Diskus hernija 2018

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.08.2018
3
0
1
36
dobar dan dobri ljudi.ovih dana intenzivno lista po forumu o diskus herniji viidim da su svi postovi po prilicno stari,nadam se da su svi koji su imali problem sa ovim cudom donekle i resili i nastavili normalan zivo,e sad ako neko ima vremen a da mi protumaci moj mr nalaz bio bi mu jako zahvalan unapred hvala.imam problem sa dh l4-l5 i l5-s1...skraticu da vas nedavim prevelikim tekstom-----i.v.prostori na svim nivoima umereno a nivou l4-5i l5-s1 znacajno suzeni. IV iako snizenog intenziteta signala usled pocetne redukovane hidracije.u nivou iv prostora l3-l4 uocava se centralno bubrenje iv diska bez diskuladikularne kompresije.u nivou iv prostora,l4-l5 uocava se centralna anularna fisura diska sa laksom dorzomedijalnom diskalnom protuzijom,koja se nalazi u kontaktu sa duralnom vrecom oba korena l5 vise levim.u nivou iv prostora l5-s1 uocava se laksa dorzomedijalna protuzija sa kontaktom na oba korena s1..zakljucac mr snimka.ukazuje na centralno bubrenje iv diska u nivou l3-l4........lakse dorzomedijalne protuzije u nivou l4-l5.il5-s1,,,jako bih vam bio zahvalan sta kako i dalje da radim,,bol me je posle neki 15 dana prosao ispravio sam se i normalno hodam imam povremeno boli ali ok,,e sad imam trnjenje u obe noge .obilazim razne dr nero hirurge neurologe fizijatre svi mi kazu nista strasno procice ,,,molim za pomoc
 

Dvolicni

Aktivan Član
11.07.2014
692
2.367
163
Hrvatska
Poz!
Ja sam dobio diskus herniju prvi put u životu, nikad prije nikaki išijasi i sl. prošle godine u ovo doba negdje. Imam L5S1 (boli dupe i spušta se u lijevu nogu). Obišao sam sve koji su imali ugovor sa HZZO-om (hrv zdravsteni zavod), skonto da svi oni turpijaju jedno te isto, zapravo ti si za njih samo br u sustavu, a dok sam njih dočeko pošto su liste dugačke bio sam kod kiropraktičara (kaže diskus hernija cijena jer smo se uspravili na dvije noge) i privatni fizijatri, masaže, struje, natezanja,rastezanja,laseri itd, a svi traže MR koju sa vezom sam čeko 4mjeseca, pa onda ajd ponovo sve i naravno neurokirurg kaže: ''To je za operaciju''.
Dok nisam nabaso na dečka koji je privatni fizijatar sportašu i kad sam mu dao sve nalaze on se pukao smijat. Odradio tretman, on mi dao jednu vježbu (a to je da vrhovima prstiju ruka dodirnem nožne prste, a da nesavijem koljena). Sad zamisli da se nemoš tolko sagnit i rukama dodirnit koljena, a nisi debel ko svinja. Nedugo nakon vježbanja moje ruke su ispod koljena :), još uvijek nemogu nožne prste dirat, al idemo polako. Danas se budim samo s malim bolovima, ali čim počnem neku fizikaliju šljakat, bol nestaje. Gotovo je sa dugoročnim sjedenjem i napušavanjem.
 
24.08.2018
3
0
1
36
e super drago mi je da ti je bolje i da si se oporavio.ma ja nisam imao nikakve bolove u nogama samo u lumbalnom delu ali posle par dana pojavilol mi se to trnjenje u nogama sada se plasim da mi ne napravi neka ostećenja
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Evo i ja da se u lažnim u stranku.. 25 godina
Mlad ne i prav xD

Cale mi je operisao to pre 10-15 godina, svi u porodici imaju neki oblik..

Ja sam sad na moru.. Isap sam na fizikalne i struju.. Resenje su samo vezbe valjda i istezanje i kretanje..

Mozete probati i sa gravitacione cizmama, da se smanji pritisak na diskove..

Ja sam se isto ispravio, al me puca na levu nogu, skracujem korak i zateze me pri pokretima.. I dalje sam ne mogu da se nagnem da pišem prste na levoj nozi u sede em položaju. Gace mokre al jebiga..

SSad ulje mislim da da nije za nas? Smao ko ima bolove neke strasne? Mene je prosli najgore valjda..
 

Prilozi

  • IMG_20180717_170043.jpg
    IMG_20180717_170043.jpg
    200,6 KB · Pregleda: 42
  • IMG_20180820_120454.jpg
    IMG_20180820_120454.jpg
    191,6 KB · Pregleda: 43
  • Screenshot_20180824-135430.jpg
    Screenshot_20180824-135430.jpg
    138,1 KB · Pregleda: 40
  • Screenshot_20180824-135415.jpg
    Screenshot_20180824-135415.jpg
    121,8 KB · Pregleda: 36
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Poz!
Ja sam dobio diskus herniju prvi put u životu, nikad prije nikaki išijasi i sl. prošle godine u ovo doba negdje. Imam L5S1 (boli dupe i spušta se u lijevu nogu). Obišao sam sve koji su imali ugovor sa HZZO-om (hrv zdravsteni zavod), skonto da svi oni turpijaju jedno te isto, zapravo ti si za njih samo br u sustavu, a dok sam njih dočeko pošto su liste dugačke bio sam kod kiropraktičara (kaže diskus hernija cijena jer smo se uspravili na dvije noge) i privatni fizijatri, masaže, struje, natezanja,rastezanja,laseri itd, a svi traže MR koju sa vezom sam čeko 4mjeseca, pa onda ajd ponovo sve i naravno neurokirurg kaže: ''To je za operaciju''.
Dok nisam nabaso na dečka koji je privatni fizijatar sportašu i kad sam mu dao sve nalaze on se pukao smijat. Odradio tretman, on mi dao jednu vježbu (a to je da vrhovima prstiju ruka dodirnem nožne prste, a da nesavijem koljena). Sad zamisli da se nemoš tolko sagnit i rukama dodirnit koljena, a nisi debel ko svinja. Nedugo nakon vježbanja moje ruke su ispod koljena :), još uvijek nemogu nožne prste dirat, al idemo polako. Danas se budim samo s malim bolovima, ali čim počnem neku fizikaliju šljakat, bol nestaje. Gotovo je dugoročnim sjedenjem i napušavanjem.

Reci mi. Ja ranije kad sma se istezao, sednem..jedna noga ka sebi, drugu ispruzim i onda se naginjem i dodjem do prstiju. Pri tom sam stopalo drzo oboren ili u stranu. Sto nije pravilno. Sada su me narucili na fizikalnim da uvek moram stopalo i prste ka sebi da vucem pa onda tek da probam da dohvati prste. Sto je mnogo teze i mnogo vise zateze..

Ja imam i skraćenje zadnje loze zbog toga i isto te kanale suzeni i ubrzano degerativno propadanje kicme.

Ja doso na kontrolu, skidam majicu. Zena me gleda ja nagruvan, kaze super si ti odradio ledja i te misice.. Al kicma patka.. Dzabe sve i treninzi kad ne smes da prdnes u pogrešnom položaju xD

Mislim da mozemo da resimo sve to, cak da bude i mnogo bolje i jace nego ranije.. Al mora se cimamo svaki dan..

Mene poslednji put kad je uhvatilo, jedva sma zalivamo biljke.. Bas je bilo mucenje, mokar bih bio ceo. Izgurao sam nekako i to
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader and hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
e sad imam trnjenje u obe noge .
(boli dupe i spušta se u lijevu nogu).
Klasicni simptomi isijasa koji bez vjezbi jako unistava kvalitetu zivota.Imao sam problema sa ledima,radio sam tesku fizikaliju...nista mi nije pomoglo kao vjezbe "5 tibetanaca".Tu sam se "ispravio" i vise nisam imao takve probleme...Mada sam i stariji,a samim time pametniji pa mlade pustim da "upregnu drva":D
Dali si mozda proucio odlazak da ti se "atlas"namjesti?Barem otici na pregled i misljenje strucnjaka za atlas?Ali to mora biti preporuka;):thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

McNesto

Aktivan Član
30.03.2016
104
521
93
L4-L5 operacija prije cca 10god disk izvađen i sad živim bez njega. Ko ne mora neka ne ide na operaciju, živi se i bez tog diska ali nije to to, sad već ima dobrih polikinika koje znaju kaj rade ali sve se svodi na vježbe i spašavanje sjebanog a kad se to sanira vježbanje i čuvanje jer iako ne boli taj disk je načet i pitanje trenutka kad će opet iskočit ili nedaj bože razletjeitia aonda nema nego pod nož. Magnetna se sad već da nači na ponudi dana ili crno jaje u pola cijene i ako ju trebaš a trebaš uloži koju kn u sebe jer ako češ čekati magnetnu preko hzzo načekat ćeš se, ja sam svoju platio onda 1800kn ali drugi dan sam bio na snimanju a cca 7 dana kasnije na stolu :(. Dok znam slučaj gdje je dečko onda star cca 33god odugovlačio i trajno sjebao živce i dan danas se nije pošteno skinuo s bolovanja i sad čeka invalidsku mirovinu. I da naša biljka kolko ja znam ne liječi tu boljku ali može olakšati tegobe, smanjiti bol ali ključno je da pomaže kod depresije koja je usko povezana uz dikus herniju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: banovan240

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
L4-L5 operacija prije cca 10god disk izvađen i sad živim bez njega. Ko ne mora neka ne ide na operaciju, živi se i bez tog diska ali nije to to, sad već ima dobrih polikinika koje znaju kaj rade ali sve se svodi na vježbe i spašavanje sjebanog a kad se to sanira vježbanje i čuvanje jer iako ne boli taj disk je načet i pitanje trenutka kad će opet iskočit ili nedaj bože razletjeitia aonda nema nego pod nož. Magnetna se sad već da nači na ponudi dana ili crno jaje u pola cijene i ako ju trebaš a trebaš uloži koju kn u sebe jer ako češ čekati magnetnu preko hzzo načekat ćeš se, ja sam svoju platio onda 1800kn ali drugi dan sam bio na snimanju a cca 7 dana kasnije na stolu :(. Dok znam slučaj gdje je dečko onda star cca 33god odugovlačio i trajno sjebao živce i dan danas se nije pošteno skinuo s bolovanja i sad čeka invalidsku mirovinu. I da naša biljka kolko ja znam ne liječi tu boljku ali može olakšati tegobe, smanjiti bol ali ključno je da pomaže kod depresije koja je usko povezana uz dikus herniju.

A je l imas sada probleme i to? Posle seckanje diska? Isto se pazis vezbe?
 

McNesto

Aktivan Član
30.03.2016
104
521
93
Iskreno pazim se gdje mogu a vježbanje sam zanemarimo i to mi je najveći problem. Problema tipa boli u nozi i trnaca nema od operacije posto je zivac oslobođen pritiska ali hebe me dizanje to jest ispravljanje pogotovo nakon dužeg sjedenja ali dok se rashoda onda je sve ok. Sve u svemu ako je samo dio diska to je puno bolje nego vađenje cijelog ali kad se mora onda nema izbora.
 
03.02.2007
10
4
3
Masazni grip - moze ga naucit svaki maser koji pozna
shiatsu osnove ... Grip koji je bio u pomoc meni (pocetni
stadij L4 diskus hernije):
Zen Shiatsu (Shizuto Masunaga & Wataru Ohashi) - u
.pdf vieweru 61, 60, u e-booku page 118, 117 ( e-book
ima online). 2/2 sada radi 'easy' joga & stretching, opustio
deadlift -(, zamjenio sa bridge pose, ... (bridge pose nije za
akutno patologijo kicme ...). Pozdrav
 

Prilozi

  • Shiatsu for lumbago (& hernia discus).jpg
    Shiatsu for lumbago (& hernia discus).jpg
    331,3 KB · Pregleda: 28
Poslednja izmena:
20.01.2020
14
12
3
45
Poz!
Ja sam dobio diskus herniju prvi put u životu, nikad prije nikaki išijasi i sl. prošle godine u ovo doba negdje. Imam L5S1 (boli dupe i spušta se u lijevu nogu). Obišao sam sve koji su imali ugovor sa HZZO-om (hrv zdravsteni zavod), skonto da svi oni turpijaju jedno te isto, zapravo ti si za njih samo br u sustavu, a dok sam njih dočeko pošto su liste dugačke bio sam kod kiropraktičara (kaže diskus hernija cijena jer smo se uspravili na dvije noge) i privatni fizijatri, masaže, struje, natezanja,rastezanja,laseri itd, a svi traže MR koju sa vezom sam čeko 4mjeseca, pa onda ajd ponovo sve i naravno neurokirurg kaže: ''To je za operaciju''.
Dok nisam nabaso na dečka koji je privatni fizijatar sportašu i kad sam mu dao sve nalaze on se pukao smijat. Odradio tretman, on mi dao jednu vježbu (a to je da vrhovima prstiju ruka dodirnem nožne prste, a da nesavijem koljena). Sad zamisli da se nemoš tolko sagnit i rukama dodirnit koljena, a nisi debel ko svinja. Nedugo nakon vježbanja moje ruke su ispod koljena :), još uvijek nemogu nožne prste dirat, al idemo polako. Danas se budim samo s malim bolovima, ali čim počnem neku fizikaliju šljakat, bol nestaje. Gotovo je sa dugoročnim sjedenjem i napušavanjem.
Hvala na savjetu za vježbicu!!