Crnogorska sadnja Vune

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
03.05.2015
3
31
13
41
Pozdrav svima,prvi put sadim u stvari nije prvi put sadio sam davno 2002 godine.zasadio u kantu od jupola nasla mi majka cudno joj bilo sto zalivam cvijece i pocupala bila biljka nekih po metra.glavna grana bila ona pri dnu debljine cigara.ali davno je bilo i nesjecam se vise.i klinac sam bio.skupio sam ove zime sjemenki iz paketica mix svakagvog sjemena.uglavnom ostavljao sam sjeme one vune koja mi je najbolje pasovala.prije dva dana sam stavio na vatu 12,13 sjemenki.danas sam vidio jedna je pocela po malo da izlazi korjen nekoliko milimetara.planiram za dva dana da ih presadim u casu veliku od jogurta.da malo ocvrsnu pa onda da ih prebacim vani na mjesto planirano za sadnju.iskopao sam dvije rupe za sad rupe su nekih 50x 30 sirina dubina,nisam vise mogo kopati u dubinu.jbg.planiram da razapnem jedan konac oko mjesta sadnje,obicni konac za sivenje jer imam veliku paranoju da mi neko ne napravi sacekusu na sajt.ovako cu bar biti upozoren ako ko pokida konac znacu da je neko prolazio tuda.na sajt cu dolazit bez vode za zalivanje prvo da provjerim konac jeli na mjesto i izvidim situaciju.4 sjemenke sto su proklijale sam ubacio u zemlju cekam da izadju glavice iz zemlje pa ih onda nosim na sajt.jedini problem mi je sto neznam kako cu od 12,sjemenki ko ce tolko rupa kopat a i ne treba mi tolko biljaka ali opet kad se pogleda neke nece isklijat,neke ce biti muzjaci ,neznam nek mi bude jedna krsna djevijka i ja sam zadovoljan.sajt mi je onako teren dosta vlage ,draca divlje trstike ,vodeljavog zeljista ,divlje kupine maline neznam ni sam sto je ,masu nekog rastinja uglavnom dosta zelenila ima i po tragovima vidim da niko tuda nije prolazio.ima i zmija tako da mislim ,da je sajt siguran ako se moze reci za i jedan sajt da je siguran.
nabavio sam zemlju neku sto je kamionom istovarena za sadnju nekog cvijeca ispred neke zgrade novogradnja,onako crna zemlja kad oni sade cvijece u to valjace i za ovo,a o djubrenju cu potom razmisljat kad se sve prvo biljke stabilizuju i prime na sajt.zemlje imam otprilike kolko stane u ona kolica gradjevinska,i pomalo je prenosim u kese na sajt.sutra ili preksutra idem jos jednu rupu kopati,a dotle ce valjda pocet izbijat iz zemlje sjemenke.vidjecu kako ce to sve ici jer sad sam na po puta kad sam krenuo kopat rupe,nosit zemlju ajde onda da ga izuram do kraja pa da u septembar pusim vunu ko covjek,nego daleko je septembar,idem korak po korak prvo kopanje jos jedno dvije,tri rupe klijanje ,pa cu posle ostalo.sto se tice vode nemoze falit u blizini je izvor nekih kilometar,planiram sajt da posjecujem jednom u 10 dana ako su suse onda jednom sedmicno ,natopim dobro vode i cao jer stvarno planiram sto krace i redje da se zadrzavam i posjecujem sajt.
.
 
03.05.2015
3
31
13
41
od cetvrtka do cetvrtka ,dvije su jutros provirile glavice iz zemlje,drzim ih na sunce citav dan ,jutros sam ih zalijo.
ove druge sto sam stavio na klijanje u vatu,nisu se pomakle jedna samo malo poceo mozda 2 milimetrea korjen da izbije sutra ujutro ce u casu da leti.sto znam evo vec 7 dana u vatu stoje ,u medju vremenu sam ubacio jos 4 ,5 sjemenki prije 3 dana.i jos cu ubacit koju na klijanje.sutra.pet rupa sam iskopao na sajt opuc namrtvo.i zemlju jos u kese donosio.
gledao sam one rasljare sto traze podzemne vode po youtubu i sinula mi ideja kad idem na sajt podjem sa rasljama kao fora trazim vodu.jer sam paranoican da mi sacekusu ne naprave.ovako kao fol idem vodu da trazim podzemnu,i jos konce one za sivenje razapnem ,ono se lako nogom pokida a ne osjeti da ga je okinu.tako da po koncu vidim jeli ko bio tuda ,i jos sa rasljama pravim se lud trazim vodu.
tako da ako prave sacekusu zivog me vatat nece.i sto mi je ovi dvogled na temu moju???,pracenje.metnu cu koju sliku sutra ove dvije sto su izvirile iz zemlje jutros.
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Jao jao koje ideje...sto ljudi sto čudi da te nema trebalo bi te izmislit! :D

Prije svega baci oko na druge dnevnike pa vidi kako to funkcionira jer ovo što radiš neće biti popularno.

Daj neku sliku i daj si nadji neki sajt bez tih gluposti oko trazenja vode...i ne budi paranoican jer tek tada si sumnjiv.

Idi brate uzmi štap i psa ako imas (ako ne posudi:D) obuci se za šetnju šumom i sve 5,ova trazenja vode itd...ako uvijek istim putem prolazis pa sta ce ljudi mislit da trazis vodu svaku put na istom mjestu.

Sretan grow...a tko zna,sretno s vodom možda je slučajno i nađeš:lol:
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Drug to s koncem ti ne ide. Pokidaće neka životinja pa će ti stvoriti još veću paranoju. I traženje rašljama ti ne pije vodu.;) Uglavnom to rade puno stariji likovi, a i zbog mase drugih stvari ta priča ne prolazi. Uostalom dok su biljke male i nije toliko ofirno. Probaj da se ufuraš na branje gljiva ili biljki za herbar.:gled: Što se tiče sačekuše ona je moguća jedino ako te je neko od obližnjih mještana upratio pa prijavio i ako dolaziš uvijek određeni dan i u određeno vrijeme što je ne moguće. Ako je plavci nanjuše (a ne mogu ako neko ne prijavi) misliš da će oni danima tebe čekati negdje u žbunju? Moj savjet ti je da se spiralno približiš sajtu, tj. jedan veći i jedan manji polukrug obiđeš približavajući se sajtu. E sad sve to zavisi kakva je konfiguracija sajta itd. Sve u svemu out i paranoja ne idu zajedno. Budeš li paranoičan to će te prvo odati. Moraš biti hladne glave (gerila grow) i da se svaki put kada ideš na sajt iznenadiš biljkama kao da nikad nisi znao da su tu. Za out nije važna samo fizička nego i psihička priprema. I u septembru nema šanse da je pušiš ako želiš da odradiš sve do kraja i kako treba. U svakom slučaju sretno i pratim dnevnik (neka ti ovo ne stvara paranoju)!:)
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Brate moj... moj ti je savet,ako hoces da si siguran,iznajmis neki helic ako imas u svom gradu,dvogled jedan dobar... i krenes da preleces preko spota,dvogledom posmatraj,ako nema nikog,spustis se i obidjes spot... zalijes cure,odpevas im nesto i vozi dalje :D a isto moj savet,nemoj avionom (brz je) nemos nista videt... ovo je samo moj savet i misljenje kako da izbijes tu paranoju ;) P.S. probao ja to i sad mirno growam duze vreme :D peace and chil only... Live by the Grow,Die by the Grow
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PotFarmer
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.