Defoliation

Hesi Canna Mills Nutrients Hempatia

[email protected]

NeanPojma
Poznanik Foruma
08.02.2011
1.357
6.100
258
Džungla
Pozdrav ekipa, kad ukucam translate na googlu izbaci mi "uništavanje lišća", a ja sam čuo ranije za pojam ali nisam siguran kako se piše na našem jeziku, kada ukucam u tražilicu na forumu ove pojmove nema nikakvih rezultata, pa me zanima što mislite o ovom, ima li pozitivnih iskustava članova foruma s ovom tehnikom i da li donosi više benefita od običnog lolipopa jer koliko sam shvatio ,služeći se ovom tehnikom ne radi se lolipoping
Kao što i sam frajer kaže na videu ova tehnika je dosta nepopularna među growerima,te su mišljenja oko iste podjeljena.
Ja pretraťivačem nisam mogao pronaći ništa, mada sam se susretao tu s pojmom defolizacija,međutim ne znam da li je rječ o istoj stvari pa isprike ako već postoji rasprava o ovoj temi.
Osobno bih volio čuti VLASTITA praktična iskustva članova foruma ukoliko netko koristi ili je nekad koristio ovu tehniku u svom growu.

Sviđa im se: Vujsprer and retko

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
428
685
93
67
Izgleda zgodno,samo sam ja čisti početnik i tek učim pravila growa. Jednom prilikom sam postavio pitanje o trganju lišća, i dobio sam par negativnih komentara. A ovaj tip ga trga ko brajdu, možda je neka novija tehnika, tip nije lud , pogledaj samo opremu.

Poslednja izmena od urednika:
Sviđa im se: Stanaccc
OP
OP
Tem@

[email protected]

NeanPojma
Poznanik Foruma
08.02.2011
1.357
6.100
258
Džungla
Također sam čuo slične komentare ali argumentirano obrazloženo 'zašto ne dirat list', osim kad je žut ili na neki drugi način izgubio funkciju ali tu je uglavnom rječ o donjim Fan listovima. Nije grjeh skinuti par listova gornjih pogotovo ako se ne mogu saviti dovoljno ,a da ne zaklanjaju neki cvjet. Ovdje na videu ovaj lik i sam govori kako je i on uglavnom nailazio na neodobravanje ali djeluje kao da zna što radi, zato sam i postavio ovo pitanje.

Poslednja izmena od urednika:
Sviđa im se: Stanaccc

retko

Aktivan Član
08.08.2017
413
1.161
143
Evo da se i ja ubacim pošto mi je danas u planu u dnevniku napisati mali osvrt na defolijaciju koju sam napravio u trenutnom growu :idea: Imam 4 ista straina i na samo jednoj radim defolijaciju pa će usporedba na kraju growa bit zanimljiva jer sve imaju identične uvjete :)

Mislim da defolijacija ima dosta pozitivnih strana, @hazeri je već citirao ono najbitnije :respect: Moraš znat što radiš ;)

OP
OP
Tem@

[email protected]

NeanPojma
Poznanik Foruma
08.02.2011
1.357
6.100
258
Džungla
E bravo, isti strain, isti uvjeti, jedino tako možemo donosit nekakve zaključke, ako budes radio 'eksperiment', mogao si i ovdje okačit slike pa da vidimo pije li vodu sakaćenje biljke i u kojoj mjeri, naravno jedan primjer ne smije biti pravilo ali sigurno bi dosta pridonio ovoj temi..tako da @retko očekivamo te;)

Sviđa im se: Stanaccc and hazeri

Budfield

"normal" vs happy
Poznanik Foruma
18.05.2016
1.420
4.871
188
dirty ol' town
Moje je mišljenje da je super tehnika. Bitno je odraditi "školski" (by the book). Podiže prinos. S druge strane, ako je osjetljiva biljka, pohermit može lako. Ako je biljka zdrava od starta, dobar je kandidat. Dost ekipe skida fanove u danu 22. i 45. cvjetanja. Netreba lolipop, grana se napuni do zemlje maltene. Ja odradio na Blue Widow ali sam napravio grešku i prepljugan ušo u box i skinuo još lišća naknadno, kad nije trebalo. Pohermila. Bez obzira dala je gro budova i fini dim. Grane malo izudarao o zid da ispadnu menke i eto. Al nebu menki ak se napravi kak treba.

retko

Aktivan Član
08.08.2017
413
1.161
143
Eksperiment je već u tijeku od samog početka growa :) Napisat ću popodne kad na miru sjednem na komp malo o mom iskustvu s defolijacijom, a dosadašnje slike možeš pogledat u mom dnevniku, ovo je post nakon prve defolijacije https://www.vutra.org/threads/lsd-b...og-600w-hps-by-retko.17869/page-4#post-566465

Pogledao sam ovaj video do kraja i NE bi ga preporučio za neki relevantan tutorijal o defolijaciji jer lik samo pokazuje da ju je ošišo a ne govori o tome kako je birao listove koje će rezati itd.. ;)

OP
OP
Tem@

[email protected]

NeanPojma
Poznanik Foruma
08.02.2011
1.357
6.100
258
Džungla
@retko Ovaj video i nije zamišljen kao vodič nekakav, ljepo sam napisao da sam naišao na video u kojem lik uništava lišće,naziva to ' defolizacijom', i pitao da li netko zna iz vlastitog iskustva o čemu se tu radi jer sam svugdje do sada nailazio na komentare tipa 'ne skidat listove',radi procesa fotosinteze,usporavnja rasta,preveliki stres i sl. U svakom sl bit ce super to sto cemo moci usporedit finalni produkt biljke koja je 'defolirana' i netrenirane,a isti strain u istim uvjetima.
@Budfield upravo to sam na takvo nešto ciljao kao što i u prvom postu piše 'vlastita iskustva', i ovo mi je iskreno jedan od prvih pozitivnih komentara na ovu temu. Ima li neki poseban razlog da se radi 22 i 45 dan?pretpostavljam zbog stresa kako si spomenuo?

Poslednja izmena:
Sviđa im se: Jurio

Budfield

"normal" vs happy
Poznanik Foruma
18.05.2016
1.420
4.871
188
dirty ol' town
22. dan jer je stretch sigurno gotov, pa je neče usporit i zasmetat u razvoju mase
45. dan da se ukloni hlad kojeg lišće baca na donje budove, da se i oni popune
Sve je to moje mišljenje, dok jedem tortilju.
Naredni grow ću probat topirat na 2. nodi (ili 3. pa 2. skinut) nakon što ih izraste 5-6 i razvije se korijen. Dobiju se 4 glavne grane, netreba skidat lišće jer ima mjesta i zraka i svjetla po cjeloj grani. "Uncle Sam topping"

Poslednja izmena:
OP
OP
Tem@

[email protected]

NeanPojma
Poznanik Foruma
08.02.2011
1.357
6.100
258
Džungla
Pretpostavio sam da je vezano za to, da te pitam onda, imam biljku u zavrsnoj 4. Cvjetanja, ako joj sad skinem list ,a radio sam neki lolipop u prvom djelu, hocu li usporit cjetanje

Budfield

"normal" vs happy
Poznanik Foruma
18.05.2016
1.420
4.871
188
dirty ol' town
Teško je reć, neću da ti ne ukenjam biljku. Zavisi od dost toga...kak je podnjela loli, jel zdrava od starta, jel stabilna genetika bla bla bla

rKj420

2repツ❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
966
3.449
163
Morocco
Svaki fan list je kao solarni panel, pa mi to skidanje nema smisla :razvaljen:: bilo je vec price o tome na forumu dosta puta...

retko

Aktivan Član
08.08.2017
413
1.161
143
@Budfield opet si mi uzeo misao iz glave :joint: Tako nekako i ja mislim, dosta je sve to individualno od biljke do biljke, bila bi šteta da biljka pohermi ako se pretjera pa treba naći neki omjer a to će svatko za svoju biljku najbolje znati.

@Tema1 kada si radio taj lolipop u prvom dijelu? Koliko je prošlo od tada?

Budfield

"normal" vs happy
Poznanik Foruma
18.05.2016
1.420
4.871
188
dirty ol' town
Evo, ovdje fino sve piše, meni je ok štivo:

Nemate dozvolu da vidite linkove. Prijavite se ili registrujte se.

Htio sam stavit još 2 linka ali neide, neće kopirat link (a prvog je, bez beda)
Nemate dozvolu da vidite linkove. Prijavite se ili registrujte se.

@rKj420 imaš 4 kante u špajizu, probaj napravit po PS-u na jednoj pa usporedi sa nečerupanima...:razvaljen:: Jedino tak je ziher

Poslednja izmena:
OP
OP
Tem@

[email protected]

NeanPojma
Poznanik Foruma
08.02.2011
1.357
6.100
258
Džungla
@retko radio sam ga malo kad su se formirali prvi čičci pa možda +10 dana, evo imas ovdje biljozu ako ti se da bacit oko https://www.vutra.org/posts/567432/
Ako pogledas to i nije neki lolipop,ali ipak sam jos maloprije skinuo 10-15 listova, pokusao sam to nekom logikom odradit,vodeci se i tvojim.nekim razmišljanjima iz tvog dnevnika na kojem ti zavidim.:clap:::gled:

Sviđa im se: Vujsprer and retko