Crvi- bijeli s crnom glavom ili guzicom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.03.2012
4
0
0
34
Aloha
Nasao sam slican problem na forumu ali nije dobio odgovor..

Napali su mi na biljke crvi, duzine 5-15mm, bijele boje. Uđu u stabljiku i jedu sredinu stabljike...
Slomili su mi jednu biljku koja je bila visoka 1,2m i sad su mi napali na jos par komada, pokusao sam ih izvaditi iglom, ali to je tesko...

Ne znam da placem pa da ga prskam suzama ili sta...

Nemam puno vremena, napravit ce mi puno stete,

-da uberem koprive i da cekam 1 dan pa da ih prskam
-ili da idem trazit neki insekticid (trazio sam i ne znam koji da izaberem)
-ili da probam s pepelom (poprskati biljku s vodom i onda s pepelom)

Thx
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
U krajnjem slucaju idi u poljo apoteku i trazi nesto protiv gusenica,crva...ili sta te vec napalo. Mogao si uslikati pocinioca. Meni su prosle god gusenice desetkovale urod a nisam im mogao nista jer su se pojavile u kasnom cvetu. Inace, dok su u vegetaciji koristio bih Talstar,taj tamani sve redom.
 
20.03.2012
4
0
0
34
Zvao sam obliznje poljoprivredne apoteke i nemaju Talstar, poslikat cu veceras crve.
Imam problema i s automatskim biljkama, procvjetalu su i sad je gusjenica krenula na cvjet.
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
zajebana situacija,znaci i ove godine napadaju. za prvu pomoc skidaj ih rucno,ali odmah da ti kazem slaba vajda.Ima ih jako malenih i nedostupnih,dok porastu,steta je vec ucinjena. Iscimaj se do apoteke,trazi nesto za larve,spasavaj dok mozes. Imaju neke zamene koje deluju,ali dosta slabije.
Ne znam sta naleze jaja,ali sigurno ce ih biti jos,mora da se poprska.
MOzda padne jos koji savet,do tad ne budi lenj. Sretno.