LED Cream Mandarin & Green Gelato Auto

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PromjenioSamIme

Aktivan Član
03.11.2020
523
2.300
163
Pozdrav ekipa, evo mene u zimsko/proljetnoj avanturi. :D

Nebih spamao s tehničkim detaljima, tko nije upoznat može vidjeti u mom prošlom dnevniku.

S obzirom na iskustvo skupljeno kroz zadnja 2 growa, odlučio sam napraviti malu promjenu u taktici.
Ovaj put idem na 3 biljke u potovima od 11L. U planu je bilo 4 biljke, međutim ponestalo mi zemlje, a prije vikenda nisam mogao u nabavku.

Ostale stvari ostaju iste kao i u prošlom dnevniku, jedini novitet je ovaj clip ventilator umjesto onog glomaznog nepraktičnog sobnog venta.

Kliao sam direktno u zemlju, zatvorio sve rupe na boksu, održavao temperaturu oko 28-29, a vlagu na oko 60%. Izvirile su van u manje od 72h :D

Trenutno je dosta žarulja uključeno ali sam ih okrenuo da gledaju u "zidove", čisto zbog toplije. Aplikacija mjeri 15k lux.

Danas računam 1. dan :D

Raspodijelio sam 1L vode na njih 3, onako sa strane, da se korjen širi.
Još uvijek ne radi niti ventilacija niti clip vent, samo sam otvorio jedan bočni otvor na šatoru da zrak ipak malo cirkulira. A i ja virnem svako toliko, pa eto :D
 

Prilozi

  • 20220204_170849.jpg
    20220204_170849.jpg
    667,6 KB · Pregleda: 76
  • 20220204_170855.jpg
    20220204_170855.jpg
    587,7 KB · Pregleda: 74
  • 20220204_170906.jpg
    20220204_170906.jpg
    634,4 KB · Pregleda: 69
  • 20220204_172559.jpg
    20220204_172559.jpg
    708,7 KB · Pregleda: 70

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Sretno zelim. I mozes vent slobodno dole da po njima puse. Nece smetati. Osim ako hoces topli zrak terati dole prema njima. U svakom slucaju pratim!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PromjenioSamIme

PromjenioSamIme

Aktivan Član
03.11.2020
523
2.300
163
Hvala bizz :D
Morat će vent ić ispod lustera, inace zapinje za kablove i konop, al to ću riješit danas sutra. Probat ću namjestit taman između biljaka i lustera. To će bit oke?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

PromjenioSamIme

Aktivan Član
03.11.2020
523
2.300
163
Dan 9.
Temp: 26-29
RH: 50-60
24h dan 0h noć

07.02.
0.5L vode po glavi, cijela doza SuperVit, PowerZyme i RootComplex

11.02.
0.5L vode po glavi, cijela doza SuperVit, PowerZyme i RootComplex

Mislim da se lijepo razvijaju, jednu je malo lightburn/calmag def, a druga je malo uvila list zbog niske vlage (bilo je oko 35-40). Ubacio mokri ručnik i dalje raste normalno.
Ubacit ću im slijedeće zalivanje pola doze CalMaga pa ćemo vidjet.
Kroz dan ću nadopunit potove sa zemljom i napraviti prvi LST.

I to bi bilo to, budite dobro :D
 

Prilozi

  • 20220212_142624.jpg
    20220212_142624.jpg
    594,9 KB · Pregleda: 66
  • 20220212_142635.jpg
    20220212_142635.jpg
    463,6 KB · Pregleda: 63
  • 20220212_143544.jpg
    20220212_143544.jpg
    674,2 KB · Pregleda: 66
  • 20220212_143550.jpg
    20220212_143550.jpg
    773,8 KB · Pregleda: 65

PromjenioSamIme

Aktivan Član
03.11.2020
523
2.300
163
Hvala Hammer, dogovoreno, nije mi ni palo na pamet da mogu i drugi otvorit. Al prije spavanja zatvaranje obavezno. Ne znam koliko se na slikama vidi, ali ovaj koji je otvoren je uza zid kako bi se svjetlo što više reflektiralo nazad u box, a što manje u sobu :D inače u sobi bude disco :rofl:
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Ako svako zaljevanje ides sa stimulatorom i enzimima prepolovi doze, nema bolji ucinak ako fillas punim dozama, osim sto se brze soli nagomilaju a sa tim i problemi dodu kasnije. Tako mozes svako zaljevanje sa pola doze do negdje 40. tog dana, tu prvi put ides s punom dozom boosta i pola doze blooma. I dalje samo rokas hrana, enzimi, hrana, enzimi. Boost prvi put puna doza dalje do polovine cvata pola doze, nakon pola cvata idu pune doze. Dok krenes sa punim dozama boosta ulkjucis i p+ sa pola doze kreces i dizes lagano sve do kraja. Bloom ti nece trebat jaci od 4ml/L. Tako mi se pokazalo najbolje, u kombinaciji s potH zemljom. Cal-Mag ako imas onaj xtra sensi an, nemoj koristit zajedno s hesijem, jer uvjek nakon te kombinacije izbijaju problemi, prije nekih 3 godine je islo zajedno, ali zadnjih 2 god svaki put bi napravio problem s cal magom, ali rijetko i imam defecit cal maga s ovim sistemom gore.
Ovo sto ti se pojavilo bi ja rekao da je jedan od onih baby problema koji se ignoriraju, cal mag nije sigurno. A svijetlo moguce ali sumljam.
Sretno u nastavku, nek bude najbolje do sada :spliff: :razvaljen::
 

PromjenioSamIme

Aktivan Član
03.11.2020
523
2.300
163
@FatOne prije svega puno hvala na trudu za detaljno objašnjenje. Poslušat ću savjet vezano uz boostere/enzime. Onda slijedeće zalivanje idem bez boostera i enzima, samo voda, a nakon toga ću rokat po pola doze svaki put.
Znam da si i ti na Hesiu + potH :D
E sad, ubacio si mi i bubu za CalMag..
@Bizzzo kaže da bi mogla biti kombinacija light burna i calmaga. Lampe sam odmah digao 10ak cm, i mislio sam dati pola doze CalMaga, al kad kažeš da je loša kombinacija...
Jesi možda testirao što se dogodi? PH ode prenisko ili?
Meni je do sada 2/2 growa CalMag problem. U prvog growu nisam imao ništa za dati i stvarno je biljoza izgledala kritično, a zadnji grow sam dao možda 2 doze ukupno i manje su bili izraženi problemi. Nisam pametan sada :(
Jel daješ TNT autosima ikako?
@Hammer 2 +5 bombi kaže da mogu dat kroz stretch.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Hammer 2 +5 bombi

Banned
Banovan
24.01.2019
1.347
8.977
258
Slažem se sa kolegom @FatOne i siguran sam da ti to nije problem sa nedostatkom call-mag. Ne izgleda prezaliveno i prvi sumnjivac mi je svjetlo koje je valjda prejako ili prenisko...Ovdje sam ti do sada postao samo jedan post i nisam spominjao tnt(možda negdje prije). Moje mišljenje je da tnt možeš davati sve do pojave većeg broja pistila ako ima potrebe za istim..Što se tiče curenja svjetla iz boxa možeš recimo od kartona napravit laith trap ili nešto sl. Sa drugim bočnim otvorom je cirkulacija zraka ipak bolja...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PromjenioSamIme

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Navjerovatnije zbog ovoga:
Mislim da te zeza kombo Hesi i AN (CaOH vs CaNa), jer Hesi djubriva (verovatno) vezuje za fosfate, a AN za nitrate, razlicit prizvodni proces itd (EU vs USA), a
Ja osobno nisam dalje istrazivao, ali svaki put nakon cal-mag od AN moram ic 2 puta s enzimima ili flush odradit. Ako imas tvrdu vodu ko vecina na forumu oko cal-mag nebi trebao imat problema. Meni je ovaj grow nakon dugo vremena krenuo magnezij defecit,a za njim lagano kalcij, ali sam radio sa filtriranom vodom. Sad sam se nazad prebacio na obicnu, tj ne filtriram vise i nemam defecita.
Hesi je prilicno balansiran, ali su u tablici prejake doze, barem kod standard linije. Na pro line je druga tabela. Cal-mag jedino zna zafaliti kako hammer kaze nakon tranzicije kroz stretch, ali zato tu i kreces s bloomom (on ima cal-mag u sebi). Jos jedna stavka kod hesija nikad nemoj mjesat tnt i bloom u istom zaljevanju.
Ako bas fali ja bi pokusao sa BioBizz cal-magom on je organic, dajes ga s enzymima i supervitom i 100% no problemo.
TNT koristim jedino i kombinaciji sa lightmixom nekim, u njemu su vec nakon 10 dana lagano gladne i rekao bih da je to dobar kombo za autose. U poth sam ga prvi put koristio nakon 30 dana kod foto biljke jedino. Autosi su u cvatu dok potrose potH nutriente. Boca od pola litre TNT mi traje 3 godine i to na 40+ biljaka, nakraju bacim nekih 50 ml jer se zgrusa vec.
Recimo treba imat i na umu da je hesi radio tablice prema billjkama u savsenim uvjetima i kondiciji, dok kod nas to nije slucaj zato treba i doze prilagodit. I opet se raspisah, dobro radi ovaj mobydick ocito :razvaljen::

@PromjenioSamIme Dal se povecava ili siri na druge listove? Ako ne zanemari kao da ni ne postoji, ako da onda bi moglo bit od svijetla ako je bas preblizu ili neki hotspot.
Ali meni djeluje kao nista jer su biljke zdrave, ovi uvijeni listovi su od isparavanja vlage iz pota pa nagla promjena nakon isparavanja, a ostatak odlican. Samo vozi dalje.
 
Poslednja izmena:

PromjenioSamIme

Aktivan Član
03.11.2020
523
2.300
163
Na prošlom dnevniku si pisao za TNT :D

Nisam pametan, app na mobitelu pokazuje 18k lux-a, što nebi trebalo biti previše :(

Pogledat ću da napravit neki light trap kako kažeš, jer točno taj otvor gleda prema ostatku sobe pa je Las Vegas :D

Ma samo piši, volim upijati znanje :D
Ovo što sone kaže, mogu shvatit da se tako nešto može dogodit... ne znam, pratit ću sad hoće li se fleke širit pa da nabavim BioBizz Calmag.

E sad, kad sam već uzeo TNT, možda bi bilo bolje u prefloweru/stretchu davati TNT, a tek kad baš procvjeta krenut s Bloomom. CreamMandarin je zadnji put dugo bila u prefloweru, tek u 40 i nekom danu se moglo reć da je procvjetala. Znači ima mjesta za 1-2 zaljevanja s TNTom.

Usput, sve od Hesia mi je ProLine, jedino sam vidio da je neki lik za autose prilagođavao tablicu, pa ne znam koliko to ima smisla.
Evo tablice pa baci oko ako ti se da :D

Nema bolje nego kad sativa dominant potakne glavu na procese :D
 

Prilozi

  • Screenshot_20220206-172045_DuckDuckGo.jpg
    Screenshot_20220206-172045_DuckDuckGo.jpg
    273,5 KB · Pregleda: 42
  • Sviđa mi se
Reactions: Hammer 2 +5 bombi

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Evo ja bi ovako nesto prakticirao. Naravno korekcije prema potrebi biljke, ali od starta stimulatori pola doze svako zaljevanje, dok krenes s hranom naizmjence ides hrana + boost, enzimi i tako u krug, evenutalno ponovis s enzimima ako manje jede ili pola hrane ako vise jede.
Isto tako se slazem s Bizzom oko flusha, ako postoji mogucnost dok biljka full uđe u cvat prvi put, drugi put sredinom cvata (kod biljaka s dugim cvatom samo), i zadnji u posljednjem tjednu zivota,nije lose nakon tog zadnjeg flusha ponovit vodu da se isprazne do kraja.
Screenshot_12.png
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.326
7.017
258
Hteo sam reci da probas sa growom 1/4 ili 1/3, jer je iz istog kompleta, treba da ima taman ca-mg u sebi + mikro da aktivira zemlju, pa pratiti naredna 2-3 dana, onda u strechu prvu jacu dozu, a posle toga slabije, naravno sve ovo ako ima potrebe, pa tek onda CalMag kao druga opcija
Uglavnom objasnio sve @FatOne nije se dzabe raspisao :) licno ja bi samo te enzime smanjio i redje davao i bloom smanjio pri dodavanju PK, al ima vremena dotle :)

Pre kada sam mesao GT i AN osnovno i CalMag od jednih i drugih izmedju, posle nekoliko sati stojanja tacno se vide kao mrve ili grudve sitne po dnu kante, takodje slicno se desi ako se CaMg dodaje poslednji (treba prvi uvek da ide), isto se desi ako se doda komponenta B pre A. Ne izmesa se sve u vodi kako treba i dodje do lockouta elemenata, vezu se jedni za druge i biljka nemoze da ih usvoji
A sto se tice CaMg u ovom growu nisam potrosio ni 5ml, ali sam pojacao grow u pocetku i u strechu i bez brige izgurao, a cist kokos :)

Aj nek je sa srecom, posteno se mi raspisali :D

Al si ti lucker @Bizzzo :D e vidis, to se desilo sa Cannom i onaj Micro isto kada je isao preko blooma, a sada nisam hteo da probavam ovaj AB, dosta vremena treba da ostoji, tipa tek sutradan se primeti gomila
 
Poslednja izmena:

PromjenioSamIme

Aktivan Član
03.11.2020
523
2.300
163
Hvala na savjetima :D
Ma samo piši, meni će dobro doći, a možda i još nekome ko bude čitao :D
Može, probat ću bez CalMaga pa ćemo vidjet, za sad mi se ne čini da se inteziviralo. Vidjet ćemo za koji dan još što će biti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sone1 and Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
isto se desi ako se doda komponenta B pre A. :D
Sve ovo ostalo stoji. Možda i ovo stoji sto pišeš, medjutim eto igrom slučaja ja zamjesao skoro 6 litara prvo B pa onda A. Ono sto sam ja čitao da se dešava je da ako se B koji kristalizira dovoljno ne promijesa i stavi naknadno, tu ima tendenciju toga sto ti spominješ. Taloga. E sad. Ako hoćeš reci da ono kod mene nije štimalo, moguće. :D Da ne idemo vise u offtopic s AdvancedNutrients, zaključak ovdje je jasan. Samo dignuta Lampa ce riješiti “problem”. Pot je stvarno jak i možda cak i 20 punih dana mu ne treba ništa. Odnosno trebalo bi tako biti. :) PH i to, ovo ono.