo onaj nastavak ,prigusnica maxibright i zarulja agro to je u kompletu 220funti s postsrinom,planiram s vremonom uzet i daylight zarulju...
Koja to moze na 35 cm
Kazes jednu lampu ces moc spustit na 35cm
Edit razumio sad tnx zumba
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Purepleasure4life

zumba

Aktivan Član
03.08.2015
91
707
83
Zagreb
Dan 25 od 12/12. Ph je u dva navrata pao ispod 5, što je rezultiralo nedostatkom magnezija (crvene mrlje na listovima, fotka ispod). Samo na dvije biljke u desnom tanku ali još par dana i ostale dvije bi pokazivale iste simptome. Plus nedostatak fosfora i ostalih elementata koji se ne apsorbiraju ako pH padne ispod 6. Sada je stabilan, na 6-6,3 ali da se pad pH vrijednosti nastavio, to bi bio znak da treba mijenjati otopinu u rezervoaru (mogući nutrient lock). U lijevom rezervoaru nema apsolutno nikakvih problema - pH je 6-6,2.

Cvjetovi se razvijaju jako dobro i primjetno brže nego pod HPS lampom. Ima ih više, pogotovo na sekundarnim granama, razmak među nodovima je manji nego prošli puta. Općenito, biljke su super zdrave, ako ne računamo manjak Mg koji je bio moja greška. Ppm je oko 1000.

Uz napomenu da nisam dodavao Cal-Mag, kalcija i magnezija ima dovoljno u vodi iz pipe. Samo ga biljke nisu mogle apsorbirati zbog niske pH vrijednosti.

cooksh1.jpg cooksh2.jpg cooksh3.jpg cooksh4.jpg cooksh5.jpg
 
Poslednja izmena:

zumba

Aktivan Član
03.08.2015
91
707
83
Zagreb
Početak 28 dana od 12/12 - Cvatnja je, definitivno, ubrzana pod CMH. Po mojoj procjeni, cca 5-7 dana za razliku od prošli puta, pod HPS lampama. Razmak među nodovima je manji za cca 30-40%. Cvjetovi su veći, sa prilično trihoma za ovu fazu. Tko zna, možda čak i završi 5-7 dana ranije, kako mnogi pričaju...
closeup1.jpg closeup2.jpg closeup3.jpg
 

zumba

Aktivan Član
03.08.2015
91
707
83
Zagreb
Početak dana 32 od 12/12. Počeli su problemi sa toplinom. Temperatura na sondi je 30 a reflektor je dignut do kraja (zadnja slika). Morat ću ga nekako dignuti još desetak cm. Problem je sa vrhovima koji su direktno ispod svjetla, ovi koji su sa strane su okej. Udaljenost lampe od vrhova je 45cm a to je prenisko za dvije lampe.

To je ujedno i jedini problem, sve ostalo je pod kontrolom. Ppm je 1200, biljke se razvijaju brže, vrhovi su tvrdi, kompaktni i veći nego pod HPS lampom. Cookies Kush završava za 55-60 dana a ovaj bi, zaista, mogao biti gotov par dana ranije. Vidjet ćemo po trihomima.

ckh1.jpg ckh2.jpg ckh3.jpg ckh4.jpg ckh5.jpg
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
A nista..mici sve kuke i drito na vrh satora:thumb:
Valjalo bi i tkaninu od filtera oprati:D:DMozes mi sugerirati gdje se moze ova crna fleks cijev nabaviti?
To je to:respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar

zumba

Aktivan Član
03.08.2015
91
707
83
Zagreb
Frtalj je sve skupa, i to sa prekidima :) Hidro zadnje tri godine. Neznam da li si mislio na SCRoG ili hidro način uzgoja ali mogu reći da je hidro, preciznije DWC, meni jednostavniji nego zemlja. I skraćuje vrijeme vegetacije jer se u veg periodu biljke razvijaju daleko brže u hidru nego u zemlji.

Jedan od problema sa hidrom je taj što praktički nema bafera pa se sve promjene odražavaju gotovo odmah, dok u zemlji može proći i par dana dok čovjek ne shvati da je pregnojio biljku. I u tom slučaju, intervencija je lakša i brža u hidru - istočiš i natočiš.

Drugi problem je taj što moraš svakodnevno kontrolirati biljke. Otići negdje na nekoliko dana i ostaviti hidro bez nadzora je loša ideja.

Što se SCRoG-a tiče, on je najbolja opcija za CMH rasvjetu koja, po defaultu, nema jaku penetraciju.
 

zumba

Aktivan Član
03.08.2015
91
707
83
Zagreb
Tako izgleda na fotkama ali kad uzmeš u obzir da CMH moraš držati optimalno 45-50cm od vrhova (u mom slučaju i više jer su dvije lampe), ne ostaje puno prostora za dubinsku penetraciju. Za ilustraciju, dual cooltube sa dvije HPS lampe od 400W držao sam na 15cm od vrhova.

Naravno, postoje i T9 CMH žarulje, sa jednim staklom, koje su prikladne za cooltube. Ove moje su T12, sa duplim staklom, za otvoreni tip reflektora.
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Mozes mi sugerirati gdje se moze ova crna fleks cijev nabaviti?
Strpi se nešto vrimena, poslat ću ti ja par metara za džabaka za jedno 1 mjesec dana, sada sam u velikoj frci (posao)..
Imam sonoconnect 127mm (ovaj je aukustički/termički zaštićen) ovaj drugi je combiconnect isto 127mm isto crni ovakav, koristi se u industriji za instalaciju ventilacije/klime i dobro štiti od svjetla, ja ti predlažem sonoconnect (po mom ukusu/mišljenju je bolji..)
Čim odletim u posjetu baki, ponijet ću to sa sobom, gore imam još dosta opreme od svojih starih hps/ndl grow sešna dok sam tamo stanovo..


@zumba, bilo bi pametno oprati tu tkaninu, nakisališ je 3-4h u običnoj vodi, i poslije dobro rukama opereš (x puta sam tako radio, isto tako braun mi bude tkanina), mislim da će ti to onda tek poboljšati protok zraka, a i topline.. Sve u ostalom, biljke su ti on point a i ova lampa je fenomenalna..
 

zumba

Aktivan Član
03.08.2015
91
707
83
Zagreb
Tkanina se ispire redovno (svaka 2-3 growa), ima propusnost koju treba imati. A što se estetske komponente tiče, ni vlastite gaće ne bi namakao 4 sata :)

EDIT: Što se CMH lampe tiče, zaista je ispunila sva očekivanja, pa i više... Međutim, ne bih preporučio CMH za bilo što drugo osim za SCRoG. Meni su lampe sada na vrhu šatora, 55cm je do vrhova. Šator je 2m visine. Da nisam radio SCRoG, vrhovi bi bili na nekih 10cm od lampe, što je u redu za HPS cooltube ali ne i za CMH.

Ili SCRoG ili neka čista indica koja nema veliki stretch. Ne mogu zamisliti neku sativu u ovom setupu. U stvari mogu, ali šator bi trebao biti 3m visine :)
 
Poslednja izmena: